© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

88-ąją rungtynių minutę Arsenijus Buinickis realizavo 11 m. baudinį, atnešusį Panevėžio „Ekranui“ ketvirtąją iš eilės pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Lietuvos čempionai išvykoje minimalia persvara 1:0 (0:0) įveikė Pakruojo „Kruoją“ ir pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą, dėl geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio aplenkdami Klaipėdos „Atlantą“.

Pirmąją galimybę išsiveržti į priekį sukūrė aikštės šeimininkai. 13-ąją minutę Ričardas Beniušis po kampinio iššoko aukščiau už visus, tačiau smūgiu galva į vartus nepataikė. Dviem puolėjais žaidęs „Ekranas“ savo atakas grindė aukštais perdavimais, tačiau „Kruojos“ gynėjai klaidų nedarė ir nesunkiai nutraukdavo visus svečių bandymus.

17-ąją minutę tarpusavyje nesutarė Tadas Kauneckas ir Osvaras Reyesas, išbėgę link kamuolio. Jų laimei, R.Beniušis nesusiorientavo situacijoje ir nesugebėjo išnaudoti to, kad Panevėžio klubo vartai buvo likę tušti.

Mariui Eltermaniui pirmą kartą savo meistriškumą pademonstruoti teko tik 22-ąją minutę. Vitalijus Kavaliauskas iškrapštė kamuolį iš po gynėjo kojos ir pabandė pataikyti į tolimą kampą, bet „Kruojos“ vartininkas šuolyje kamuolį sugavo.

„Ekranas“ įsibėgėjo ir vis daugiau laiko ėmė praleisti varžovų aikštės pusėje. Suklydus Davydui Arlauskiui, V.Kavaliauskas prasiveržė dešiniu kraštu, tačiau pagailėjo perdavimo Artūrui Rimkevičiui ir nusprendė iš kelių metrų smūgiuoti į vartus pats. Kamuolys praskriejo virš vartų.

Dar po trijų minučių tik prastos kokybės aikštė sutrukdė A.Rimkevičiui pasinaudoti Aivaro Bagočiaus klaida aikštės viduryje. Tačiau vieną prieš vartininką iššokusį „Ekrano“ puolėją, bandantį susitvarkyti su šokinėjančiu kamuoliu, pasivijo D.Arlauskis ir pasiuntė kamuolį į kampinį.

37-ąją minutę visa „Ekrano“ komanda pakėlė rankas, prašydami rungtynių arbitro paskirti 11 m. baudinį po to, kai Arsenijus Buinickis klaidinančiu judesiu paguldė gynėją, kuriam kamuolys pataikė į ranką, tačiau švilpukas tylėjo. Kėlinio pabaigoje jau „Kruojos“ futbolininkai ėmė reikalauti baudinio, tačiau pries tai buvo užfiksuota aikštės šeimininkų pražanga.

Po pertraukos panevėžiečiai parėmė iniciatyvą. Vienas po kito į vartus pavojingai smūgiavo A.Rimkevičius, A.Vertelis ir V.Kavaliauskas. Po pastarojo tolimo smūgio M.Eltermanis kamuolį atmušė visai priešais save, tačiau atskubėjęs A.Rimkevičius antruoju bandymu į vartus nepataikė.

60-ąją minutę „Ekranas“ neišnaudojo puikiausios galimybės išsiveržti į priekį. Kontratakos metu A.Rimkevičius iššoko vienas prieš vartininką ir perdavė kamuolį V.Kavaliauskui. Tačiau pastarojo smūgį nuo vartų linijos „ištraukė“ pasiaukojančiai sužaidęs D.Arlauskis, iš kart po to atsitrenkęs į virpstą. Laimei, traumos futbolininkas išvengė. Po keturių minučių jau M. Eltermanis dar kartą pademonstravo savo reakciją, puikiai atrėmęs Edvino Girdvainio smūgį galva.

Viena iš retų „Kruojos“ atakų galėjo pasibaigti įvarčiu 84-ąją minutę, kai, niekam nepalietus kamuolio po Nerijaus Mačiulio perdavimo, šis skriejo į vartus, tačiau neįtikėtinu šuoliu komandą išgelbėjo Tadas Kauneckas.

„Ekranas“ pergalę išplėšė 88-ąją dvikovos minutę, kai A.Buinickis realizavo 11 m. baudinį, paskirtą už pražangą prieš Donatą Petrauską. Jau per teisėjo pridėtą laiką Uchenna Umeh galėjo įtvirtinti svečių pergalę ir nubausti didelėmis pajėgomis į priekį nuskubėjusius pakruojiškius, tačiau nesugebėjo pergudrauti M. Eltermanio.

Pakruojo „Kruoja“ – Panevėžio „Ekranas“ 0:1 (0:0).

„Kruoja“: M.Eltermanis, A.Skroblas, N.Astrauskas, D.Strockis, A.Bagočius, D.Arlauskis, A.Lipskis, N.Mačiulis, G.Slavickas, L.Kochanauskas, R.Beniušis.

„Ekranas“: T.Kauneckas, R.Pilotas, E.Girdvainis, O.Reyesas, V.Slavickas, D.Petrauskas, I.Kozlovas (, A.Buinickis, A.Vertelis (73 min. T.Markevičius), V.Kavaliauskas (71 min. U.Umeh), A.Rimkevičius.

Įvarčiai: A.Buinickij (88, iš 11m. baudinio)

Geltonos kortelės: L.Kochanauskas (62); A.Vertelis (30), A.Buinickij (90).

Rungtynių teisėjai: A.Žuta, A.Šeškus, D.Miklovas.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai
: E.Razulis („Atlantas“) – 10 įvarčių, G.Alaverdašvili („Šiauliai“) – 9, N.Valskis („Sūduva“) – 7, K.Bilinski („Žalgiris“) – 6, A.Staponka („Banga“) – 5.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: