Trims paaugliams Rusijoje pareikšti įtarimai dėl tariamo teroristinio plano susprogdinti valdžios pastatą, kurį jie ruošėsi pastatyti žaidime „Minecraft“.

Kansko mieste Rusijoje paaugliai platino ir klijavo viešose vietose palaikančias Azatą Miftstachovą skrajutes. Pastarasis – anarchistas, matematikos studentas, kuris kaltinamas dalyvavęs grupiniame vandalizmo akte, kurio metu šalies valdančiosios partijos „Vieninga Rusija“ biure buvo išdaužtas langas.

Moksleiviai, kurie platino skrajutes buvo sulaikyti, bet viskas pasisuko kitokia linkme. Trys keturiolikmečiai buvo apkaltinti dėl tariamo plano susprogdinti Rusijos Federacijos federalinę saugumo tarnybą (FST).

Keturiolikmečių telefonuose buvo rastas pastatytas FST pastatas populiariame vaizdo žaidime „Minecraft“. Tyrėjai teigė, kad „nepilnamečiai anarchistinių pažiūrų šalininkai“ dalyvavo įvairiuose mokymuose skaitydami „draudžiamą literatūrą“ ir žiūrėdami vaizdo įrašus apie sprogmenų gamybą. Teigiama, kad įtariamieji taip pat mokėsi teroristinės veiklos apleistuose namuose ir kitose nuošaliose vietose.

Rusijos žiniasklaidoje cituojant neįvardytus teisėsaugos šaltinius teigiama, kad berniukai norėjo susprogdinti ir tikrąjį FST pastatą ir kai moksleiviai buvo sulaikyti, ir esą jie turėjo tikrų pagamintų sprogmenų.

Įtariamiesiems dabar keliami rimtesni kaltinimai – teroristų bendruomenės organizavimas ir dalyvavimas joje. Du berniukai prisipažino. Patirdami spaudimą, grasinimus ir gąsdinimus greitai pripažino savo kaltę, dabar jiems skirtas namų areštas. Trečiasis keturiolikmetis savo kaltę neigė, dėl to skirta pusę metų praleisti kardomojo kalinimo centre. Berniukui gresia daugiausia 10 metų kalėjimo, jei bus pripažintas kaltu.

Taip pat skaitykite: Rusijoje pastatyta Antrojo pasaulinio karo lagerio kopija vaikams

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: