Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Iškilus Indijos racionaliosios minties šalininkas, siūlęs priimti įstatymą, kuris turėtų padėti išrauti prietarus šalyje, garsėjančioje savo mistikais ir guru, buvo nušautas antradienį, pranešė policija.

Du motociklu važiavę užpuolikai pradėjo šaudyti į gydytoją Narendrą Dabholkarą, kuris buvo kaltinamas nusistatymu prieš religiją, kai jis buvo išėjęs į rytinį pasivaikščiojimą vakariniame Punos mieste, nurodė vietos policijos vadas.

“Jis buvo nušautas šį rytą; mes vykdome tyrimą”, – Punės policijos komisaras Gulabrao Polas sakė naujienų agentūrai AFP, pridūręs, kad kol kas nenustatyti jokie įtariamieji.

N.Dabholkaras prieš daugiau nei du dešimtmečius įkūrė Komitetą už aklo tikėjimo išnaikinimą, siekiantį pakeisti itin prietaringų Indijos gyventojų įsitikinimus.

Gydytojas, pagarsėjęs savo pastangomis skatinti pažangią mokslinę mąstyseną, kelerius metus įtikinėjo Maharaštros valstijos parlamentą priimti įstatymą, draudžiantį skleisti prietarus ir tikėjimą juodąja magija.

Prieš dvejus metus duodamas interviu naujienų agentūrai AFP jis atmetė kritikų kaltinimus, kad tas įstatymo projektas yra nukreiptas prieš religiją.

“Visame tame teisės akte nėra nė vieno žodžio apie Dievą arba religiją. Nieko panašaus. Indijos konstitucija leidžia tikėjimo laisvę, ir niekas negali to atimti, – aiškino aktyvistas. – (Siūlomas įstatymas) susijęs su apgaulinga veikla ir išnaudojimu.”

Per daugelį metų N.Dabholkaras taip pat buvo metęs iššūkį kai kuriems Indijos “dievo žmonėms” – hinduistams asketams, turintiems daugybę sekėjų, teigiantiems, jog jie turi galią daryti “stebuklus”. Gydytojas taip pat pasisakydavo prieš gyvūnų aukojimą per kai kurias religines apeigas.

N.Dabholkaras, kuriam, kaip praneša Indijos žiniasklaida, buvo 71 metai, dirbo redaktoriumi žurnale “Sadhana” (Dvasinė praktika), propaguojančiame pažangiąją mąstyseną.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: