Serialas "Dexter"

Vieno geriausiai įvertintų visų laikų serialo „Sostų karai“ (Game of Thrones, 2011-2019) pabaiga sukėlė nepasitenkinimo audrą tarp gerbėjų, kurie pateikė peticiją dėl paskutiniojo sezono perfilmavimo. Šiuo metu iniciatyva surinko beveik 2 milijonus parašų. Juk kiekvienas žiūrovas tikisi, žavingos ar bent jau logiškos mėgstamo serialo pabaigos, kuri padėtų tašką istorijoje.

Pateikiame populiarių serialų sąrašą, kurių pradžia buvo puiki, jie pritraukė būrius gerbėjų, tačiau iki paskutinės serijos mūsų lūkesčių taip ir neišpildė.

10.Deksteris“ (Dexter, 2006-2013) Tai prieš penkiolika metų pradėtas kurti draminis serialas. Jame pasakojama apie našlaitį Deksterį Morganą, kurį, jam sulaukus vos trejų, įsivaikina policijos pareigūnas Haris. Laikui bėgant šis pastebi, kad Deksteris yra itin linkęs žudyti. Haris, atradęs šį įsūnio polinkį, stengiasi jį nukreipti konstruktyvia linkme, ir auklėja jį taip, kad jis žudytų siaubingus nusikaltėlius, išvengusius teisingumo. Tiesa, jis žudo tik tuos, kurių kaltumu yra visiškai įsitikinęs. Haris, pradėjęs tikslingą Deksterio, tarsi kovotojo už teisingumą, auklėjimo, sukūrė sistemą, kurios laikantis, jam pavyktų likti nesučiuptam teisėsaugos. Taip pat jis, būdamas vieninteliu, kuris žino Deksterio paslaptį, kartais su juo aptaria įvairius atvejus, visada primindamas šiam, kad žudyti turi tik kaltuosius.

Prieš mirdamas, jis įpareigoja Deksterį rūpintis įsesere Debra. Ši nė nenutuokia apie įbrolio paslaptį ir apie jo jausmų stygių, tačiau jiedu stengiasi likti artimi. Deksteris įsidarbina Majamio policijos departamente kaip kraujo dėmių specialistas, taip dar labiau sumažindamas savo šansus būti sugautam. Savo aukas jis žudo preciziškai tvarkingai ir atsargiai: dėvi pirštines, kambarius, kuriuose žudo, iškloja apsaugine plėvele, o lavonus padalija ir jais atsikrato Atlanto vandenynu teknačioje Golfo srovėje, tačiau laikui bėgant jam tampa vis sunkiau gyventi savo dvigubą gyvenimą.

Išvis pasirodė 8 serialo sezonai, ir ne visi jie sulaukė puikių įvertinimų tiek iš žiūrovų, tiek ir iš kritikų. Daugiausia kritikos strėlių smigo į paskutinįjį sezoną – šis dažnai linksniuojamas kaip baisi pabaiga, esą įvykiai tampa pernelyg nuspėjami, o pats siužetas akivaizdus ir tarsi skubinamas.

Serialo „Deksteris“ pabaigą žmonės apibūdina viena labiausiai nuliūdinusių istorijoje. Pirmasis sezonas sužavėjo žiūrovus ir buvo pamėgtas kritikų. Nuo 6-ojo sezono serialas prarado vis didesnę dalį žiūrovų, o jam pasibaigus buvo įvertintinas vos 33 % „Rotten Tomatoes“ platformoje. „Niekas nebūtų paruošęs manęs tokiai nevykusiai pabaigai,“ sakė „The Star-Ledger“ kritikas Džeimsas Kvilis. Nenuostabu, kad kanalas „Showtime“ norėjo perfilmuoti serialo pabaigą ir paskelbti apie „Deksterio“ sugrįžimą.

9.Šerlokas“ (Sherlock, 2010-2017) Kultinė istorija apie garsųjį detektyvą Šerloką Holmsą ir jo padėjėją daktarą Vatsoną. Tiesą, šįsyk ji pateikiama per šiuolaiknės visuomenės prizmę. Daktaras Džonas Vatsonas rimtai sužeidžiamas kariaujant Vietname, todėl paleidžiamas iš kariuomenės. Grįžęs į Londoną, jis ieško kambario, kuriame galėtų apsistoti. Paieškos jį atveda prie buto, kuriuo tenka dalytis kartu su Šerloku Holmsu – genialiu, tačiau ekscentrišku privačiu detektyvu.

Kartu jiedu sprendžia sudėtingiausius uždavinius ir tiria mįslingiausius nusikaltimus. Vatsonas jųdviejų nuotykius aprašo bloge, kuris netrunka išpopuliarėti, ir Holmsas tampa garsenybe. Žurnalistai seka ir aprašo tiek jo tyrimų rezultatus, tiek ir asmeninį gyvenimą. Jo pagalbos prašo ir eiliniai gyventojai, ir Britanijos valdžia. Nors skirtinguose epizoduose narpliojama daugybė skirtingų nusikaltimų, visą istoriją lydi Holmso konfliktas su genialiu nusikaltėliu, Džimu Moriarčiu.

Šiuolaikinė Arturo Konano Doilio detektyvo ekranizacija pavergė daugybės žiūrovų širdis. Serialo kūrėjai Markas Gatisas ir Stivenas Mofatas atgaivino kultinio seklio  personažą ir tai buvo geras sprendimas. Serialas sulaukė milžiniškos sėkmės, o Benediktas Kamberbačas ir Martinas Frymanas tapo vienais garsiausių Jungtinės Karalystės aktorių. Visgi gerbėjus nuliūdino nuotykių finalas. 4-asis sezonas sulaukė įvairių atsiliepimų, o jo pabaiga nei kiek neprilygo mėgstamo serialo pakeltai kartelei.

8.Tikras detektyvas“ (True Detective, 2014 –) Pritrenkianti vaidyba, tobuli dialogai, tamsūs vingiai, narpliojantys ne tik žudikų pėdsakus, bet ir pagrindinių serialo veikėjų gyvenimus, sukurią grandininę reakciją nuo kurios pašiurpsta oda ir sulėtėja kvėpavimas. Viskas prie ko prisiliečia HBO ranka paprastai tampa aukso vertės palaima pavargusioms akims. Šis serialas puikus to įrodymas. Visgi išlaikyti produkcijos kokybę viename lygyje visų sezonų metu beiveik neįmanoma misija.

Pirmasis serialo „Tikras detektyvas“ sezonas kino pasaulyje buvo tikra bomba. Aktorių Metju Makonahio ir Vudžio Harelsono duetas iš kritikų susilaukė pripažinimo, o serialą paskelbė pačiu stipriausiu serialu tuo metu. Kritikai pripažino, kad pirmojo sezono buvo tiesiog neįmanoma nustoti žiūrėti ir jo „išskirtinumą“ įvertino 87 %. Antras sezonas buvo gal net geresnis už pirmą. Antrajame sezone tiriama korumpuoto fiktyvaus Kalifornijos miesto valdytojo Beno Kaspero mirtis. Jis rastas sandorio dėl geležinkelio Kalifornijoje statybų sudarymo išvakarėse. Trys teisėsaugos pareigūnai iš skirtingų miestų ir skyrių paskiriami ištirti šį nusikaltimą. Greitai jie sužino, kad nusikaltimas yra gerokai platesnio masto, nei jie manė. Trečiajame serialo sezone kapstomės po senstančio policijos detektyvo Wayne Hays prisiminimus ir seną neišspręstą mįslę. Deja, trečiasis sezonas nei kiek neprilygo pirmiems dviem, jį žiūrėti buvo ganėtinai nuobodu, pasakojimas labai varginančiai šokčiojo tarp pagrindinio herojaus praeities atsiminimų.

7.Nekaltas melas“ (Big Little Lies, 2017-2019)

Prabangus aukštuomenės gyvenimas ir geram detektyvui prilygstančios intrigos yra pastebimos beveik kiekviename melodraminiame televizijos seriale. Iš pirmo žvilgsnio Nekaltas melas taip pat gali pasirodyti, kaip dar viena paviršutiniška istorija apie prašmatniose vilose įsikūrusius ir tuštybei pasidavusius žmones, tačiau neskubėkime klijuoti etikečių. Jean–Marc Vallee mums pateikia esmines vertybes puoselėjančių herojų portretus ir tik dar kartą patvirtina seniai žinomą tiesą, kad ištaigingi rūmai ir milijoninė suma banko sąskaitoje nėra laimingo gyvenimo garantas.

Seriale glaudžiai susipina trys siužetinės linijos, kurių centre trijų skirtingų moterų gyvenimai. Madeline (Reese Witerspoon) – aštrų liežuvį ir gerą širdį turinti prašmatni namų ponia, su nevaldomais vyro pykčio protrūkiais kovojanti Selestė (Nicole Kidman) ir neseniai į miestelį atsikrausčiusi vieniša mama Džeinė (Shailene Woodley), po savo drovia išvaizda slepianti siaubingos patirties randus.

Pirmasis sezonas savo išpildyta istorija nustebino daugelį. Dauguma žiūrovų sutinka, kad serialui „Nekaltas melas“ net nereikėjo tęsinio. Vertindamas antrąjį sezoną, „The Atlantic“ žurnalistas sakė: „Juk dabar yra daugiau serialų nei bet kada anksčiau, todėl serialas, kuriame vaidina gausus būrys talentingų aktorių, turi daug šansų tapti nevykusiu.“

6.Grei anatomija“ (Grey’s Anatomy, 2005–) Ketrinos Heigl karjera teisingu keliu pakrypo po Izės vaidmens kritikų pripažintame medicinos seriale „Grei anatomija“. Populiari drama apie gydytojų gyvenimą šiuo metu susidaro iš 17 sezonų.

Tie, kurie gimė, kai buvo išleista serija apie pilotą, jau turbūt baigė mokyklą. Atsidavę žiūrovai per šį laiką išgyveno daug įvykių: gydytojų asmeninių gyvenimų peripetijas, įvairias nelaimes ir mėgstamų personažų mirtis. 13-ame sezone žiūrovų susidomėjimas seriale išblėso, o jų įvertinimai krito žemyn. „Serialą įdomu žiūrėti buvo iki 13-ojo sezono. Po to, seriale atsirodo nuvalkioti romanai, o tarp aktorių nebeliko jausmų, kurie buvo anksčiau,“ rašė viena žiūrovė.

5.Atstumtieji“ (Misfits, 2009-2013) Jau serialo pavadinimas mums praneša, kad bus kažkas netikėto, įtraukiančio ir intriguojančio. Vietoj elitinių vakarėlių ar plevėsų turinčių milijardą ir besipuikuojančių savo pinigais, kovojančių dėl vietos po saule, ši istorija apie paauglių gaują, atliekančią viešuosius darbus. Ne patys geriausi prižiūrėtojai ir ryškūs oranžiniai parašiutininko kostiumai keičia serialų tipines mergaites su trumputėmis suknelėmis ir lycra aptemptus blizgius drabužius.

Atstumtieji“ – tai mokslinės fantastikos, komedijos ir dramos mišinys. Penkiems jauniems nusikaltėliams skiriami viešieji darbai. Iš pradžių atrodo, kad nuobodesnės veiklos negali būti, tačiau po keistos audros jie supranta, kad tai visai ne taip nuobodu, kaip buvo galvota. Neįprasta audra drastiškai apverčia jų gyvenimą ir suteikia keistas galias. Penki labai skirtingi paaugliai supranta, kad jie turi jaudintis kur kas daugiau, nei tik dėl šiukšlių rinkimo. Jaunuoliams prireikia nemažai laiko kol supranta, kad jų gyvenime kažkas pasikeitė.

Cinišką serialą apie grupelę sudėtingų paauglių, kurie įgijo supergalių itin pamėgo neįprastų serialų mėgėjai. Tačiau po 3-iojo sezono žiūrovų dėmesys ėmė blėsti. „Peržiūrėjau tris sezonus, o ketvirtojo tik keletą. Man taip patiko šis serialas, tačiau ketvirtasis sezonas sugadino viską. Mano nuomone, nereikia žiūrėti ketvirto ar penkto sezono, nes trečiasis baigėsi puikiai,“ rašė viena serialo „Atstumtieji“ gerbėja.

4.Senų senovėje“ (Once Upon a Time, 2011-2018) Vieną kartą tolimoje karalystėje gyveno Snieguolė ir septyni nykštukai, princas Žavusis, piktoji ragana, Pelenė, Raudonkepuraitė, medžiotojas ir begalė kitų pasakų personažų.

Taip jau gavosi, kad žiaurios ir negailestingos klastos dėka jie visi atsidūrė įkalinti šiuolaikiniame pasaulyje mažame Jungtinių Amerikos Valstijų miestelyje – Storybrooke, užkampyje kokių reta. Blogiausia, kad visi personažai ne tik negali iš ten ištrūkti bet ir neprisimena kas esą. Skamba kaip haliūnų, haliūnas? Girto Pinokio pasakojimai? Visai ne, tai pagrindinė korporacijos ABC serialo „Once Upone a Time“ siužetinė linija.

Istorija prasideda pasakojimu apie „galvų medžiotoją“ Emą Swon, netikėtai sutikusią savo paliktą sūnų. Įdomu tai, ar gali moderniems, suaugusiems šio pasaulio žmonėms, sugadintiems visų įmanomų visatos reginių ir malonumų, būti įdomu senovinės mūsų protėvių pasakos? Gali ir dar kaip! Ypač kai jos pasakojamos per šiuolaikinio žmogaus matymo prizmę ir pasitelkus moderniausias technologijas bei vietas, kuriose susiaurėjusios mūsų vaizduotės dėka, galbūt niekuomet nebūtume nukeliavę.

Paskutiniuose sezonuose ABC serialas „Senų senovėje“ pradėjo kartotis. „Magija išnyko,“ tokią išvadą padarė Markas Perigardas „Boston Herald“ straipsnyje. Vienas serialų gerbėjų sutiko su tokia jo nuomone: „Negalėjau peržiūrėti viso paskutiniojo sezono, nors ir labai stengiausi. Jame tiek daug skirtingų dalykų, kad net baisu. Svarbiausia, kam to išvis reikėjo? Nežinau. Jie sugadino gerą įspūdį, kurį anksčiau paliko serialas.“

3.Liežuvautoja“ (Gossip Girl, 2007-2012)

„Kur ji buvo? Kas aš esu? Šios paslapties aš niekada neatskleisiu. Juk žinote, kad mane mylite. Apkabinu ir bučiuoju… Liežuvautoja“. Tikriausiai visų paauglių girdėta ištrauka iš vieno populiariausių serialų. Nors jis sukurtas dar 2007 metais, tačiau net ir dabar galime širdyse girdėti „Liežuvautojos“ pasisveikinimo žodžius.

Daugiau nei prieš dešimtmetį pradėtas rodyti paauglių dramos serialas „Liežuvautoja“ vis dar sulaukia didelio susidomėjimo. Lyg šiol daugelis merginų nori būti tokios kaip Serena ir Blair. Gyventi tokį prašmatnų ir įspūdingą gyvenimą. Mėgautis brangakmeniais, vakarėliais ir vaikinų dėmesiu.

Serialo pagrindinių veikėjų gyvenimas yra pilnas linksmybių, netikėtumų bei apkalbų. Pagrindinė veikėja – mergina, kuri gyvena paslaptingą gyvenimą. Niekas jos nežino, niekas jos nėra matęs, tačiau ji puikiai žino visus ir net jų paslaptis. Tai paslaptinga asmenybė, išduodanti kiekvieną pasimaišiusį jos kelyje. Ji – liežuvautoja. Visi puikiai žino, kad liežuvautoja gali būti žiauri ir tiesmuka, tačiau žmonės ir toliau jai siunčia slaptą informaciją, kuri yra patalpinama internetinėje svetainėje. Į šį tinklaraštį gali patekti visi. Dėl to kyla daug nesusipratimų ir ginčų. Tačiau visi ir toliau siunčia jai paslaptis. Kodėl taip daro? Dažniausiai  iš keršto ir noro įskaudinti kitus.

Pirmuosius sezonus kritikai ir žiūrovai priėmė išskėstomis rankomis. Nepaisant to, su kiekvienu sezonu serialas prarado savo žavesį. Viskas, kas buvo seriale, tai intrigos, painūs personažų santykiai ir dar kartą intrigos. Anksčiau ar vėliau Serena, Bler, Čiakas, Neitas ir kiti turėjo išaugti iš ankšto „Liežuvautojos“ pasaulio. Keletas žiūrovų sugebėjo serialą peržiūrėti iki galo ir sužinojo didžiąją jo paslaptį (tačiau ta nežinomybė jau seniai buvo išblėsusi). „Rotten Tomatoes“ platformoje serialo reitingas po šeštojo sezono nukrito iki 60 %.

2.13 priežasčių kodėl“ (13 Reasons Why, 2017-2020) Serialo pirmasis sezonas sukurtas pagal Jay Asher knygą, išleistą 2007 metais. Autorius prisidėjo prie kūrybinės grupės įgyvendinant serialą. Knygos ekranizacija pasakoja tą pačią jautrią istoriją – mergina, vardu Hana Baker (akt. Katherine Langford), nusižudo ir palieka 13 garso juostų, aiškinančių 13 priežasčių, kodėl ji taip padarė.

Praėjus savaitei po pagrindinės herojės mirties, slapta Haną mylėjęs jos bendraklasis Klėjus (akt. Dylan Minnette), grįžęs po pamokų, randa keistą siuntinį, paliktą prie jo namų – 13 audiokasečių. Jose mergina pasakoja savo istoriją, 13 priežasčių, privedusių ją prie drastiško sprendimo. Kiekvienoje kasetėje mergina įvardija, koks įvykis ar žmogus ją paskatino tam ryžtis. Hana atskleidžia, kad kasetes gavo žmonės, apie kuriuos ji kalba, kitaip tariant tie, kurie vienaip ar kitaip buvo merginos mirties priežastimis. Tai reiškia, kad Klėjus, buvo viena jų.

Serialo veiksmas vyksta dvejose laiko terpėse – dabartyje, kuri sukasi aplink Klėjų, ir praeityje, kuri audiokasetėse pasakojama Hanos lūpomis. Seriale aptariamos ne tik priežastys, kodėl mergina taip pasielgė, tačiau ir platesnis vaizdas – kaip tėvai bando susidoroti su vaiko netektimi, kokių priemonių imasi mokykla, kaip į situaciją reaguoja bendraklasiai, artimieji, draugai. Serialas tampa vis labiau dramatiškas, įtraukiantis ir įtemptas su kiekviena serija, pilnas netikėtų vingių.

Tai dar vienas pavyzdys, kad serialo kūrėjai jo filmavimus turėjo nutraukti anksčiau. Pirmasis serialo „13 priežasčių kodėl“ sezonas suintrigavo nuo pirmosios serijos ir palietė jautrius socialinius klausimus. Paskutinė jo serija logiška ir įspūdinga, tai kam reikėjo dar trijų sezonų? Kritikai ir žiūrovai to nesupranta. Žemi naujų sezonų reitingai atspindėjo gerbėjų pasipiktinimą.

Kortų namelis (House of Cards, 2013-2018)

Tai politinė drama, kurios pagrindiniame vaidmenyje Kevinas Spacey, įkūnijantis kongresmeną Francį J. “Franką” Underwoodą. Padėdamas prezidento rinkiminės kampanijos metu Garettui Walker‘iui, jis tikisi tapti valstybės sekretoriumi, tačiau politiko planus sujaukia viršininkė Linda, pranešdama, jog tai neįvyks ir jie turi kitą kandidatą. Įsiutęs dėl Garetto išdavystės, Frank‘as nusprendžia pradėti sudėtingą, manipuliacijomis apipintą karą prieš G. Walkerį, kurio metu jo kelyje pasitaiko ir susikompromitavęs politikas Peteris Russo bei žurnalistė Zoe.

Francis J. “Frank‘as” Underwood‘as – absoliučiai nepakartojamas serialo veikėjas, kurį Kevinas Spaciy pateikia neįtikėtinai nuostabiai. Jis mus supažindina su Vašingtono politiniu žaidimu, atskleidžia itin nešvarias savo valdžios siekimo detales ir pristato savo veikėjo šaltakraujiškumą bei beribes ambicijas. Mes turime teisę jį vadinti ypatingu veikėju, kadangi jis yra šaltakraujiška, žmonių gyvenimais žaidžianti būtybė, tačiau vis viena mes jį sugebame mylėti.

Claire Underwood – Franko žmona, kuri atstovauja ne pelno siekiančią organizaciją “Švaraus vandens iniciatyva”. Ji šalta, užsitikrinusi savo padėtį moteris, kuri palaiko savo vyrą visapusiškai. Tačiau jų santykiai yra pakankamai dalykiški ir daugumai atrodo nepriimtini. Tai tvirta sąjunga vardan valdžios.

Nenuginčijamas hitas apie ambicingą ir gudrų Kongreso narį Frenką Underwoodą „Netflix“ platformoje buvo tikra bomba. Per visus sezonus serialo kūrėjai sugebėjo išlaikyti žiūrovų susidomėjimą ir pastovius, aukštus reitingas. Nepaisant to, paskutinis sezonas žiūrovus stipriai nuvylė. „Neprisimenu, kad kada nors būčiau žiūrėjęs serialą su tokia nevykusia pabaiga,“ rašė vienas žiūrovas.

Taip pat skaitykite: 10 filmų pabaigų, kurias galbūt ne taip supratote

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: