© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Prancūzijoje konfederacija atstovaujanti prekiaujančius: sūriu, žuvimi, mėsa (CFBST) – pareiškė, jog prekiautojai patiria vis dažnėjančius didesnius užpuolimus. Tuo pačiu organizacija pranešė, jog veganai daužo vitrinas, o ant nedaužomų stiklų išpurškia jais dažais ir aptaško vitrinas kraujo imitacija taip atbaidydami pirkėjus.

Konfederacijos prezidentas Jean-François Guihardas parašė viešą laišką vidaus reikalų ministrui Gérard Collomb prašydamas apsaugos nuo tokių išpuolių. Jo laiške įvardijamos Lione ir Angiere parduotuvės, kurios buvo užpultos. „Mano nuomone už tai yra atsakinga veganų bendruomenė“. – pareiškė Guihardas CNN.

Guihardas, kuris yra pats mėsininkas, savo laiške pasmerkė „autoritetingus“ veganus, kurie nori primesti savo gyvenimo būdą didžiajai gyventojų daugumai ir pakvietė vadovą G. Collomb nutraukti bauginimą bei smurtą prieš 18 000 „sąžiningų specialistų“, kuriuos jis pats atstovauja.

Lilyje septynios mėsa prekiaujančios parduotuvės buvo aplietos netikru krauju, o Paryžiuje ir Oksitanijos regione buvo užfiksuoti kiti incidentai. CFBST praneša, jog užpuolimų epizodai tampa vis dažnesni ir per pastaruosius kartus jie buvo nukreipti prieš daugiau nei 100 mėsos, žuvies ir sūrio parduotuvių.

Atakos neatsiranda iš niekur“, – pasakė Jean-Pierre Poulainas, sociologas iš Tulūzos universiteto, daugiausia dėmesio skiriančio maistui. Užsienyje taip pat yra užfiksuoti tokio pobūdžio smurto atvejai. Veganų aktyvistai taip pat nuniokojo mėsos parduotuvės Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Liono sūrių parduotuvėje buvo užrašyta „Pienas = Mirtis“ ir „Pienas = Prievarta“. Viena mėsinė Šiaurės Prancūzijoje buvo du kartus nuniokota mažiau, nei per metus. „Mano darbuotojai bijosi, jog vieną gražią dieną bus užpulti ir jie“, – pasakė kompanijos valdytojas Marc Doubie.

Sébastien Arsac vienas iš garsiausių Prancūzijos gyvūnų teisių organizacijų įkūrėjų, CNN teigė, jog mėsininkų laiškas buvo „padidinta reakcija“. „Atmosfera vargu ar yra sukilimo lygmens“, – papildė jis. Organizacijos įkūrėjas užjaučia mėsininkus, kad jie jaučia „simbolišką grėsmę“. Pasak jo, dažnai mėsos parduotuvės paveldimos kaip šeimos verslas, kurių akis patraukia aktyvistai.

Tuo metu, kai Prancūzijos Veganų federacija griežtai pasmerkė šiuos išpuolius, Tiphaine Lagarde – „agresyvios“ Life Libération Animale grupės pirmininkė, pasakė, jog vyriausybė nustojo kreipti dėmesį į tradicinį politinį aktyvumą ir, jog kova – tai tik kelias pirmyn.

Prancūzijos žemės ūkio ministerijos skaičiai rodo, jog mėsos vartojimas Prancūzijoje periodu nuo 2000 iki 2012 metų sumažėjo, o neseniai atliktas analitinio centro Xerfi tyrimas parodė, jog produktų iš veganų produkcijos pardavimai padidėjo 82% periodu nuo 2015 iki 2016 metų.

Vienas iš atvejų, kai prancūzų aktyvistė veganė Myriam-Serge Jouglet, socialiniame tinkle „Facebook“ parašiusi, kad per teroristų išpuolį Trebo mieste žuvusio mėsininko Christiano Medveso mirtis buvo teisinga.

Ir ką? Jus šokiruoja, kad žudiką nužudo teroristai? O manęs tai nestebina. Nejaučiu jokios užuojautos. Tai yra teisingumas“, – parašė ji.

Taip pat skaitykite: „Veganseksualumas“ – kai veganai seksualiniais partneriais renkasi tik veganus

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: