Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kol kas neplanuoja dvišalio susitikimo su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama) kitą savaitę Sankt Peterburge vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime, bet pasisveikins su juo, paspaus ranką, sakė penktadienį Kremliaus pareigūnas.

Kai įtampa JAV ir Rusijos santykiuose pasiekė naują viršūnę dėl Sirijos krizės ir Maskvos sprendimo suteikti prieglobstį JAV žvalgybos duomenis nutekinusiam Edwardui Snowdenui (Edvardui Snoudenui), V.Putino patarėjas užsienio politikos srityje, Jurijus Ušakovas, pažymėjo, kad su B.Obama bus elgiamasi kaip su bet kuriuo kitos šalies lyderiu.

“Su Obama susitikimas neplanuojamas, – paaiškino jis. – Pirmiausia todėl, kad ir mes, ir amerikiečiai rengėme didelio masto vizitą į Maskvą, bet jis neįvyks”.

Per spaudos konferenciją J.Ušakovas perskaitė visą ilgą sąrašą V.Putino susitikimų su kitų šalių vadovais, bet B.Obama nebuvo paminėtas.

Pasak J.Ušakovo, žinoma, Rusijos prezidentas “pasveikins Obamą kaip ir kitus dvidešimtuko lyderius, paspaus ranką, o tada – pažiūrėsim”.

Na, o kai dėl galimo susitikimo “stačiomis”, tai, anot J.Ušakovo, “viskas gali būti”.

“Dabar susitikimas neplanuojamas, bet per viršūnių susitikimą bus daug galimybių pasikalbėti, – pabrėžė jis. – Tačiau, ar tai bus stačiomis,V ar sėdint krėsluose, aš nežinau”.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: