Savirefleksijos kupina Agotos Bričkutės kūryba

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-11-22 06:44

Spausdinti | Komentarai

Portretai

Š. m. gruodžio mėn. 21 d. 17 val. įvyks Agotos Bričkutės kūrybos parodos – „Sielos autoportretai“, atidarymas. Tai jau antroji menotyrininkės, tapybos entuziastės paroda šiais metais, kviečianti kartu pakeliauti po vidinį menininkės pasaulį.

Pagrindinė dailininkės A. Bričkutės kūrybos tema – veidai. Tiesa, jie nutolę nuo realaus vaizdo perteikimo – transformuoti, asimetriški, neproporcingi, neįdealizuoti. Matomą tikrovę dailininkė perleidžia per subjektyvų filtrą. Portretai sukurti veikiant skirtingoms emocijoms, išgyvenimams. Šioje vietoje verta pabrėžti, jog A. Bričkutės kūryba yra itin subjektyvi – portretų pagalba ji užfiksuoja savo jausmus, požiūrį į save ir kitus, gyvenimą.

Kūrinių meninė raiška daugiausia apima du stilius – ekspresyvųjį bei kubistinį. Ekspresionizmo pagalba dailininkė perteikia vidinio pasaulio sumaištį – nerimą, baimes, ryškios spalvos, kontrastai stiprina bendrą jausminį turinį. Tuo tarpu, kubizmas išnyra deformuotomis veidų formomis. Tai aliuzija į menininkės nuolat kvestionuojamą tapatybę – kas aš esu, koks mano santykis su savimi ir kitais? Šie du stiliai vienas kitą papildo ir sustiprina, vienuose kūriniuose daugiau formos skaidymo, kituose ryškių spalvų ar pastozinių potėpių.

Mėgstami dailininkės kūrėjai – klasikai Edvard Munch, Lucian Freud ar Pablo Picasso. Iš nūdienos dailininkų, A. Bričkutė pabrėžia japono Seiichi Terazono, italo Lorenzo Ermini bei australės Loribelle Spirovski pavardes. Pastarieji menininkai taip pat linkę visaip „iškraipyti“ žmogaus atvaizdą, kvestionuoti grožio sąvoką.

Parodoje „Sielos autoportretai“ A. Bričkutė pristatys darbus sukurtus nuo 2016 m. Tai apims tiek tapybą, tiek pastele ar tušo pagalba sukurtus piešinius. Dera pabrėžti ir tai, jog menininkė sykiu yra išradinga rėminimo dizaino kūrėja, parodoje išvysite netradicinius kūrinių apipavidalinimo sprendimus.

Kas: Menotyrininkės Agotos Bričkutės darbų parodos „Sielos autoportretai“ atidarymas

Kur: Kauno kultūros centre

Kada: š. m. gruodžio 21 d. 17 val.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt