© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Tūkstančiai išvargusių migrantų sekmadienį buvo sveikinami kaip didvyriai, atvykę į Vakarų Europą, bet Austrija perspėjo, kad jos nepaprastosios priemonės yra tik “laikinos”, Europos Sąjungai neįstengiant susitarti dėl vieningo atsako į šią krizę.

Tuo metu, kai geranorių būriai rinkosi Vokietijos traukinių stotyse pasveikinti naujųjų atvykėlių, Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų vadovas pareiškė, kad ši krizė būtų “suvaldoma”, jeigu visos Europos šalys pasidalytų našta ir susitartų dėl bendro požiūrio.

Šis klausimas tikriausiai dominuos Europos politinėje darbotvarkėje pirmadienį, kai Vokietijos kanclerė Angela Merkel susitiks Berlyne su Serbijos premjeru Aleksandru Vučičiumi, o ES vidaus reikalų komisaras surengs derybas su Austrijos pareigūnais Vienoje.

Didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių krizė Europoje pagilino diplomatinę priešpriešą: Turkija piktai pasmerkė “krikščioniškosios Europos tvirtovės” uždarų durų politiką, migrantams plūstant per šalies teritoriją.

Tačiau Miunchene, Frankfurte ir kituose mietuose buvo džiaugsmingai sveikinami tūkstančiai pabėgėlių, kurie atliko pavojingą kelionę sausuma ir jūra bei galiausiai įkėlė koją į Vokietiją, kurią daugelis laiko pažadėtąja žeme.

Kai migrantai lipo iš traukinių Miunchene – daugelis laikydami mažus vaikus – juos pasitikdavo džiūgaujantys žmonės, laikydami balionus ir dalydami maistą, vandenį bei žaislus.

Išlipę iš vieno traukinio du berniukai – galbūt 7-8 metų – išpūtė krūtines kaip futbolo žvaigždės ir plačiai šypsojosi, eidami per plojančių žmonių minią.

“Žmonės čia su mumis elgiasi išties gerai – jie su mumis elgiasi kaip su tikrais žmonėmis, o ne kaip Sirijoje”, – sakė apsiašarojęs 32 metų Mohammadas (Mohamadas), atvykęs iš karo nuniokoto al Kusairo miesto.

Vokietijos policija nurodė, kad per praeitą savaitgalį iki sekmadienio vėlyvos popietės iš Austrijos atvyko rekordinis migrantų skaičius – 14 tūkst. žmonių, daugiausiai pabėgėlių iš pilietinio karo apimtos Sirijos. Iki tos dienos pabaigos atvyko tikriausiai dar 3 000 žmonių.

Austrija savaitgalį atvėrė savo sienas, leidusi tūkstančiams migrantų išvykti į Vakarų Europos šalis iš Vengrijos, kai chaosas apėmė Budapešto pagrindinę traukinių stotį, kurią buvo užplūdę daugybė atvykėlių, pavertusių ją improvizuota stovykla.

Dauguma tų migrantų tikėjosi pasiekti Vokietiją – didžiausią Europoje ekonomiką, kuri šiais metais numato priimti rekordinį prieglobsčio prašančių pabėgėlių skaičių – 800 tūkst. žmonių, keturiskart daugiau negu 2014 metais

Tačiau Austrijos kancleris Werneris Faymannas (Verneris Faimanas) sekmadienį sakė, kad “laikinas” sienų kontrolės sušvelninimas galiausiai bus atšauktas ir kad “tokio pobūdžio priemonės negali būti sprendinys” migrantų krizėje.

ES vidaus reikalų ministrai susitiks rugsėjo 14 dieną, o Austrija yra viena iš šalių, reikalaujančių, kad iškart po tų diskusijų būtų surengtas Bendrijos viršūnių susitikimas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: