„Netflix“ kadras iš serialo „Elniukas“ (angl. „Baby Raindeer“)

Prieš savaitę kino produkcijos ir srautinių transliacijų kompanija „Netflix“ sulaukė mažiausiai 170 mln. dolerių siekiantį ieškinį, kurį padavė moteris iš Škotijos. Moteris teigė, kad viena iš serialo „Baby Raindeer“ („Elniukas“) veikėjų, kuri yra vaizduojama kaip persekiotoja, yra įkvėpta jos asmenybės. Ieškovė sako, kad toks jos vaizdavimas yra šmeižtas ir kaltina serialo kūrėjus pažeidus jos teisę į privatumą.

Balandžio mėnesį „Netflix“ platforma pristatė sensacingą serialą pavadinimu „Baby Raindeer“ („Elniukas“). Serialą sukūrė škotų komikas Richard Gadd (Ričardas Gadas), kuris seriale atlieką veikėjo Donny Dunn (Donis Diūnas) vaidmenį. Seriale yra vaizduojamas tikrasis pačio R. Gaddo gyvenimas, jo karjeros pradžioje, kurioje jį persekiojo ir stipriai užgauliojo. Kadangi seriale yra pasakojama apie tikrus komiko išgyvenimus, jame yra vaizduojami ir veikėjai, kurie buvo įkvėpti tikrais asmenimis. Po serialo pasirodymo viešumoje, internetas ėmė lūžti nuo žmonių siekio išsiaiškinti serialo veikėjų tikrąsias tapatybes. Manoma, kad serialo gerbėjams pavyko tai padaryti.

„Netflix“ kadras iš serialo „Elniukas“ (angl. „Baby Raindeer“)

Londono policijos nuovadoje stebime, kaip Donis Dunnas (serialo kūrėjas ir aktorius Richardas Gaddas) įeina į pastatą ir pasakoja nesuinteresuotam pareigūnui, kad jį persekioja. Moteris, su kuria Donis susipažino užeigoje, kurioje jis dirba, seka jį ir kasdien siunčia jam šimtus elektroninių laiškų.

Marthos personažas kartais primena Kathy Bates iš Stepheno Kingo filmo „Misery“, tokia sprogstanti nuo pykčio ir smurto, verčiančio atsitraukti, o kartais ji tiesiog atrodo keista ir šiek tiek apgailėtina figūra, verčianti mus jausti jai tą pačią simpatiją, su kuria kovoja pats Donis.

Škotė Fiona Harvey (Fiona Harvei) teigia, kad veikėja Martha Scott (Marta Skot), kurią vaidina aktorė Jessica Gunning (Džesika Guning), atitinka ieškovės asmenybės bruožus, išvaizdą ir karjeros pasirinkimą. Harvei teigia, kad serialo kūrėjai nebuvo gavę jos sutikimo naudoti jos asmeninius duomenis bei istoriją. Jos nuomone, serialas ne tik klaidingai interpretavo tam tikrus jos gyvenimo momentus, bet ir atskleidė asmeninę informaciją, kuri nebuvo skirta viešai auditorijai. F. Harvei kaltina kompaniją „Netflix“, kad šie seriale pasakojamą istoriją vadina „tikra istorija“. Seriale Marta nuolat persekioja veikėją Doną, o istorijos pabaigoje ji yra nuteisiama už tokį savo elgesį. Pati ieškovė neigė, kad persekiojo R. Gaddą. Ji sako, kad kompanija klaidingai iškreipė jos atvaizdą ir padarė ją lengvai atpažįstamą, dėl to buvo padaryta žala jos reputacijai. Reikalaudama kompensacijos už sukeltą stresą ir padarytą žalą, ji siekia prisiteisti 170 mln. dolerių.

„Netflix“ kadras iš serialo „Elniukas“ (angl. „Baby Raindeer“)

Nors ieškovė reikalauja žalos atlyginimo už klaidingą jos vaizdavimą ir reputacijos sugadinimą, šis skandalas kilo dėl kitos priežasties. Didžiausia klaida, kurią padarė „Netflix“ vos tik pasirodžius serialui – serialo pradžioje aiškiai įvardija, kad „Tai tikra istorija“. Teisininkai pažymi, kad išgalvotose dramose, kuriose vaizduojamas tikras asmuo, paprastai pripažįstama, kad kūrinys nėra 100 proc. tikras ir kad aspektai buvo pakeisti arba papildyti. Šiuo atveju kompanija nenurodė, kad pasakojama istorija yra „įkvėpta“ ar „paremta“ tikrais faktais. Tik vėliau serijų pabaigoje ji patalpino papildymą: „Istorija yra paremta tikrais įvykiais, tačiau kai kurie veikėjai, vardai, įvykiai, lokacijos ir pokalbiai buvo išgalvoti, siekiant sutirštinti spalvas“. Teisininkai sako, kad vargu ar paprastas serialo žiūrovas pastebėtų šį užrašą ir mano, kad F. Harvei turi stiprų kozirį laimint šią bylą, jei sugebės įrodyti, kad serialas iš tiesų neužtikrino jos privatumo ir pakenkė jos viešam įvaizdžiui. „Netflix“, atsakydamas į ieškinį, teigė ketinantis „ryžtingai ginti šią bylą ir palaikyti R. Gaddo teisę papasakoti savo istoriją“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: