Organizatorių archyvo nuotr.

Jau rytoj prasideda devynioliktasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“. „Dažnai festivaliai savo publikai žada siautulį ir „išsitaškymą“, o mūsų pobūdis kiek kitoks – siautulio čia nestinga, tačiau pramogos dera su gausybe turiningų veiklų, kurios suteikia naujų patirčių bei žinių ir skatina gebėjimus“, – teigia programos rengėjai.

Mėnuo Juodaragis – tai festivalis festivalyje, pasiūlysiantis programą nuo ankstaus ryto iki vėlyvos nakties. Keturiose muzikose scenose pasirodymus surengs per 50 atlikėjų iš užsienio ir Lietuvos, tokios įvairovės užteks net išrankiausiam muzikiniam skoniui. Pirmieji pasirodymai – jau ketvirtadienį, o atidarymo apeigos įvyks penktadienį prie Ąžuolo, kur visi susirinkę išmoks sutartinių ir senųjų baltų papročių. Nuo penktadienio prasidės ir tikra minčių bei žinių puota – įdomioji paskaitų programa. Amatų kieme  žiūrovai susipažins ir išmoks senųjų amatų, o kino gurmanai naktį galės mėgautis rinktiniais filmais ir susitikti su jų kurėjais. Vos pasibaigus programai ateis laikas rinktis į rytinę žvejybą arba rytines mankštas su sveikatingumo meistrais.

Vienas didžiausių šių metų iššūkių – festivalio metu bendromis jėgomis statomas namas, taip tikrovėje įprasminant festivalio temą „Namai“. Statomas šiaudinis būstas, sienos – suspausti šiaudai apdrėbti moliu, stogas – iš velėnos. Pirmąsyk šiaudizmo ideologo, architekto Petros Devižio inovacija bus pristatyta gyvai. Prie statybų kviesime prisidėti ir kūrybiškai praktiškus Juodaragio lankytojus.

Salos aplinkoje atsiskleis ir tradicija tapusio gamtiško meno – ekomenio – instaliacijos, sukurtos iš aplinkoje randamų medžiagų bei nestokojančios taiklios minties. Nors naktį sala sužibs jaukia šviesa, organizatoriai pataria žiūrovams nepamiršti žibintuvėlių, kurie naktinius pasivaikščiojimus po salą padarys malonesnius ir patogesnius.

Menuo Juodaragis 3

Organizatorių archyvo nuotr.

Festivalio lankytojai galės mėgautis gausiu ir įvairiu maisto pasirinkimu, nuo lietuviškos virtuvės iki tailandietiško, indiško maisto ar belgiškų vaflių, vegetariško bei veganiško maisto. Būtinai paragaukite ypatingojo kadaginio „Juodaragio“ elio ir autentiško lietuviško midaus.

Saloje šiuo metu pluša ir festivaliui ruošiasi per 100 žmonių. Parengti salą dideliam kiekiui žmonių ir sutvarkyti ją po festivalio reikia daug jėgų. Šiais metais laukiama apie 6000 žiūrovų. Todėl festivalio rengėjai skatina pasirūpinti gamtiškai iškylai reikalingais daiktais, geriamu vandeniu, o automobilius siūlo palikti už salos įrengtose aikštelėse, kur parkavimas nemokamas. Ir primena, kad Dūburio ežero sala nėra Zaraso sala, kad iš įpročio kai kurie festivalio lankytojai nenuvyktų į Zarasus.

Menuo Juodaragis 2

Organizatorių archyvo nuotr.

Tikimės, kad atvykę į Dūburio salą jausitės kaip namie, o išvyksite praturtinti gilių emocijų. Tebūnie paskutinis vasaros savaitgalis skirtas nuoširdžiai šventei.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: