Cary Joji Fukunaga / Patric L. Wikimedia Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.

Per pastarąjį mėnesį daugiau nei trys moterys režisieriui Cary Joji Fukunagai viešai pateikė kaltinimus seksualiniu priekabiavimu ir netinkamu elgesiu profesinėje aplinkoje. „Rolling Stone“ publikuotame pranešime detalizuojama daugiau kaltinimų dėl įtariamo Fukunagos netinkamo elgesio – nuo nepadoraus ​​bendravimo su 18-metėmis aktorėmis iki moterų persekiojimo filmavimo aikštelėje. Nors kaltinimai Fukunagai rimti ir pagrįsti kolegų liudijimais, režisieriaus advokatas juos griežtai neigia.

44 metų Fukunaga yra žinomas dėl savo režisuotų darbų tokių kaip drama „Jane Eyere“ ir paskutinis „Bondiados“ filmas „No Time to Die“. Taip pat jis sukūrė „Netflix“ serialą „Maniac“ bei „HBO“ pasirodžiusį detektyvinį serialą „True Detective“. Joji dažnai save pristatydavo kaip feministą ir netgi viešai kritikuodavo ankstesnius filmus apie Džeimsą Bondą teigdamas, kad šis veikėjas „iš esmės yra prievartautojas ir jis privalo būti apsuptas stipresnių moteriškų personažų“.

Raeden Greer / Asmeninio archyvo nuotr.

Dar 2021 metais aktorė Raeden Greer teigė, kad Fukunaga bandė ją priversti filmuotis apsinuoginusiai seriale „True Detective“. Tokio pobūdžio kaltinimai režisieriui pirmą kartą pareikšti 2021 metų spalį, kai dienraštis „Daily Beast“ paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad aktorė Raeden Greer buvo atleista iš serialo „True Detective“ dėl to, kad nesutiko apsinuoginti prieš kameras. „Man buvo labai apmaudu. Jaučiausi blogai. Ir dabar, kai Cary skambiai kalba apie feminizmo įkvėptus moteriškus personažus, jaučiuosi tarsi gavusi eilinį antausį į veidą. Taip, jis padarė puikią karjerą – dėl šio serialo jis tapo tikra režisūros žvaigžde, o kas atsitiko man? Niekam nerūpi“, – pasakojo aktorė Raeden Greer.

Rachelle Vinberg / Asmeninio archyvo nuotr.

Šių metų gegužės pradžioje aktorė Rachelle Vinberg paskelbė „Instagram“ istorijų seriją, kurioje išsamiai aprašė savo patirtį su Fukunaga, atsakydama į jo naujausius viešus pasisakymus dėl artėjančio JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimo dėl abortų, kurį jis pavadino „karu prieš moterų teises“. Vinberg paaiškino, kad režisieriaus pasisakymai – performatyvūs ir kad jis tiesiogine prasme nesirūpina moterimis, o tik jas traumuoja.

Daug metų praleidau jo bijodama“, – apie Fukunagą pasakojo Vinberg, su kuriuo ji teigė susitikusi „Samsung“ reklamos filmavimo aikštelėje 2016 metais, kai jai buvo 18-ka, o Fukunagai – 40 metų. Pasak Rachelle, jis neprašomas pradėjo dalintis informacija apie savo romantišką gyvenimą ir klausinėti jos apie saviškį. Kuomet pora pradėjo draugauti, Fukunaga merginos paprašė aplinkiniams meluoti, kad ji yra jo sesuo tam, kad šis viešumoje neatrodytų kaip iškrypęs priekabiautojas. Tiesa, šiuos kaltinimus Fukunagos advokatas paneigė, bet pripažino, kad režisierius ir jaunoji aktorė turėjo labai trumpus, bendru sutarimu grįstus romantiškus santykius.

Serialo “Maniac” kadras / Netflix

Netrukus po to, kai Vinberg paskelbė savo kaltinimus, seserys dvynės Hanna ir Cailin Loesch, vaidinusios nepilnamečius personažus Fukunaga režisuotame Netflix seriale „Maniac“, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė pareiškimą apie savo patirtį su režisieriumi. Merginos pasakojo, kad dirbo su juo tada, kai joms buvo 20 metų, o režisieriui – 40 metų. Pasak dvynių, santykius su dvynėmis vienu metu Joji palaikė trejus metus. Jaunosios aktorės teigė, kad bendraudamas su jomis jis dažnai naudojosi savo, kaip vyresnio ir labiau pasiekusio kino industrijoje režisieriaus, galia. Šias pretenzijas per savo advokatą Fukunaga taip pat paneigė.

Merginų kaltinimus buvę režisieriaus kolegos taip pat linkę patvirtinti. Pasak jų, Fukunaga savo režisuojamą kūrybą naudojo kaip galimybę susipažinti su jaunomis moterimis. „Rolling Stone“ publikacijoje daugelis neįvardytų šaltinių, įskaitant du, kurie dirbo su Joji kuriant 2021 metų mini serialą „Masters of the Air“ teigė, kad režisierius filmavimo aikštelėje netinkamai elgėsi su gerokai už jį jaunesnėmis moterimis. Net keturios 20-ties nesulaukusios moterys teigė, kad Fukunaga su jomis profesinėje aplinkoje elgėsi nepadoriai, o viena pašnekovė „Rolling Stone“ pripažino nerimavusi, kad atsisakiusi Fukunagos dėmesio ji pakenks savo karjerai.

Serialo “True Detective” kadras

Neigdamas režisieriui pateiktus kaltinimus jo advokatas tikino, kad Fukunaga filmavimo aikštelėje buvo profesionalus ir draugiškai sutarė su visais – vyrais ir moterimis, jaunais ir senais. Advokatas taip pat paneigė kaltinimus, kad Fukunaga savo galingą režisieriaus statusą išnaudoja tam, kad priekabiautų prie jaunų moterų. „Tai paprasčiausiai nėra tiesa“, – teigė režisieriaus advokatas.

Buvęs Fukunagos scenarijų rašymo partneris Nickas Cusas taip pat pareiškė palaikantis moteris, viešai pasisakiusias apie nepadorų režisieriaus elgesį. Po to, kai Vinberg ir seserys Loesch paskelbė savo patirtis su Joji, Nickas Cusas, dirbęs su Fukunaga rašant scenarijus filmui „No Time to Die“ ir serialui „Maniac“, savo „Instagram“ istorijoje taip pat nepagailėjo kritikos režisieriui. „Jis yra blogiausias žmogus, kokį aš kada nors sutikau gyvenime“, – kritikos Fukunagai negailėjo scenaristas. Jis taip pat pastebėjo, kad Fukunagos elgesys su ne įžymybėmis filmavimo aikštelėje buvo siaubingas ir netoleruotinas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: