Ar žinote, kad Albertas Einšteinas nemokėjo kalbėti iki 4 metų. Net jei IQ testas viršija 130, tai dar neatskleidžia, kaip seksis žmogui, taip yra tik 2,5% pasaulio gyventojams. Tarp jų yra žinomų aktorių, kuriems gal būt akademiškai nesisekė, tačiau jie sublizgėjo ant scenos ar prieš kino kameras.

Visi mes mėgstame protingus žmones, kurie dalijasi savo protu su pasauliu, todėl apžvelgsime puikių įžymybių grupę, neatsižvelgiant į tai, ar jie mokėsi Harvarde, ar ne.

© Nicolas Genin nuotr. / Wikimedia Commons

1. Mattas Damonas

Remiantis įvairiais pranešimais, Matto Damono intelekto koeficientas siekia net 160. Filmo „Gerasis Vilas Hantingas“ (Good Will Hunting) scenarijų jis pradėjo rašyti dar lankydamas Harvardo universitetą. Net jei jis niekada ir nebaigė mokslų, vėliau laimėjo „Oskaro“ apdovanojimą už geriausią originalų scenarijų su savo „sielos draugu“ Benu Afflecku.

© Gage Skidmore nuotr. / Wikimedia Commons

2. Natalie Portman

Natalie Portman karjera prasidėjo sukakus 13 metų. Tai vienas iš tų atvejų, kuomet aktoriai labai ilgą laiką yra žinomumo viršūnėje, tad labai lengva pamiršti, kokie jauni jie iš tikrųjų yra. Natalie dabar 39 metai ir ji jau yra laimėjusi Oskarą, du „Auksinių gaublių“ apdovanojimus. Ji turi psichologijos laipsnį iš Harvardo universiteto, kur ji prisidėjo prie straipsnio „Priekinės skilties aktyvinimas nuolatinio veikimo metu“. Ji moka kalbėti 5 kalbomis, o jos intelekto koeficientas sieka 140.

© Wikimedia Commons / https://www.flickr.com/photos/146461623@N05/48049469416/

3. Kventinas Tarantino

Kventinas Tarantino turi subtilų kino kūrimo braižą, nėra banalus Holivudinių filmų kūrėjas ir jis yra vienas iš tų – arba jį pamilsite arba jo nemėgsite. Devynias klases pabaigęs senamadiškas režisierius jau daugiau nei dvidešimt metų kuria kažką, kas milijonams žmonių tampa tikru įvykiu, ne eiliniu ėjimu į kiną neturint ką veikti. Būdamas dar 14 metų jis parašė vieną anksčiausių savo kūrinių ir jau galvojo apie kitą savo scenarijų. Jis niekada nestojo į universitetą, bet jam to ir nereikėjo. Tačiau jo turimas 160 IQ tikriausiai padėjo laimėti 2 „Oskarus“.

© Wikimedia Commons /
LG Electronics’s official Flickr.

4. Jodie Foster

Ji rodėsi televizijoje, kai jai buvo tik 3 metai, o kai jai buvo 12 metų, ji gavo vaidmenį filme „Taksi vairuotojas“ (Taxi Driver). Būdama 18-os, ji nusprendė pailsėti nuo aktorės karjeros ir tapti nuolatine studente Jeilio universitete, kur puikiai baigė mokslus. Holivudas jos vis dar laukė.

© Georges Biard / Wikimedia Commons

5. Eva Longoria

Ji norėjo pati užsidirbti nuo mažų dienų, nes jos didžiausias noras buvo padėti slaugyti savo specialiųjų poreikių seserį. Vidurinės mokyklos metu ji stropiai mokėsi ir dirbo „Wendy“ restorane, o po universiteto studijų, įskaitant magistro laipsnį, ji sunkiai dirbo kaip galvų medžiotoja, kol buvo „sumedžiotas“ jos talentas.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

6. Davidas Duchovny

Jis turėjo nepriekaištingą akademinę karjerą ir, baigęs anglų kalbos magistro studijas Jeilio universitete, pradėjo daktaro laipsnį. Tada vaidyba (ir TV serialas „X failai“) kirto jo kelią ir jis paliko viską, kad galėtų sekti savo aistrą. Dar ir dabar su nostalgija prisimenam metus kuomet aktoriai Davidas Duchovny ir Gillian Anderson paskutinį kartą vaidino agentus Foksą Malderį ir Daną Skali.

© John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com / Wikimedia Commons

7. Geena Davis

„Academy-Award“ laimėjusi aktorė baigė Bostono universitetą, moka groti pianinu ir fleita, laisvai kalba švedų kalba. Ji turi 140 IQ ir yra „Mensa“ organizacijos vieša narė, VIP klubo, kuriam gali priklausyti tik 2% gyventojų – tik tie, kurių intelekto koeficientas yra didesnis nei 135.

© Gage Skidmore nuotr. Wikimedia Commons

8. Sharon Stone

Jos intelektas neliko nepastebėtas mokytojų, todėl į antrą klasę ji įstojo būdama vos 5 metų. Dar daugiau, jai buvo tik 15 metų, kai ji buvo priimta su stipendija į koledžą. Jos intelekto koeficientas yra 154, todėl ji patenka į 0,1 proc. protingiausių pasaulio gyventojų. Savo metu filmas „Esminis instinktas“ su Sharon Stone pagrindiniame vaidmenyje šokiravo ne tiek atviromis erotinėmis scenomis, kiek ciniška pagrindinės herojės Ketrin Tramel charakteristika: amorali ir biseksuali inteligentė, kriminalinių romanų autorė, visiškai laisva nuo bet kokių moralinių prietarų, lengvai manipuliuojanti savo meilužiais ir žudanti juos orgazmo akimirką peiliu, skirtu ledams trupinti.

© David Baker nuotr. Wikimedia Commons

9. Steve Martin

Tai atvejis, kai taip pat suprantama, kad koledžas ne visada yra gera vieta genijams. Jis pradėjo studijuoti filosofiją, tačiau mokytojo gyvenimas neatrodė toks, kokio jis pats norėtų. Tačiau tai, kad jis nebaigė studijų, netrukdė jam įstoti į „Mensa“ organizaciją – protingų žmonių klubą, kurių intelekto koeficientas viršija vidutinį.

© Eva Rinaldi nuotr. Wikimedia Commons

10. Rowan Atkinson

Pranešama, kad aktoriaus intelekto koeficientas yra 178. Priešingai nei jį išgarsinusiam personažui, svaiginančiam ponui Bynui, jis buvo puikus studentas, kuris mokykloje gavo aukščiausio lygio pažymius. Prieš pakeisdamas karjerą, jis studijavo inžineriją Niukaslio universitete, išvyko į Oksfordo universitetą, kad įgytų magistro laipsnį ir netgi pradėjo daktaro laipsnį.

© Orren Jack Turner nuotr. Wikimedia Commons

P.S.: Albertas Einšteinas

Sėkmė neateina staiga, net tokiems genijams kaip Einšteinas, kuris turėjo 160 IQ. Kai baigė mokslus, jis praleido 2 sunkius metus ieškodamas mokytojo darbo. Fizika nebuvo svarbiausias dalykas jo gyvenime, o jo didžioji aistra buvo muzika. Groti pianinu ir smuiku padėjo mąstyti, o gyvenimas be muzikos jam buvo neįsivaizduojamas.

Taip pat skaitykite: 10 labiausiai nuvylusių visų laikų filmų

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: