© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas antradienį perspėjo, kad Rusijos planai papildyti savo arsenalą 40 naujų tarpžemyninių balistinių raketų, apie kuriuos paskelbė prezidentas Vladimiras Putinas yra dalis pavojingo Maskvos elgesio.

“Šis Rusijos žvanginimas branduoliniais ginklais yra nepagrįstas, destabilizuojantis ir pavojingas”, – J.Stoltenbergas sakė po susitikimo su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude’u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu).

“Manau, kad tas pareiškimas … tik patvirtina elgesio šabloną, kurį Rusija jau ilgokai naudoja”, – pridūrė jis.

V.Putinas anksčiau antradienį, dalyvaudamas karinės technikos parodos atidaryme netoli Maskvos, sakė, kad Rusija savo arsenalą papildys daugiau negu 40 tarpžemyninių balistinių raketų, kurios “bus pajėgios įveikti bet kokias, netgi techniškai pažangiausias priešraketinės gynybos sistemas”.

Šis pareiškimas nuskambėjo po to, kai Rusija piktai reagavo į pranešimus, kad Jungtinės Valstijos planuoja dislokuoti sunkiąją ginkluotę Rytų Europoje, smarkiai padidėjus įtampai tarp Maskvos ir Vakarų šalių dėl konflikto Ukrainoje.

NATO lyderiai per viršūnių susitikimą pernai rugsėjį susitarė padidinti išlaidas gynybai ir sukurti naujas itin greito reagavimo pajėgas, kurios turėtų atgrasyti bet kokius Rusijos veiksmus prieš sunerimusias Aljanso nares Rytų Europoje, kurios anksčiau priklausė Maskvos įtakos zonai.

J.Stoltenbergas, kuris ateinančią savaitę pirmininkaus NATO gynybos ministrų susitikimui Briuselyje, teisino Aljanso planus iš anksto dislokuoti sunkiąją ginkluotę, bet konkrečiai nekomentavo pranešimų apie JAV planus.

NATO veiksmai yra “proporcingi, gynybiniai ir visiškai atitinkantys mūsų tarptautinius įsipareigojimus”, pabrėžė jis.

“Mes reaguojame ir turime reaguoti į vis labiau kategorišką Rusiją”, – pridūrė Aljanso vadovas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: