© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ukrainai Vilniuje nepasirašius Asociacijos ir laisvos prekybos su Europos Sąjunga (ES) sutarties, Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose žmonės renkasi į protestus aikštėse.

Kaip pranešė LRT radijo korespondentė Kijeve, į Europos aikštę renkasi žmonės, o penktadienio vakarą paaiškės, kaip protestai vyks toliau.

“Dabar aikštėje vėl pradėjo rinktis žmonės. (…) Dabar žmonių yra penki gal tūkstančiai aikštėje, tai rodo, kad jie jau žino apie Vilniaus naujienas ir ateina. Ką aš pastebiu, kad žmonės šiek tiek kitokie nei buvo vakar vėlai vakare, vakar naktį. Nebe jaunimas, nebe energingi studentai, o ir vyresnių, ir vidutinio amžiaus žmonių yra daug. Tai rodo, kad galbūt ir kitiems jau parūpo tasai klausimas arba jie suprato, kad reikia būtinai išeiti į aikštę ir šiandien protestai turėtų didėti”, – praneša LRT radijas.

Jų duomenimis, aikštėje šiuo metu vyksta Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių palaikantis protestas, rengiamas valdančiosios partijos.

“Taip pat vyksta protestas prie Vyriausybės, čia jau opozicijos protestas, prie Prezidentūros ir šiandien vakare, 19 val. Maidano aikštės protestuotojai paskelbė socialiniuose tinkluose, kad žada nuspręsti, ką daryti toliau, nors anksčiau sakė, kad jie liks aikštėje tol, kol neatsistatydins V.Janukovičius ir visa Vyriausybė. Bet turbūt vakare priims konkretesnį sprendimą. (…) Manau, kad šiandien dieną jie (protestai – BNS) tikrai didės, nes jau dabar matome, kad žmonių gatvėse ir Maidano aikštėje, ir prie Vyriausybės, prie Prezidentūros, Europos aikštėje, tiesa, tenai valdantieji, bet tikrai jų daugėja, tačiau paaiškės, kas vyks savaitgalį būtent šiandien (penktadienį – BNS) vakare.”, – sako LRT radijo žurnalistė Eglė Merkytė.

Jos teigimu, ukrainiečiai planuoja nuo Europos aikštės iki Lenkijos sienos sustoti į didžiulę Eurograndinę, kuri eitų per didelę Ukrainos dalį.

Protestai Ukrainos sostinėje tęsiasi nuo praeito savaitgalio. Tuomet Kijeve susirinko didžiausia nuo Oranžinės revoliucijos laikų minia.

Panašios nuotaikos tvyro ir kituose didžiuosiuose miestuose – kaip praneša BNS korespondentė Lvove, čia protestuojančiųjų skaičius siekia dešimtis tūkstančių. Penktadienį didžiulė žmonių kolona žygiuoja miesto gatvėmis, protestuotojai neša Ukrainos ir Europos Sąjungos vėliavas.

Apsigaubę Ukrainos vėliavomis, jie skanduoja “Ukrainą į Europą”. Nors nuolat susidaro transporto spūstys, vairuotojai palaiko protestuotojus ir kantriai laukia, kol galės pravažiuoti.

“Mes dar esam jauni, ir norime gyventi modernioje valstybėje, o ne Rusijos provincijoje. Ukraina dėka senos valdžios praleido istorinę galimybę pradėti naują etapą šalies istorijoje”, – teigė BNS kalbintas studentas Sergėjus. Jis teigia norintis, kad įvyktų dar viena revoliucija.

Kitas BNSkalbintas studentas Andrejus teigia, kad jaunimas protestuos, kol Ukraina taps ES dalimi.

“V.Janukovyčius žino, kad tauta jo nepalaiko, bet vykdo savo politiką toliau. Jaunimas ketina protestuoti, kol pasieks savo tikslų – Ukraina turi būti ES dalimi”, – kalbėjo jis.

Vienas iš protestų Lvove organizatorių, Pavelas Skrude, teigia, kad šie protestai – taikus būdas parodyti tautos nepritarimą V.Janukovičiaus vykdomai politikai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: