Kvietimas dalyvauti Akcijoje “Aš ir Tu – tai MES”

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-11-29 10:59

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Gruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su žmonių turinčių negalią problemomis, ginti jų teises bei kovoti už draugišką, saugią, įtraukią jiems aplinką. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

Graži bei prasminga iniciatyva “Aš ir Tu – tai MES” prasidėjo 2016 metais, idėjos autorė – Vidmantė Raustytė. Tąkart akcijoje sudalyvavo – 18 skirtingų, savivaldybių bendruomenių! Šiais metais VŠĮ “Baltijos ugdymo centras” (projektų vadovė Žydrė Gedrimaitė) bei Labdaros ir paramos fondas “Algojimas” (vadovė Aušra Stančikienė) kviečia visus jungtis prie socialinės akcijos “Aš ir Tu – tai MES”.

Šia akcija iniciatoriai kviečia visuomenę jungtis ir pasakyti, kad “Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, “Tu” – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir “Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti. Nacionalinės akcijos organizatoriai ir koordinatoriai – LPF “Algojimas” ir VŠĮ “Baltijos ugdymo centras” kviečia visus, kurie tiki bendrystės galia siekiant socialinės atskirties mažinimo tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, šių metų gruodžio 3 dieną (sekmadienį) 13.00 val. į skirtingų miestų ir miestelių viešąsias erdves, ar kitas bendruomenės susibūrimo vietas, kad visi kartu sukurtume “gyvą” skulptūrą –akcijos ženklą.

Šį sekmadienį – gruodžio 3 dieną 13 val. kauniečiai kviečiam ateiti į Kalėdinį miestelį su visa šeima ir išreikšti savo palaikymą antrus metus organizuojamos socialinės akcijos idėjai, jog neįgalieji yra pilnaverčiai mūsų visuomenės nariai.

Prie akcijos prisideda ir Baltijos cirkas. Akcijos metu vaikai galės pažaist ir pasifotografuot su didžiulių liūtu Aleksu (iš Madagaskaro), dalinsime spragėsius ir kvietimus į Kalėdinį Kamerinio cirko pasirodymą Kaune.

Laukiam, kviečiam dalintis gerumu, šiuo atveju, tai nieko nekainuoja – reikia tik sudalyvauti ir parodyti pasauliui, jog esam draugiški neįgaliesiems, nesam priešiški jiems, matom juos ir atvirai priimam jų norus bei svajones.

Drąsiai dalinkitės šia žinute su draugais!

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt