Mažai kam žinoma, kad Laisvės kova nesibaigė didžiąją dalį partizanų nužudžius miškuose, o kitus vadinamuosius „liaudies priešus“ išvežus į lagerius ar ištrėmus.

1953 m. vasarą Norilske ir Vorkutoje, vėliau Kengyre 1954 m. ir vėl Vorkutoje 1955 m. kyla didžiausi lagerių sukilimai, sudrebinę visą SSRS Gulago sistemą. Po politinių kalinių derybų su Gulago valdžia sukilimai paskandinami kraujyje. Žūsta šimtai žmonių. Tačiau kraujas praliejamas ne veltui – prasideda Gulago griūtis. 1956 m. dauguma politinių kalinių išleidžiami į laisvę. Knyga ir dokumentinis filmas „Gulago partizanai“ – apie niekada nepasibaigusią Laisvės kovą, apie sukilimus Gulage, kur pirmose gretose stovėjo lietuviai ir ukrainiečiai.

Spalio 30 d. (antradienį) 18 val. Kauno karininkų ramovės Didžiojoje salėje (A. Mickevičiaus g. 19, II a.) vyks Pauliaus Saudargo ir Godos Karazijaitės knygos ir dokumentinio filmo „Gulago partizanai“ apie 1953-1955 m. didžiausius ir kruviniausius numalšintus politinių kalinių sukilimus Norilsko, Vorkutos ir Kengyro lageriuose pristatymas.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/311214012798800/

Užsakymo Nr. KMC180084

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: