Kęstutis Skučas LPOK nuotr.

Kęstutis Skučas iškovojo Lietuvai aukso medalį Berlyne (Vokietija) vykstančiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate. 50-metis sportininkas buvo nepralenkiamas T52 klasės vežimėlių 400 metrų lenktynėse. Tai – antras K. Skučo medalis Berlyne. Anksčiau Lietuvos parolimpietis nuskynė sidabrą vežimėlių 1500 metrų lenktynėse.

K. Skučas finale distanciją įveikė per 1 min. 8,39 sek. ir šešiomis tūkstantosiomis aplenkė antroje vietoje likusį portugalą Mario Trindade – 1 min. 8,45 sek. Bronzos medalį pelnė šveicaras Beatas Boeschas, kuris nuotolį nuvažiavo per 1 min. 9,54 sek.

„Net sunku sulaikyti emocijas. Esu labai patenkintas. Važiuoti sekėsi sunkokai, padariau keletą klaidų posūkiuose. Ypač paskutiniame posūkyje reikėjo ypač didelių pastangų, kad išsitiesinčiau. Nepaisant to, ištraukiau iki galo. Buvo labai įdomios lenktynės. Su portugalu finišavome vos ne lygiai. Finiše galvojau, kad turiu atiduoti visas jėgas, kiek turiu ir varyti iki galo. Aišku, tų jėgų buvo nedaug likę, bet išsėmiau viską iki dugno“, – po finišo švytėjo K. Skučas.

Per žingsnį nuo antro medalio Berlyne liko Ramūnas Verbavičius. Kaunietis F55 klasės rutulio stūmimo varžybose pademonstravo ketvirtą rezultatą – 10 m 23 cm. Tai – R. Verbavičiaus asmeninis rekordas. Bronzos medalį lenkui Karoliui Kozunui garantavo 13 cm geresnis rezultatas – 10 m 36 cm. Sidabras atiteko serbui Nebojsai Duričiui – 11 m 67 cm. Europos čempionu tapo bulgaras Ruzhdis Ruzhdis – 12 m 14 cm. Donatas Dundzys F37 klasės disko metimo finale liko toli nuo asmeninio rekordo ir užėmė ketvirtą vietą. Lietuvio rezultatas 41 m 23 cm.

Auksą iškovojo ukrainietis Mykola Žabniakas, kuris įrankį numetė 49 m 83 cm. Sidabras atiteko danui Ronniui Jensenui – 43 m 64 cm. Bronza pasipuošė graikas Apostolos Charitonidis – 43 m 61 cm. Juozas Eigminas T12 klasės šuolių į tolį finale pasiekė asmeninį rekordą – 6 m 29 cm. Vis dėlto to medaliui buvo maža. Bronzos apdovanojimą pelnęs vokietis Thomasas Ulbrichtas nušoko 6 m 43 cm. Sidabro medalį užsikabino švedas Tobias Jonssonas – 6 m 89 cm, o Europos čempionu tapo baltarusis Siarhejus Burdukou – 7 m 11 cm.

Lietuvos sportininkų medaliai Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate: Donatas Dundzys – bronza rutulio stūmime (F37) Kęstutis Skučas – auksas vežimėlių 1500 m lenktynėse ir sidabras 1500 m lenktynėse (T52) Andrius Skuja – auksas ieties metime ir bronza rutulio stūmime (F46) Danas Sodaitis – sidabras 100 m bėgime (T47) Egidijus Valčiukas – bronza rutulio stūmime (F41) Ramūnas Verbavičius – sidabras ieties metime (F55)