Organizatorių archyvo nuotr.

Šį savaitgalį, vasario 9-10 d., Prienų rajone įsikūrusio viešbučio ir SPA komplekso „Harmony Park“ erdves nušvies įspūdingas ledo ir ugnies festivalis, kurio metu svečiai galės pasidžiaugti iš viso pasaulio atvykusių menininkų sukurtomis ledo skulptūromis, įspūdingais ugnies žonglierių pasirodymais, nakties tamsas prasklaidysiančiomis šviesos instaliacijomis, pasimėgauti žiemos pramogomis pačiame miško viduryje, o sušalti neleis žinomi šalies muzikos atlikėjai.

„Lietuvos žiema yra ypatingai graži, tik dažnas neturi progų tuo įsitikinti, tad nusprendėme ją suteikti. Kai šaltojo metų laiko kūrybą gamtoje dar papildo menininkai – tikrai galima pagalvoti, kad atsidūrei pasakoje“, – įspūdžiais dalijasi festivalio „Pasaka“ organizatorius Mantas Linkevičius.

Būtent ieškant vietos, kurioje vienas pagrindinių festivalio menininkų – žiema – atskleistų visą savo grožį, pasirinktas „Harmony Park“. „Mieste tokio grožio niekada neišvysi, taip pat ir šalia miesto, tai per daug urbanizuotos vietos. O šiame, harmoningai apstatytame parke, galima pasijusti lyg būtum girioje ir kartu gauti visus festivaliui reikiamus civilizacijos patogumus“, – pasakoja M. Linkevičius.

Paklaustas apie festivalio išskirtinumą, jos organizatorius tik kukliai šypsosi – didžiausias išskirtinumas yra tai, kad daugiau niekas Lietuvoje nieko panašaus neorganizuoja. Nors ledo skulptūrų pastatoma ir kitose vietose, tai nevirsta festivaliu su pramogomis visai šeimai, kur galima jodinėti žirgais, šaudyti lanku, dalyvauti sniego mūšyje, mėgautis gurmanišku maistu, stebėti žinomų atlikėjų koncertą, o sušalus bėgti pasišildyti į pirčių ir vandens erdvę komfortiškai įrengtose „Harmony Park“ SPA erdvėse.

Pernai apie 17 tūkst. svečių pritraukusi šventė, šiemet žada nustebinti dar didesniais užmojais. Jei pernai įvairias instaliacijas kūrė 22 menininkai, šiemet atvyks net 30 meistrų, kai kurios komandos – net iš tokių egzotiškų šalių kaip Mongolija ir Indonezija. Iš viso planuojama sukurti 15 didelių ledo skulptūrų iki 3 metrų aukščio bei apie 30 individualių mažesnių darbų.

thumbnail_Pasaka2018-1

„Festivalio „Pasaka“ ledo skulptūros išsiskirs skaidrumu – kad lede atsispindėtų visas šviesos spalvų žaismas, specialus itin skaidrus ledas šiam festivaliui buvo stingdomas net pusmetį. Be to, kiekvienai skulptūrai bus sukurtas išskirtinis apšvietimas, o didžiausią mistinę šviesos instaliaciją, praskaidrinsiančią nakties šydą, sukurs viena garsiausių šviesos dailininkų komanda „ABLight“, – pasakoja M. Linkevičius.

Pasigrožėję ledo kūriniais, lankytojai „Harmony Park“ teritorijoje galės išbandyti įvairias žiemos ir universalias pramogas – pasivažinėti rogutėmis ar lygumų slidėmis (reikalingas nuosavas inventorius), vaikams bus įrengtos karuselės, siaubo kambarys bei organizuojamos kitos pramogos.

„Iš tiesų, tai išskirtinis ne tik mūsų parko, bet ir visos Lietuvos renginys, puikiai atspindintis mūsų filosofiją – visapusiškas atsipalaidavimas harmoningoje aplinkoje, prasmingas laikas su šeima, kokybiškos pramogos ir išskirtinės veiklos, kurios vienija ir suteikia sveikatos. Didžiuojamės, kad galime suteikti savo erdvę tokiam renginiui.“, – sako „Harmony Park“ vadovė Dalia Trainytė.

Festivalio metu svečiai bus kviečiami apsilankyti „Harmony Park“ SPA zonoje, o nuo 12 val. restorane SIMBOLY galės mėgautis vėlyvaisiais pusryčiais.

Renginio metu taip pat veiks mugė, kurioje bus galima įsigyti žaislų, rankų darbo suvenyrų, medžio drožinių, konditerijos gaminių bei malonių dovanų sau ir artimiesiems.

thumbnail_Pasaka2018-2

Vakarais festivalio „Pasaka“ erdvėje įspūdingus ugnies ir pirotechnikos šou demonstruos „Viduramžiai LT“, savo meistriškumu žavės sinchroninio čiuožimo komanda „Sp‘ICE“ bei žinomi Lietuvos atlikėjai: šeštadienį pasirodys Monika Linkytė, o sekmadienį – paslaptingoji MIGLOKO (Miglė Vilčiauskaitė). Taip pat abi dienas savo pasirodymus surengs ekstravagantiškasis Alen Chicco (Tomas Alenčikas) bei buvęs grupės „Karma“ lyderis Kazimieras Likša.

Ledo skulptūrų ir šviesų festivalis „Pasaka“ vyks š. m. vasario 9-10 d., „Harmony Park“ (Vazgaikiemis, Prienų rajonas), abi dienas nuo 10 iki 20 val. Bilietais prekiauja bilietai.lt. Renginio dieną bilietus galima įsigyti atvykus į renginio vietą.

FESTIVALIO PROGRAMA:

Vasario 9 d. (šeštadienį)

10.00 val. – Atveriami vartai į ledo karalystę

12.00 val. – Pasakų skaitymai

15.40 val. – Festivalio atidarymas

15.50 val. – Ledo meistrų apdovanojimai

16.00 val. – Įžiebiamos šviesų instaliacijos

17.10 val. – Pasakiškas šokis ant ledo: „Sp’ICE“

17.20 val. – Kazimieras Likša (koncertinis pasirodymas)

18.00 val. – Alen Chicco (koncertinis pasirodymas)

18.40 val. – Monika Linkytė (koncertinis pasirodymas)

19.30 val. – Fakyrų pasirodymas su ugnimi

19.50 val. – Liepsnojanti ugnies skulptūra

thumbnail_Pasaka2018-4

Vasario 10 d. (sekmadienį)

10.00 val. – Atveriami vartai į ledo karalystę

12.00 val. – Pasakų skaitymai

16.00 val. – Įžiebiamos šviesų instaliacijos

17.10 val. – Pasakiškas šokis ant ledo: „Sp’ICE“

17.20 val. – Kazimieras Likša (koncertinis pasirodymas)

18.00 val. – Alen Chicco (koncertinis pasirodymas)

18.40 val. – Migloko (koncertinis pasirodymas)

19.20 val. – Fakyrų pasirodymas su ugnimi

19.35 val. – Liepsnojanti ugnies skulptūra

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: