Kino filmo "The Imitation Game" kadras

Biografinis filmas apie britų dešifruotoją ir karo didvyrį Alaną Turingą, kurį vaidina į “Oskarus” pretenduojantis Benedictas Cumberbatchas, sekmadienį pelnė Toronto kino festivalio žiūrovų geriausio filmo prizą.

A.Turingas buvo talentingas Kembridžo matematikas ir kompiuterijos pionierius, Antrojo pasaulinio karo metais britų kariškiams iššifravęs nacių kodus ir taip padėjęs greičiau užbaigti karą.

Jo gyvenimas baigėsi liūdnai – 1954 metais, būdamas 41-ų, jis nusižudė, dveji metai po to, kai buvo nuteistas už tada nusikaltimu laikytą homoseksualumą.

Po ilgos šalininkų kampanijos pernai gruodį karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) suteikė A.Turingui malonę po mirties.

B.Cumberbatchas savo darbu šiame filme, norvegų režisieriaus Morteno Tyldumo (Morteno Tiuldumo) “The Imitation Game”, provokavo kalbas apie “Oskarą”. Filmas pasakoja A.Turingo darbą kodų ir šifrų centre “Bletchley Park”.

Toronto žiūrovų pripažinimas neabejotinai padės užtikrinti šio filmo, kaip favorito “Oskarams”, pozicijas.

“Su (A.Turingu) buvo susiję kažkas, kas labai subtilu, be kompromisų ir neįprasta, bet, taip pat, labai tylu ir stoiška”, – anksčiau šią savaitę Toronte sakė B.Cumberbatchas.

Kino filmo “The Imitation Game” kadras

“Jis sąmoningai nekankino savęs. Jis tiesiog buvo ištikimas sau. Jis nelaikė savęs nei auka, nei didvyriu, jis tiesiog dirbo darbą ir elgėsi pagal savo prigimtį. Galvoju, jis būtų paskutinis žmogus, pavadinęs save didvyriu, tad dėl to buvo lengviau jį pavaizduoti”, – sakė aktorius.

Filme taip pat vaidina Keira Knightley (Kira Naitli), Matthew Goode’as (Metjus Gudas) ir Allenas Leechas (Alenas Ličas) iš populiariojo televizijos serialo “Dauntono abatija” (Downton Abbey).

Toronto kino festivalio “Žmonių pasirinkimo” “pirmuoju vicečempionu” tapo Isabel Coixet (Izabel Kušet) “Learning to Drive” apie rašytoją Patricią Clarkson (Patrišiją Klarkson), kuri nusiraminimą randa vairavimo pamokose su instruktoriumi sikhu (vaidina Benas Kingsley (Benas Kingslis)), o “antruoju vicečempionu” buvo paskelbtas Theodore’o Melfi (Teodoro Melfio) debiutinis vaidybinis filmas “St. Vincent”, kuriame Billas Murray (Bilas Miurėjus) vaidina bjauraus būdo, pinigų stokojantį ir palaidai gyvenantį pensininką.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: