Midsummer Vilnius 2023. Alinos Orlovos koncertas. ELTA Ekaterina Khvashch

Alina Orlova – dainuojamosios poezijos kūrėja ir atlikėja, kurios balso neįmanoma supainioti su niekuo kitu, užburiantis savo estetika ir ramumu, jos muzika, daugeliui, tarsi, kerai. Savo muzikinę veiklą atlikėja pradėjo dar 2007 metais.

Tikroji atlikėjos pavardė – Orlovskaja ji gimė 1988 metais birželio 28d., Visagine, daugiakalbėje šeimoje, kaip ji pati teigia, aplinka kurioje ji augo, turėjo daug įtakos jos meniškos sielos formavimuisi – atlikėja ne tik kuria poeziją bei muzika, tačiau, ir piešia bei fotografuoja. Dainuojamoji poezija, kurią atlieka A. Orlova, išsiskiria tuo, kad už muziką kur kas svarbiau yra dainos turinys bei tekstas, jame perteikiamos ir transliuojamos emocijos. Savo sodriu, išskirtiniu balsu, atlikėja yra užbūrusi ne tik savo fanus Lietuvoje, tačiau ir užsienyje. Atlikėjos repertuare gausiu ne tik lietuvių kalba atliekamų dainų, tačiau, ir rusų bei anglų. Todėl atlikėja yra žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, dažnai koncertuoja įvairiuose festivaliuose užsienyje.

Midsummer Vilnius 2023. Alinos Orlovos koncertas. ELTA Ekaterina Khvashch

„Midsummer Vilnius“ festivalyje, kuris vyko šių metų liepos 17-28 dienomis, Valdovų rūmų Didžiajame kieme, liepos 25-ąją, atlikėja nustebino savo gerbėjus pasirodymu su gyva grupe. Tokiu grupės sąstatu, kartu su grupės nariais Adu Gecevičiumi ir Pauliumi Vašku, lydima pučiamųjų kvinteto ir violončelės: Danielius Daubaras (eufonija), Kristupas Gikas (fleita), Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (fleita), Salomėja Kalvelytė (fleita), Simonas Kaupinis (tuba) ir Tomas Ramančiūnas (violiončelė), anksčiau buvo koncertavusi tik vieną kartą. Festivalio metu atlikėja pristatė naujieną savo gerbėjams: naujausią jos albumą „Laumžirgiai“ galima įsigyti ir vinilinės plokštelės formatu. Svarbu paminėti, kad ši plokštelė yra išskirtinė ir ypatingas tuo, kad ją puošia pačios A. Orlovos piešti piešiniai.

Šiuo metu dainininkė yra išleidusi penkis albumus – „Laukinis šuo dingo“ (2008 m.), „Mutabor“ (2010 m.), „88“ (2015 m.), „Daybreak“ (2018 m.) bei pats naujausias – „Laumžirgiai“ (2022 m.). Pirmąjį, antrąjį bei dabar jau ir paskutinįjį albumus atlikėja išleido ir vinilo formatu.

Naujausias albumas

Pirmasis albumo „Laumžirgiai“, kurį ji įrašė kartu su muzikantais Adu Gecevičiumi ir Pauliumi Vašku, pristatymas įvyko 2022 metų birželio 28 dieną, per atlikėjos 34-ąjį gimtadienį, Lukiškių kalėjimo kieme.

Atlikėja apie naujausią savo albumą „Laumžirgiai“ teigia: „Albumas – lėtas, minimalistinis ir atmosferinis, gana gyvo, lengvai psichodelinio skambesio. Dominuoja ilgesio ir vilties motyvai, egzistenciniai, tikėjimo klausimai. Į dainas sudėjau, ką turėjau geriausia – kelių paskutinių metų ryškesnius jausmus, mintis, metaforas, klausimus“.

Albumą sudaro 10 dainų, 4 iš jų – anglų kalba. Dainos anglų kalba: „Bless“ ir „Forever in Between“ rašytos pačios atlikėjos, o likusiose – „I Laid Me Down“ ir „The Garden of Love“ naudojamos garsaus anglų poeto William Blake eilės, taip pat ir dainoje „Akyse Užges Paryžius“ atlikėja naudoja lietuvių poeto, tragiško likimo sulaukusio – Rimo Buroko eiles.

Kaip pati A. Orlova teigia, naujasis albumas alsuoja vasara ir jos sukeltais jausmais: „Manau, kad vasara dažnam primena vaikystę ir nesibaigiančių atostogų laisvę. Gal iš ten tie lūkesčiai ir svajonės, ir noras ją praleisti kažkaip ypatingai? Tuo labiau, kad ji tokia trumpa mūsų kraštuose. „Margos Suknelės“ – tai daina apie pačią vasaros pradžią, kai „Dangus pilnas kregždžių ir oro balionų“ ir „Ore tiek vilties, ir žydi, kas gali žydėti“, apie jos duodamą šviesų pažadą, atgimimo viltį. Taip pat ir apie tikėjimą – „Mums reiki tikėti, tikėti ir būti“.

Naujausio albumo dainai „Laumžirgiai mėlyni“ atlikėja sukūrė ir muzikinį klipą, kuris buvo filmuojamas baržoje, plaukiant Nerimi. Atlikėja teigia, kad muzikinio klipo idėją padiktavo „plaukianti“ dainos ritmika bei dainos žodžiai – laumžirgiai, kurie skraido virš upės.

Apdovanojimai

Atlikėja už savo kūrybą yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. Patį pirmąjį apdovanojimą gavo dar net neįrašiusi savo pirmojo albumo, atlikėja buvo paskelbta alternatyviosios muzikos apdovanojimų „A.Lt“ (Lietuvos alternatyvios muzikos grupių, atlikėjų ir projektų apdovanojimai, kuriuos organizuoja nepriklausomos muzikos leidybinės/prodiuserinės įmonės, internetiniai muzikos portalai) „Metų proveržiu“. Jos daina – „Nesvarbu“, vos tik jai pradėjus karjerą, 2007 metais, „Pravdos“ (kasmetiniai apdovanojimai, teikti 2005–2011 metais, muzikos, kino, literatūros ir kt. sričių debiutantams, kurie renkami internetinio balsavimo metu) naujokų apdovanojimuose paskelbta kaip kaip geriausia. A. Orlova itin dažnai yra nominuojama Muzikos asociacijos metų apdovanojimuose (M.A.M.A.) nuo 2011 iki 2022 metų yra nominuota net 10 kartų. Ir vieną kartą, 2022 metais, laimėjusi – Metų alternatyvios muzikos atlikėjos apdovanojimą.

Be jokios abejonės galima teigti, kad atlikėja savo išskirtiniu vokalu yra užkariavusi daugybės žmonių širdis. Šių dienų pasaulyje atlikėja išskirtinė ne tik savo kuriama ir atliekama muzika, bet ir kaip asmenybė: itin paslaptinga, per daug neatviraujanti, kartais kiek drovi, tačiau, tuo pačiu ir itin žemiška. Užlipusi ant scenos ji visada atiduoda dalelę savęs savo klausytojams, užburia savo vokalu, dainų tekstų prasmingumu bei sukuria itin raminančią atmosferą. Dainų tekstai, kurie paliečia kiekvieną iš mūsų, priverčia pažadinti žmonių jausmus bei užmegzti savotišką ryšį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: