"Kuwait times" nuotr.

Šį pirmadienį, Pakistano ligoninę supurtė galingas sprogimas, kurio metu žuvo 63 žmonės, daug  sužeista. Iš pradžių visuomenė buvo klaidingai informuota, paskelbus, kad aukų skaičius perkopė per 93 mirusiuosius, tačiau dabartinėmis žiniomis, teroro aktas pasiglemžė 70 gyvybių, rimtai sužalojimų aukų skaičius nuolat auga.

Kurtinantis sprogimas įvyko Civilinėje ligoninėje, skubios pagalbos priimamajame, kur buvo susirinkę beveik 100 teisininkų, pagerbti prieš kelias valandas mirtinai nušauto kolegos, kai mirtininkas įsinešė apie 10 kg sprogmenų pripildytą liemenę ir ją detonavo. Tarp žuvusiųjų yra 25 advokatai ir keli žurnalistai. Kadangi visa protesto ir mirusiojo pagerbimo ceremonija  buvo filmuojama, internete plinta vaizdai, kuriuose matoma ir girdima kaip įvyksta nelaimė: kraujas, klyksmai ir panikoje besiblaškantys žmonės. Dabartiniais policijos duomenimis, jau rastos po sprogimo išsibarsčiusios teroristo galūnės, aiškinamasi jo tapatybė.

Vėliau, pirmadienio vakare Jamaat-ul-Ahrar, pagrindinė Pakistano Talibano grupuotės galva, prisiėmė atsakomybę už abu išpuolius ir išplatino žinutę: „Mūsų atakos tęsis tol, kol Islamo tvarka neįsigalės šioje šalyje.“

Neatsitiktinai buvo pasirinkta ši diena. Teroristas puikiai žinojo, jog tuo metu ligoninės patalpose bus daug svarbių, garsių asmenų, viską filmuos kameros, o aplinkui dirbs žurnalistų būrys. Siekdami įbauginti kuo didesnę auditoriją, savižudžiai ir renkasi viešas vietas, kuriose susiburia didelis skaičius asmenų. Šį mirtiną aktą užfiksavo kameros, vaizdai žaibiškai išplito po visą pasaulį. Įvykus incidentui, policijos pajėgos operatyviai reagavo ir apsupo ligoninės teritoriją, bandydami užkirsti kelią galimoms atakoms, tačiau sprogimai ar kiti išpuoliai nebepasikartojo.

Aukščiausios šalies valdžios galvos pasmerkė tokį poelgį ir prisiėmė kaltę dėl aplaidžios apsaugos sistemos. Visgi savižudžiui lengvai pavyko įsinešti į ligoninę 10 kg sprogmenų liemenę. Vidaus reikalų ministras Sarfaraz Bugti teigė: „Tai buvo saugumo spraga ir aš asmeniškai pasirūpinsiu, kad tai būtų nuodugniai ištirta.“ Premjeras Nawazo Sharifo pasmerkė žudynes ir išreiškė užuojautą mirusiųjų artimiesiems: „Jaučiu didelį sielvartą ir skausmą, šiandien žuvo daug nekaltų žmonių.“. Visos šalys sužinojusios apie įvykusią nelaimę siunčia maldas ir linki stiprybės bei vienybės Pakistano piliečiams.

Nepaisant to, jog saugumas buvo itin sustiprintas šioje šalyje ir tokio pobūdžių išpuolių sumažėjo, mažesni miesteliai, tokie kaip Quetta, visdar išlieka teroro aktų epicentru. Pirmadienį įvykusi tregedija yra daugiausiai aukų nusinešęs teroro išpuolis Pakistane šiais metais.

Dabartinėmis žiniomis aukų skaičius išaugo iki 75 žmonių, dar 115 yra sunkiai sužeisti, daktarai kovoja dėl jų gyvybės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: