Visų pirma žmogus – o tik paskui – krikščionis, musulmonas arba žydas

Paskelbė: Data: 2018-05-15 01:50

Spausdinti | Komentarai

Gerda Aleksandravičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pastarąsias keletą dienų netyla komentarai ir diskusijos Eurovizijos klausimu. Žymūs ir tokiais norintys būti kvestionuoja Izraelio atstovės išvaizdą, talentą ir neigiamą poveikį jaunajai visuomenės daliai. Tuo pat metu, JAV prezidentas laužo tarptautines teisės normas, skelbdamas okupuotą Jeruzalę Izraelio sostine. Tuo pat metu, Gazoje brutaliai žudomi vaikai.

Tūkstančiai taikių protestuotojų vakar susirinko Gazoje įrodyti pasauliui savo teisę į egzistenciją. Protestuose dalyvavo moterys, vaikai, seneliai, opozicionierių įvardinti vienu žodžiu “teroristai”. Prisidengiant kovotojo už taiką kauke nesunku įtikinti dalį visuomenės, jog sieki “pacifistinių” tikslų. 60 protestuotojų žuvo, keli tūkstančiai sužeisti po to, kai bandė kirsti Izraelio sieną. Tokia oficiali pozicija: buvo nužudyti, nes bandė kirsti sieną. Sieną, kurios nėra, nes Izraelis niekada nedeklaravo savo valstybės ribų.

Šiandien sukanka 70 metų, kai milijonai palestiniečių buvo išvaryti iš savo teisėtų namų, be teisės sugrįžti. 194 Jungtinių tautų rezoliucija paminta nuo 1948 metų. 70 metų kalbų, kraujo, raštų, diskusijų, teisės aktų trypimo. Paskelbdama aneksuotą Jeruzalę faktine Izraelio sostine JAV pažeidė 13 tarptautinės teisės normų.

Kas skiria Krymą ir Jeruzalę? Kodėl artimesnių ir tolimesnių kaimynų problemas matuojame skirtingų skalių pagalba? Kas vieną žmogų daro didesniu žmogumi už kitą? Tautinės privilegijos? Tikėjimas? Visuomenės požiūris?

Kai pernai lankiausi Palestinoje, mane labiausiai sukrėtė žmonių pozityvumas. Gebėjimas šypsotis, kai geriamo vandens rezervuarus okupantas leidžia pripildyti kartą savaitėje, kai protėvių žemėje plečiasi žydų nausėdijos, o kelių kilometrų spinduliu išdėstytuose patikros punktuose pasitinka svetimos valstybės kariai.

Kiek kainuoja taika? 25-erius metus nesibaigiančių tarptautinių derybų, kurių išvados niekada neliudija apie suverenios Palestinos valstybės įkūrimą. Kiek kainuoja karas? 3.7 milijonus dolerių vien 2017 metais pasiekusių Izraelį iš JAV fondų.

Ahmed A Aladin, žmogaus teisių aktyvistas ir radijo laidų vedėjas buvo vienas iš protesto Gazoje dalyvių. Paskutinis viešas jo įrašas socialinio tinklo paskyroje skelbia: “Nėra tokios vėliavos, kuri uždengtų gėdą žudant nekaltus žmones”. Linkiu ir mums, sąmoningai nesislėpti po tokiomis vėliavomis.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt