Organizatorių archyvo nuotr.

Kasmet, paskutinį rugsėjo penktadienį, vykstanti „Tyrėjų naktis“ sukviečia gausybę mokslo entuziastų į daugiau nei 250 nemokamų ir nepakartojamų renginių visoje Lietuvoje. Šiemet, rugsėjo 30 d., pabendrauti su mokslininkais ir jų darbo aplinkoje pajusti atradimo džiaugsmą bus galima ir Lietuvos edukologijos universitete (LEU).

LEU parengė interaktyvių veiklų, paskaitų, demonstracijų ir ekskursijų. Dalyviai turės galimybę daugiau sužinoti apie įvairias medžiagas, išmatuoti savo mobiliojo telefono skleidžiamą elektromagnetinę spinduliuotę. Jei bus giedra, susipažins su rudens dangaus žvaigždynais, pro teleskopą stebės dvinares žvaigždes ir žvaigždžių spiečius.

„Tyrėjų naktis“ LEU kvies atrasti neišsemiamas ultragarso galimybes. Dalyviai sužinos, kaip ultragarsiniai virpesiai panaudojami įvairioms medžiagoms apdirbti, skysčiams skaidyti, galės praktiškai tai išbandyti. Kūrybinėse dirbtuvėse „Atrasti matematiką“ bus vizualizuojamas Pitagoro teoremos įrodymas, garsiosios teoremos taikymas meninėje veikloje.

Vadovaujant LEU Dailės katedros dėstytojams ir studentams, visi norintieji galės išreikšti save spalvomis, potėpiais, skirtingomis technikomis kūrybinėse dirbtuvėse „Spalvų tyrimas“. Keičiant spalvas bus keičiamas aplinkos suvokimas.

Įdomu, kas bendro tarp mikrobangų krosnelės ir mobiliojo telefono? Trumpos paskaitos-demonstracijos metu dalyviai sužinos, kaip veikia šie prietaisai. Bus daroma eksperimentų su mobiliaisiais telefonais, įdėtais į mikrobangų krosnelę. Dalyviai turės galimybę išmatuoti savo mobiliojo telefono skleidžiamą elektromagnetinę spinduliuotę.

Paskaitoje „Mineralų pasaulis: vizitas į mineralų ir uolienų ekspoziciją“ supažindinsime su mineralų klasifikacija, sudėtimi ir panaudojimu. Bus demonstruojama, kaip atpažinti mineralus pagal tam tikrus požymius. Apžiūrėsime uolienų ir mineralų ekspoziciją.

Įdomu, kaip sintetinamos naujos medžiagos? Trumpos paskaitos metu bus supažindinta su klasikiniais ir moderniais organinių medžiagų sintezės būdais, o vėliau laboratorijoje bus pademonstruota, kaip paruošiama aparatūra sintezei atlikti, kaip vyksta susintetintų medžiagų atskyrimas, gryninimas, identifikavimas.

Ekskursijos po LEU oranžeriją metu bus galima įgyti žinių apie naudingiausius mūsų organizmui augalus. Jie tenkina visus žmonių poreikius: yra maistas, žaliava įvairiems produktams pagaminti, vaistai, reguliuoja oro sudėtį. Oranžerijoje seksime istoriją atogrąžų augalų, turėjusių didžiulę įtaką žmonijos civilizacijai, ieškosime jiems vietos savo kambariuose.

Žaidimo tyrimų laboratorija teirausis, kaip atsakytumėte į klausimą, kodėl žaidimas yra pagrindinė vaiko veikla? Mokslininkai sako, kad žaidimas atveria vaiko vaizduotę, skatina mąstyti, padeda ugdytis valią. O gal žaidimą galima pakeisti kuo nors kitu? Ar tai vis dar yra ir bus nepamainomas vaikystės palydovas? Žaidimo tyrimų laboratorijos darbuotojai kviečia žaisti ir drauge ieškoti atsakymų.

Organizatorių archyvo nuotr.

Organizatorių archyvo nuotr.

„Tyrėjų naktis“ – išskirtinis renginys, kurio metu daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris, pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai ir tyrėjai, paprastai dirbantys uždarose laboratorijose ir mokslo centruose. Pirmą kartą „Tyrėjų naktis“ surengta 2005 m. Europos Komisijos iniciatyva, siekiant didesnio mokslininkų pripažinimo visuomenėje, sudarant galimybę su jų darbais ir pasiekimais susipažinti iš arčiau. Per daugiau nei dešimt metų išaugusi ir vis daugiau lankytojų pritraukianti „Tyrėjų naktis“ vyksta daugiau nei 300 miestų 30 Europos šalių.

Į daugelį renginių būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos rasite čia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: