mil.ru / Wikimedia Commons nuotr.

Prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį įsakė išplėsti Rusijos kariuomenę, Maskvai stengiantis įgyvendinti savo tikslus Ukrainoje praėjus šešiems mėnesiams po invazijos į provakarietišką kaimynę.

Vykdant pokyčius, bendras Rusijos ginkluotųjų pajėgų karių ir civilių darbuotojų skaičius padidės nuo 1,9 mln. iki beveik 2,04 mln.

Šis padidėjimas bus pasiektas tik dėl naujų karių, o ne dėl naujų civilių darbuotojų, t. y. bendras karių skaičius padidės 137 000 iki 1,15 mln.

Remiantis dekretu, Rusijos kariuomenė šiuo nauju lygiu pradės veikti nuo kitų metų pradžios.

„Įdomu, ar tai reikš didesnį šaukimą į kariuomenę. Jei tai reiškia – o apie tai dar anksti kalbėti, – tai būtų didelis žingsnis atgal pastarųjų 15-20 metų personalo politikos atžvilgiu“, – tviteryje rašė JAV įsikūrusio analitinio centro RAND vyresnioji tyrėja, buvusi Pentagono vyresnioji analitikė Dara Massicot.

„Tokią ekspansiją darome tada, kai strateginės ateities prognozės generalinio štabo viduje yra niūrios arba kai galvojame apie ilgesnio laikotarpio konfliktą ar projektą.“

JAV pareigūnų vertinimu, per šešis mėnesius trukusias kovas Ukrainoje Rusija neteko 75 tūkst. žuvusių ir sužeistų karių, o Rusijos kariuomenė, kaip manoma, kenčia nuo didelio darbo jėgos trūkumo.

Paskutiniu V. Putino įsakymu didinti kariuomenę – 2017 m. – karių skaičius buvo padidintas iki kiek daugiau nei 1 mln.

Kai kurie Rusijos generolai mano, kad karas Ukrainoje gali tęstis dar kelerius metus, skelbia nepriklausoma žiniasklaida.

Ukraniečių gynybos ministerijos atstovai tvirtina, kad bandymo okupuoti šalį metu gali būti nukauta virš 46 tūkstančių rusų karių. Maskava žuvusių savo karių Ukrainoje skaičiaus neskelbia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: