© Wikimedia Commons nuotr.

Naujuoju Lietuvos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės treneriu išrinktas vienas žinomiausių šalies futbolininkų Edgaras Jankauskas.

Iš patyrusių futbolo specialistų sudaryta LFF Trenerių taryba ketvirtadienį įvertino paraiškas į šį postą pateikusius kandidatus ir LFF Vykdomajam komitetui (VK) pasiūlė E. Jankausko kandidatūrą.

VK penktadienį vykusiame posėdyje pritarė šiam pasiūlymui ir įpareigojo LFF administraciją iki kito VK posėdžio suderinti su treneriu sutarties sąlygas.

40-metis E. Jankauskas rinktinės trenerio poste pakeistų Igorį Pankratjevą, kuris pasitraukė po paskutinio 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyro susitikimo.

Praėjusiais metais E. Jankauskas dirbo “Trakų” klubo vyriausiuoju treneriu, o anksčiau yra dirbęs Edinburgo “Hearts” (Škotija), Maskvos “Lokomotiv” (Rusija) klubuose trenerio asistentu, taip pat laikinai ėjo šias pareigas dar žaisdamas Lietuvos rinktinėje.

Buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas nacionalinėje komandoje sužaidė 56 rungtynes ir įmušė 10 įvarčių.

Didžiausias pergales E. Jankauskas iškovojo su “Porto” ekipa, kur treniruojamas garsiojo Jose Mourinho laimėjo UEFA taurės turnyrą ir prestižiškiausią Europoje UEFA Čempionų lygos trofėjų bei iškovojo visus titulus Portugalijoje.

Profesionalo karjerą E. Jankauskas pradėjo Vilniaus “Žalgiryje”, vėliau rungtyniavo Maskvos CSKA ir “Torpedo” (abu Rusija) klubuose, Belgijos čempionate iškovojo auksą su “Club Brugge”, tapo pirmuoju lietuviu Ispanijos “Primera” lygoje su San Sebastiano “Real Sociedad”.

Po to puolėjas persikėlė į Portugaliją, kur žaidė “Benfica” ir “Porto”, o tolimesnės trumpos karjeros stotelės lietuvio laukė Prancūzijoje, Škotijioje, Kipre, Portugalijoje, Latvijoje, JAV, Rusijoje.

Geriausiu Lietuvos futbolininku E. Jankauskas rinktas 1997, 1998, 2000, 2001 ir 2004 metais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: