Džonas Travolta filme „Bulvarinis skaitalas“

Įspūdingos sumos įžymiems aktoriams mokamos ne be reikalo. Jie turi iškęsti bemieges naktis, ilgas darbo valandas, o jų išvaizda turi atitikti aukštus reikalavimus. Tai tik keletas visų iššūkių, kuriuos jie turi patirti savo profesijoje. Žinoma, ne kiekvienas sugeba pasiekti aukštus honorarus po pirmųjų vaidmenų, tačiau įžymūs aktoriai dažnai gauna čekius su šešiais nuliais. Kaip ten bebūtų, kartais jie turi dirbti už minimalų atlygį, o mažai apmokami vaidmenys tampa pačiais sėkmingiausiais jų karjeroje ir išlieka žiūrovų atmintyje ilgą laiką.

Nusprendėme peržiūrėti mėgstamus filmus dar kartą ir paminėti puikiai žinomus aktorius, kurių honorarai jų darbo toli gražu neatitiko.

Džonas Travolta – „Bulvarinis skaitalas“ (Pulp Fiction, 1994)

Vinsentas Vega, kurį įkūnijo Džonas Travolta, tapo legendiniu personažu. Viena pagrindinių priežasčių yra aktoriaus žavesys. Žiūrovai pastebėjo, kad Travolta turėjo milžinišką potencialą aktorystei ir nuo to laiko, jo karjera šovė į viršų. Nepaisant to, Travoltos uždarbis buvo gan mažas – 150 tūkst. JAV dol. Tačiau be jo, filmas juk būtų visai kitoks.

Melas Gibsonas – „Pašėlęs Maksas“ (Mad Max, 1979)

Pirmoji garsiosios trilogijos dalis, kurios biudžetas buvo 300 tūkst. JAV dol. ir iš kurių 15 tūkst. JAV dol. buvo sumokėta Melui Gibsonui, visame pasaulyje uždirbo 100 mln. JAV dol. Žinoma, palyginus su 400 JAV dol. užmokesčiu už pirmąjį jo vaidmenį filme „Vasaros miestas“ (Summer City, 1977), tai nėra maži pinigai. Nepaisant to, toks honoraras nei kiek nepanašus į jo būsimus.

Šonas Viljamas Skotas – „Amerikietiškas pyragas“ (American Pie, 1999)

Amerikietiškas pyragas“ buvo pirmas rimtas Skoto filmas, todėl negalėjo prašyti didelio honoraro. Filme apie paauglių nuotykius jis vaidino už 8 tūkst. JAV dol. ir taip įsijautė į savo personažą, kad beveik visi jo žodžiai buvo improvizacija. Jo idėjų dėka, filmas tapo žinomu ir mylimu net ir šiandien.

Džefas Danielsas – „Bukas ir bukesnis“ (Dumb and Dumber, 1994)

Kuomet Džefas Danielsas vaidino filme „Bukas ir bukesnis“, jis jau turėjo aktoriaus patirties, tačiau jo honoraras buvo vis tiek nedidelis – 50 tūkst. JAV dol. Palyginimui, jo kolega Džimas Keris uždirbo 7 mln. JAV dol.

Svarbu paminėti, kad Danielsas įdėjo ne ką mažiau pastangų, jog ši kultinė komedija būtų tokia nuotaikinga, o jo humoro jausmas nei kiek nenusileido Keriui. Taip pat, abu aktoriai ekrane praleido beveik tiek pat laiko.

Mišelė Viljams – „Visi pasaulio pinigai“ (All the Money in the World, 2017)

Beveik pabaigus filmuoti juostą, kai kurios scenos turėjo būti paskubomis perfilmuotos, nes reikėjo pakeisti aktorę. Mišelė Viljams, kaip ir keletas kitų aktorių, vaidinti perfilmuotose scenose buvo pasiruošusi nemokamai, tačiau jiems vis tiek sumokėjo.

Aktorei tebuvo sumokėta mažiau nei 1 tūkst. JAV dol., tuo tarpo jos kolega Markas Volbergas gavo 1.5 mln. JAV dol. Viskas baigėsi skandalu, nes žmonės negalėjo suprasti, kodėl talentingai aktorei, kuri turėjo ne vieną apdovanojimą, ir pagrindinei herojei buvo sumokėta tokia juokinga suma.

Džeimė Li Kurtis – „Helovinas“ (Halloween, 1978)

Džeimė Li Kurtis už savo duoklę siaubo filmams žinoma, kaip siaubo karalienė. Pati sėkmingiausia frančizė, kurioje aktorė vaidino – „Helovinas“. Atrankoje ją pasirinko todėl, kad ji buvo „Psichopato“ (Psycho, 1960) aktorės Dženet Lei dukra.

Tuo metu Kurtis dar tik neseniai buvo pradėjusi savo karjerą, todėl uždirbo tik 8 tūkst. JAV dol. Kas galėjo pagalvoti, jog vieną dieną ji taps viena įžymiausių šio žanro aktorių ir vaidins daugelyje frančizės filmų?

Patricija Arket – „Vaikystė“ (Boyhood, 2014)

Patriciją atpažįstame iš daug filmų, tačiau būtent „Vaikystė“ jai pelnė šlovę bei tokius apdovanojimus, kaip „Auksinis gaublys“ ir „Oskaras“. Ši nepakartojama drama apie brandą buvo kuriama 12 metų ir uždirbo 57 mln. JAV dol. pasauliniu mastu. Viename jos interviu Arket sakė: „Daugiau sumokėjau vaiko auklei ir šuns prižiūrėtojui, nei uždirbau filme „Vaikystė“.

Barkhadas Abdi – „Kapitonas Phillips“ (Captain Phillips, 2013)

Barkhadas Abdi aktoriumi tapo laimingo atsitiktinumo dėka. Jis buvo imigrantas iš Somalio, o filmo režisierius Polas Gringrasas savo filmui ieškojo vyro būtent iš Somalio. Pasibaigus atrankai, Barkhadas gavo vieną pagrindinių vaidmenų, o jo kolega tapo Tomas Henksas. Jis buvo nominuotas daugybei apdovanojimų, tačiau už savo vaidmenį filme uždirbo tik 65 tūkst. JAV dol. ir netrukus grįžo dirbo į savo brolio parduotuvę. „Sony Pictures“ turėjo jam išnuomoti drabužius ir automobilį, kad šis galėtų dalyvautų oficialiuose renginiuose.

Džiulija Roberts – „Graži moteris“ (Pretty Woman, 1990)

Iš pradžių Džiulija Roberts pagrindinio vaidmens negavo, nes ji nepatiko „Disney“ vadybai. Tačiau kitos kandidatės filme vaidinti negalėjo dėl vienos ar kitos priežasties, todėl jaunoji aktorė darbą gavo už 300 tūkst. JAV dol. honorarą. Ačiū Roberts, kurios dėka, filmas tapo legendiniu ir dabar ji yra viena geriausiai apmokamų aktorių pasaulyje.

Briusas Kembelas – „Piktieji numirėliai“ (Evil Dead, 1981)

Briusą Kembelą mes žinome filmo „Piktieji numirėliai“ dėka. Filme jis ne tik atliko pagrindinį vaidmenį, bet buvo ir jo prodiuseris. Nepaisant to, jis gavo tokį pat nedidelį atlygį, kaip ir kiti filmavimo grupės darbuotojai – vos 100 JAV dol. per savaitę.

Mišelė Mercier — „Andželika“ (Angélique, 1964)

Mercier vaidmuo filme „Andželika“ buvo ir palaima ir prakeiksmas viename. Kai atlikti vaidmeniui išrinko ją, ji buvo neseniai pradėjusi aktorės karjerą ir nepaisant to fakto, kad ji jau buvo suvaidinusi 20 filmų, jos žinomumas buvo didesnis Italijoje. Filmas apie prancūzių grožį pasaulinę šlovę jai pelnė akimirksniu, tačiau jos honoraras buvo vis tiek nedidelis. Nors į kino teatrus pamatyti Mercier atėjo milijonai žmonių visame pasaulyje, už filmą jai buvo sumokėta 50 tūkst. frankų.

Toks mažas užmokestis buvo viena priežasčių, kodėl aktorė atsisakė vaidinti tolimesnėse frančizės dalyse. Susirasti naujų vaidmenų aktorei buvo nelengva, nes žmonės į ją galėjo žiūrėti tik kaip į Andželiką. 1999 m. dėl finansinių problemų Mercier netgi turėjo parduoti savo asmeninius daiktus ir visas herojės sukneles, kurias buvo nusipirkusi iš studijos.

Filmo „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (Fifty Shades of Grey, 2015) aktoriai iš pradžių gavo mažus honorarus.

Skandalingos melodramos aktoriai tikriausiai nei nenumanė, kokie garsūs jie taps pasauliui išvydus šį filmą. Filmas buvo įvertintas prieštaringai ir daugelis aktorių atsisakė jame vaidinti dėl siužeto ir provokuojančių scenų, tačiau Dakota Džonson ir Džeimis Dornananas nepabūgo surizikuoti ir sutiko dirbti už ganėtinai kuklų, 250 tūkst. JAV dol., honorarą.

Filmas uždirbo 500 mln. JAV dol. pasauliniu mastu ir tai paskatino aktorius iš naujo derėtis dėl savo kontraktų sąlygų. Galiausiai, Džonson ir Dornanas kitoms dviems frančizės dalims paprašė šešiaženklės sumos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: