© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Popiežius Pranciškus sekmadienį atidarė generalinę Vyskupų sinodo asamblėją šeimos klausimams apžvelgti – kitą dieną po to, kai vienas aukšto rango kunigas paskelbė esąs gėjus ir apkaltino Vatikaną “institucionalizuota homofobija.”

Katalikų Bažnyčios požiūris į tikinčiuosius gėjus ir lesbietes yra tik vienas iš daugelio temų, kurias per tris savaites truksiantį sinodą aptars vyskupai.

Sinodo, kuris bus antras ir paskutinis katalikiškojo mokymo dėl šeimos persvarstymo ratas, atidarymo mišias popiežius Pranciškus ir 270 Sinodo tėvų koncelebravo Šv. Petro bazilikoje sekmadienio rytą.

Popiežius, kuris vilkėjo žalius bažnytinius drabužius, buvo su kreminės spalvos mitra ir atrodė rimtai nusiteikęs, paskelbė, kad pagrindinė dienos apmąstymų tema bus “vienatvės drama, meilė tarp vyro ir moters, ir šeima.”

Sinodą aptemdė sensacingas lenkų kunigo Krzystofo Charamsos (Kšyštofo Charamsos), kuris dirba katalikiškas dogmas serginčioje Vatikano Tikėjimo doktrinos kongregacijoje, pareiškimas.

Atskiruose interviu Italijos laikraščiui “Corriere Sera” ir lenkiškajai “Newsweek” versijai, 43 metų K.Charamsa sinodo išvakarėse pasakė, kad yra praktikuojantis homoseksualistas ir turi partnerį.

“Žinau, kad turėsiu atsisakyti savo kunigystės, kuri yra visas mano gyvenimas, – sakė jis italų dienraščiui. – Žinau, kad Bažnyčia matys mane kaip žmogų, kuris nežinojo, kaip atlikti savo pareigą (likti skaisčiam), kuris pasiklydo ir kuris yra net ne su moterimi, o su vyru!”

K.Charamsa sakė, kad prisipažinti nusprendė dėl susirūpinimo Bažnyčios požiūriu į homoseksualistus, kurį pavadino “retrogradišku”.

Jis pateikė 10 punktų “išsilaisvinimo manifestą” dėl “institucionalizuotos homofobijos Bažnyčioje”, kuri, pasak jo, ypač slegia vyrus gėjus, esą sudarančius kunigų daugumą.

Vatikanas smogė atgal paskelbdamas, kad jo “kryptingo pareiškimo” paskelbimo laikas yra “labai rimtas ir neatsakingas, nes juo siekiama priversti sinodo asamblėją patirti netinkamą žiniasklaidos spaudimą.”

Kai kurie prelatai ragino homoseksualumo per šį sinodą neaptarinėti, sakė šaltiniai Bažnyčioje.

Vatikanas pridūrė, kad K.Charamsa negalės toliau dirbti savo dabartinio darbo, ir perspėjo, kad jo vyskupas nustatys “kitus jo situacijos aspektus.”

Dar prieš K.Charamsos iniciatyvą katalikų požiūris į seksualumą dominavo antraštėse.

Vatikanas penktadienį patvirtino, kad Pranciškus neseniai lankydamasis Jungtinėse Valstijose apkabino seną draugą gėjų ir susitiko su jo partneriu.

Tas itin simbolinis gestas, rodantis Pranciškaus asmeninį tolerantišką požiūrį į gėjus, buvo pademonstruotas dieną prieš tai, kai pontifikas susitiko su garsia gėjų santuokų priešininke Kim Davis (Kim Deivis). Tai buvo dar vienas privatus susitikimas Jungtinėse Valstijose ir jis, pasak Vatikano, nerodė paramos jos pozicijai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: