Vokietijos kino teatrų savininkai apkaltino Berlyno kino festivalį dėl ,,kino kultūros pažeminimo“, nes festivalis leido konkurse dalyvauti filmui, kuris buvo remiamas internetinės transliacijos kompanijos „Netflix”.

Praeitą savaitę maža anti-Netflix protestų grupė okupavo Berlyno tarptautinio kino festivalio raudonajį kilimą, pasaulinės filmo Elisa ir Marcela“  premjeros metu. Juosta sukurta ispanų režiserės Isabelės Coixet (pagal dramą „Knygynas), o šio filmo sukūrimą parėmė Netflixo kompanija.

Laikydami plakatus, ant kurių užrašyta „Jokių Netfilx filmų Berlyno filmų konkurse“ bei „Kinas, ne transliacijos festivalis“, grupė žmonių aiškiai išreiškė savo nepritarimą Berlinalės sprendimui – leisti Coixet filmui dalyvauti šiame konkurse.

Po demonstracijų ant raudonojo kilimo, Vokietijos nepriklausomi meno parodų atstovai parašė oficialų nusiskundimą teigdami, kad Netfix naudojosi žymių filmų festivaliais ir jų apdovanojimais „kaip pardavimo platforma, taip nužemindamas kino poziciją kaip kultūros vietą.“

Panašioje situacijoje, su pasipriešinimu Netfilx susidūrė ir Prancūzijoje. Kino teatrų atstovai privertė Kanų kino festivalį boikotuoti internetinių transliacijų platformų filmus iš oficialios fetivalio programos. O Italijoje Venecijos filmų festivalis ignoravo meno atstovų nusiskundimus ir leido Alfonso Cuarono ,,Romai“ dalyvauti konkurse.

Tiesa, Berlyno kino festivalio organizatoriai gynė savo sprendimą dėl leidimo filmui „Elisa ir Marcela“ dalyvauti konkurse, sakydami jog jis atitinka vieną svarbiausių kriterijų – „Yra skirtas dideliams ekranams“. 

Berlyno kino festivalio direktorius Dieteris Kosslickas, išdirbęs 18 metų šiose pareigose, pakvietė didžiausius kino festivalius vykstančius– Berlyne, Kanuose bei Venecijoje susėsti kartu ir nuspręsti dėl požiūrio į Netfix.

Kanai, deja, greičiausiai griaužia nagus, dėl to, kad nepriėmė Cuarono šedevro „Roma“, nes šis filmas patapo Oskarų pažiba su 10 nominacijų, tarp kurių ir nominacija geriausio filmo kategorijoje. 

Taip pat skaitykite: 15 puikių serialų, kuriuos būtina pamatyti „Netflix“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: