© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vokietija planuoja dislokuoti 1 200 karių, kad padėtų Prancūzijai kovoti su “Islamo valstybės” (IS) džihadistais Sirijoje, sekmadienį sakė Vokietijos armijos vadas.

Tai būtų didžiausias vokiečių karių dislokavimas užsienyje.

“Kariniu požiūriu, maždaug 1 200 karių būtų būtini lėktuvams ir laivui eksploatuoti”, – laikraščiui “Bild am Sonntag” sakė armijos Generalinio štabo viršininkas Volkeris Wiekeris (Folkeris Vykeris), kuris pridūrė, kad misija prasidės “labai greitai, kai tik bus gautas mandatas”.

“Vyriausybė siekia mandato šiais metais”, – sakė V.Wiekeris.

Berlynas ketvirtadienį pasiūlė Prancūzijai kovoje su IS žvalgymo lėktuvus “Tornado”, karinio jūrų laivyno fregatą, degalų papildymą ore ir iš palydovų daromas nuotraukas.

Būtų dislokuota nuo keturių iki šešių lėktuvų “Tornado”, iš kurių teritorijos nuotraukos būtų daromos net prastu oru ir naktį, sakė V.Wiekeris.

Paklaustas, kodėl Vokietija atsisakė tiesioginio dalyvavimo smūgiuose iš oro, V.Wiekeris sakė, kad koalicija jau turi “pakankamai pajėgų ir priemonių” tam kovos aspektui.

“Reikia žvalgymo teritorijoje, kad šias pajėgas būtų galima efektyviai dislokuoti. Mūsų (lėktuvai) “Tornado” šioje srityje gali daug prisidėti”, – sakė jis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: