© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) antradienį apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną mėginant “perbraižyti sienas” Europoje, nusistovėjusias po Antrojo pasaulinio karo.

Tas pareiškimas nuskambėjo, kai V.Putinas pasirašė sutartį, pagal kurią Krymo regionas prijungiamas prie Rusijos, o Ukraina perspėjo, jog šiame konflikte prasideda “karinis etapas”, kai per vieną susirėmimą žuvo karių abiejose pusėse.

Sutartis dėl Krymo prijungimo buvo pasirašyta Kremliuje po žaibiškai besivystančių įvykių, atvedusių prie Rusijos teritorijos išplėtimo už sienų, nustatytų po Sovietų Sąjungos subyrėjimo. Dėl šios krizės Maskvos santykiai su Vakarų šalimis pasiekė naujas žemumas po Šaltojo karo.

“Turime labiau pasistengti, palaikydami vyriausybę Kijeve; turime labiau pasistengti, skatindami Europą daugiau nuveikti dėl savęs, kad jie nebūtų priklausomi (nuo Rusijos) energetikos srityje”, – sakė H.Clinton, kuri gali tapti demokratų kandidate per 2016 metų prezidento rinkimus.

“Tai yra Putino pastangos perbraižyti sienas Europoje po Antrojo pasaulinio karo”, – H.Clinton, kuri taip pat yra buvusi JAV pirmoji ponia, sakė per konferenciją, organizuotą Monrealio prekybos tarybos, išprovokuodama plojimus.

“Tikiuosi, nebus kito Šaltojo karo – aišku, kad niekas nenori to pamatyti. Visų pirma tai priklauso nuo Putino”, – pabrėžė ji.

H.Clinton, kuri nedideliu balsų skirtumu pralaimėjo pirminius rinkimus, kovodama dėl demokratų kandidatės į prezidentus statuso 2008 metais, pridūrė: “Argumentai, kuriuos Putinas naudoja (dėl Krymo gyventojų) – jog jie yra etniniai rusai, rusakalbiai ir visada buvo Rusijos dalis, gali būti pritaikyti ne vien kitoms Ukrainos dalims, bet ir kitoms Estijos, Lietuvos, Latvijos, Padniestrės dalims.”

“Yra daug vietų, kur esama etninių rusų ir rusakalbių”, – pažymėjo ji.

Paklausta, ar kandidatuos į JAV prezidentus, H.Clinton atsakė: “Aš dar neapsisprendžiau. Be to, jaučiu esanti giliai įsipareigojusi savo šaliai ir jos ateičiai. Jaučiu pareigą daryti viską, ką galiu, dėl savo šalies vaikų.”

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: