Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vatikanas sekmadienį sakė, jog apgailestauja 1990 metais įšventinęs Jimmy Savile’į (Džimį Seivilį) į popiežiaus riterius, bet nurodė, kad nėra jokių būdų atšaukti tą garbę, nors ir paaiškėjo, kad ši britų televizijos žvaigždė lytiškai išnaudojo vaikus.

Vatikanas “labai nuliūdo, kad žmogus, kuris buvo taip susiteršęs, … galėjo būti pasiūlytas Šventojo Sosto skiriamai garbei, kuri, atsižvelgiant į pastarojo meto informaciją, tikrai neturėjo būti suteikta”, – sakė Vatikano atstovas Federico Lombardi (Federikas Lombardis).

Velionį didžėjų ir laidų vedėją Šv.Grigaliaus Didžiojo ordino komandoro kryžiaus kavalieriumi popiežius Jonas Paulius II paskelbė 1990 metais.

Paklaustas apie tos garbės atšaukimo tikimybę, F.Lombardi atsakė, jog Vatikanas “griežtai smerkia baisius lytinio išnaudojimo nusikaltimus, įvykdytus nepilnamečių atžvilgiu”, tačiau paaiškino, kad “jokio nuolatinio ir oficialaus žmonių, kurie praeityje buvo apdovanoti popiežių, sąrašo nėra, todėl neįmanoma ko nors išbraukti iš sąrašo, kuris neegzistuoja”.

Popiežių apdovanotų asmenų vardai nepasirodo Popiežiškajame metraštyje (Annuario Pontificio ), ir apdovanojimas baigiasi su to žmogaus mirtimi, nurodo Vatikanas.

Dėl galimybės atimti iš J. Savile’io popiežiaus riterio titulą į Šventąjį Sostą kreipėsi Anglijos katalikų lyderis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: