Arkadijus Vinokuras © Andriaus Lelkaičio nuotr.

Mano vyras – labai švelnus ir uždaras žmogus. Jis ir mylisi labai švelniai ir atsargiai. O man taip norisi šiek tiek grubumo, laukinės aistros, netikėto sekso. Tačiau kai apie tai užsimenu jam, jis užsisklendžia savyje arba išvadina mane kekše. Kaip išspręsti šitą problemą?

Padėtis tikrai ne iš maloniųjų. Jūsų klausimas turėtų būti skiriamas ne erotikos ekspertui, o psichologui.  Pavyzdys išties ne naujas. Nežinau, kiek Jūsų vyrui metų, bet santykiuose su moterimi, ypač seksualiniuose, jis, regis, vadovaujasi stereotipais “kekšė- skaistuolė”. Kas jam išplovė smegenis šiuo atveju, galima tik spekuliuoti. Pavyzdžiui, jo tėvas ir jo požiūris į žmoną/moterį, jo mama ir jos požiūris į vyrus, save ir kitas moteris, religija ir t.t.

Problema, kiek suprantu iš Jūsų teksto, yra Jūsų vyro uždarumas. Tokiu atveju vienas iš  galimų ir būtinų variantų yra – pokalbis. Reikėtų jautriai, nesiekiant konflikto,  paaiškinti jam kas ir kaip. Jus, tačiau,  turite teisę turėti tokį lytinį gyvenimą, kuris Jus patenkina.

Kita galimybė, –  audrinkite jį, bet neprisileiskite jo ilgą laiką. Sėkmės!

Sveiki, draugauju su vaikinu daugiau nei pusę metų, esam atviri ir mylim vienas kitą. Prieš 3 mėnesius su juo buvo pirmas kartas, tačiau dar iki dabar nepatiriu orgazmo, nors atsipalaiduoju, galvoju apie tai, kas jaudina, bet vis tiek nieko, tik būna šiek tiek malonu…

Gal galite ką nors patarti? O gal žinote kokia problema gali būti? Gal dėl to, kad gydausi ir vartoju kontraceptikus maždaug 4 metus? O gal dar anksti? Nors jaučiausi jau tam pasiruošusi… man 18. Prašau, patarkite man. Dėkoju.

Pradedant lytinius santykius dažnai susiduriama su vienu trūkumu: nuosavo kūno pažinimo stoka. Kas gerai? Kas negerai? Kur malonu, o kur ne. Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos direktorė bei gydytoja-ginekologė Esmeralda Kuliešytė sako, kad: „Lytinio gyvenimo pradžioje ne visos moteris jaučia orgazmą ir kad tai yra normalu. Reikia laiko pažinti savo erogenines zonas, kurios laikui bėgant atsiskleidžia suteikdamos malonumą“.

Kai esi viena, gali pabandyti patenkinti save ranka arba su dildo. Švedijoje tai tapo tiesiog mada. Skirdama laiko ir dėmesio sau, galiausiai supranti, kaip reikėtų elgtis. Ir akto metu galima padėti save patenkinti pirštais.

Dar truputi informacijos, kurią pateikia gydytojas psichoterapeutas-seksologas Viktoras Šapurovas: „Orgazmas paprastai susiformuoja per 6-24 mėnesius reguliaraus (bent 1 kartą per savaitę) lytinio gyvenimo. Per tą laiką reikia išsiaiškinti jautrias vietas ir orgazmo vietą. Dauguma moterų patiria klitorinį orgazmą – tuomet gerinti glamones. Jei moteris patirs orgazmus per judesius – keisti pozas ir žiūrėti, kuri geresnė…“

Bet visų pirma abu patenkinantis seksas prasideda nuo gerų tarpusavio santykių, pasitikėjimo vienas kitu ir savimi. Tokie santykiai, kurie leidžia drąsiai ir be kompleskų kalbėtis bet kokiomis temomis tą akimirką ves  link atsidavimo, gal ir link orgazmo. reikia kantrybės čia.  Nereikia užsiciklinti ties būtinybe pasiekti orgazmą, neramiai klausti savęs: „O kas bus, jeigu vėl nieko nebus?“Taip pat būtina mokytis atsipalaiduoti kartu su savo draugu.

Siūlau bandyti traktuoti šį laikiną nesusipratimą ne kaip problemą. Kodėl jums abiem nepažaidus su gera doze juoko ir smalsumo? Tiesiog kalbėtis akto metu. Jis gali paklausti „Ką jauti čia ir čia?“ Su humoru. Mažiausiai ko Jums reikia, tai sureikšminti padėtį.

Yra ir dar vienas aspektas: chemija. Tai yra tioks jausmas, kai lyg ir netinkami vienas kitam žmonės sugeba patirti nepaprastą malonumą lovoje. O būna, regis  lyg ir myli žmogų, bet kažkas nesuveikia, nors tu ką.

O apie kontraceptikų įtaką seksualiniam pasitenkinimui pasiteiraukite savo gydytojos.

Mano mergina paprašė manęs nusiskusti „epicentrą“, nes tai ją gundo. O kitą savaitę aš važiuoju su draugais į pirtį. Kaip man išsisukti nuo merginos prašymo, kad neatrodyčiau kvailai prieš draugus ir kad jos nenuvilčiau?

Kai skaitysite šį atsakymą, gal jau būsite apsisprendęs. Kaip ten bebūtų, Jūsų mergina tikrai nenumirs laukdama jos erotinių svajonių išsipildymo. Penelopė savo Odisėjo laukė dvidešimt metų! Ir nieko….

Kita vertus, negi  esate bailys! Kai Jūsų draugai pirtyje pamatys, ką išdarinėjate, tai pradžioje gal pajuokaus, bet savo mintyse, patikėkite, sakys: „Na ir kietas bičas, eržilas nebijantis eksperimentuoti!“. Jau kitame sustikime pirtyje visi bus nusiskutę…. Čia, žinoma, tarp mūsų, vyrų, šnekant. Niekam nepasakokite…

Laba, diena.  Norėjau paklausti, ar atsižvelgiant į vyro charakterio tipą skiriasi jo poreikis erotikai? Ar meno, lakios vaizduotės ir plačių pažiūrų žmogui erotinės preliudijos prieš patį aktą yra svarbesnės, nei, tarkim, praktiškam, žemiškam vyrui, kurio visa romantika pasireiškia vieną kartą per metus, kai gimtadienio proga įteikia puokštę gėlių? Nes man atrodo, kad maniškiui nieko nereikia. Tik paties sekso. Gal aš klystu?

Nėra vienareikšmio atsakymo. Kitaip visos moterys tekėtų už menininkų, o verslininkai taptų tų moterų meilužiais “ iš piniginio reikalo“. Juokauju. Jeigu, kalbėdama apie plačių pažiūrų vyrą Jus turite omenyje jo sugebėjimą atsikratyti vidinių jį galimai varžančių kompleksų, tai taip. Vyrai verslininkai paprastai „aria“ ir po penkiolika valandų per dieną.  Darbas nuo „8 iki 5“ jį išsekina ir, grįžus namo, nieko daugiau nesinori. Kokių plačių pažiūrų vyras jis bebūtų. Žinot, bendrauti reikia mokytis. Iš chaotiško gyvenimo būdo kyla tik chaosas. Jeigu tas menininkas taip ir liks niekieno nepastebėtas, tai jus tiesiog trokšite ramaus, praktiško vyro. Noriu teigti, kad ir tokį galima „išmokyti“ erotikos meno.  Rašau kabutes, todėl, kad pasikalbėjus pora kartų su tokiu vyru, jus nustebsite pamačiusi, kaip jis puikiai viską supranta. O jeigu nesupranta ir nori tik sekso, tai pasiskaitykite mano patarimą viršuje. Antikos komedijų rašytojas Aristofanas parašė pjesę „Lisistrata“. Joje moterys atsisako mylėtis su vyrais, nes jie vis kariauja nepalikdami laiko savo moterims. Žinoma, vyrai nustojo kariauti. Erotika – tai yra išprusimo reikalas. O seksu gali užsiimti bet kas.

Paklausti galima čia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: