Pexels.com archyvo nuotr.

Jau daugiau nei dešimtmetį, Gertas Vaildersas, anti-islamiškų pažiūrų Olandijos politikas, kuris praėjusiais metais užėmė ministro pirmininko pareigas, vis bando uždrausti nešioti moterims burkas (visą kūną uždengiantis rūbas) visoje šalyje. Jis iš visų jėgų stengėsi šalį paversti mažiau islamišką, o šis draudimas puikiai padėtų tai įgyvendinti, nes musulmonų moterims burkos yra svarbi gyvenimo dalis.

Vaildersas 2017 m. nebuvo palaikomas ties šiuo klausimu savo kolegų ir politinį pasiūlymą turėjo palikti nuošaly. Tačiau antradienį jis ir jo partija, kuri kovoja už laisvę, pasiūlė iš naujo įstatymo pakeitimą, tik šįkart pavyko surinkti pakankamai balsų –  iš 150 narių, 132 pasisakė už, kad sprendimas būtų priimtas – uždrausti burkas. G. Vaildersas visa tai vadina tik pradžia ir jeigu jų partija bus išrinkta ir kitais metais, jis bus pasiryžęs uždrausti burkas devėti visur, ne tik viešose vietose. Kai įsigalios naujas įstatymas, visiems, kurie dėvės veidą maskuojančius drabužius mokyklose, ligoninėse, vyriausybės pastatuose ir visuomeniniame transporte, bus skirta bauda nuo 405 eurų.

Žmonės, kurie palaiko šią idėja, mano, jog naujasis įstatymas yra būtinas norint palengvinti bendravimą tarpusavyje ir kad musulmonišką tikėjimą išpažįstantys asmenys neturėtų įsižeisti, nes šis įstatymas taip pat bus taikomas ir motociklininko šalmams bei slidinėjimo kaukėms. Tačiau kiti nėra tokios pozityvios nuomonės, viena iš jų yra politikė M. Faber-Van de Klashorst, kuri užsiminė, jog tai yra tik pirmasis žingsnis geresnės visuomenės link, o antrasis būtų uždaryti visas mečetes Olandijoje.

Tuo tarpu įstatymų kritikai sako, kad tiesiogiai nukreiptas dėmesys į musulmoniškas moteris yra neteisingas ir žeidžia jų prigimtį. Olandijoje apytiksliai 400 moterų dėvi visą veidą dengiančius drabužius. Šioms moterims gyvenimas pasikeis kardinaliai: jos turės daugiau praleisti laiko namuose, neturės galimybės eiti į mokyklą, mokytis plaukti ir apskritai daryti tai, ką daro ir kitokius tikėjimus išpažįstantys žmones. Jų galimybės bus stipriai apribotos, tačiau valstybė nemato tame problemos.

Olandija yra pirmoji Europos šalis 2005 m.  pasiūliusi burkų draudimą. Prancūzija ir Belgija nuo 2011 m. palaikydami tokias pačias idėjas įvedė taip pat griežtus draudimus tuo klausimu. Abi šalys galiausiai uždraudė devėti burkas bet kurioje viešoje vietoje. Bulgarija, Austrija ir Danija taip pat darė įstatymų pataisas, imdamos pavyzdį iš kaimyninių šalių. Vis daugiau Europos sąjungos šalių pradeda priimti įstatymus nepalankius islamui, dėl vykstančių teroristinių išpuolių pasaulyje.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: