© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Olandų ir australų policininkai, kurie planavo sekmadienį nuvykti į Malaizijos lėktuvo katastrofos vietą Rytų Ukrainoje, dėl saugumo turėjo likti Donecke, sakė Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) atstovas.

“Tęsiasi kovos. Negalime rizikuoti”, – sakė Alexanderas Hugas (Aleksandras Hjugas), ESBO specialiosios misijos Ukrainoje vyriausiojo stebėtojo pavaduotojas.

“Saugumo situacija pakeliui į vietą ir pačioje vietoje yra nepriimtina mūsų neginkluotai stebėtojų misijai”, – nurodė jis.

A.Hugas pridūrė, kad misija rytoj vėl bandys išvykti į lėktuvo katastrofos vietą.

Tuo tarpu Hagoje olandų pareigūnai patvirtino, kad jų komanda liks Donecke – sukilėlių bastione maždaug 60 km nuo katastrofos vietos.

“Dėl kovų tame rajone situacija vis dar yra pernelyg nestabili darbui sudužimo vietoje”, – nurodė Nyderlandų teisingumo ministerija.

AFP fotografas girdėjo intensyvų apšaudymą už maždaug kilometro nuo sukilėlių kontroliuojamo Hrabovės kaimo, esančio netoli katastrofos vietos.

Siaubo apimti vietos gyventojai bėgo, netoli sudužimo vietos matėsi kylantys juodi dūmai, sakė fotografas, kuris pridūrė, kad sukilėlių kontroliuoti patikrinimo postai yra palikti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: