© Haroldo Bakaičio nuotr.

Šeštadienį, po septynerių metų pertraukos, Lietuvą sudrebino legendinė elektroninės muzikos grupė “Depeche Mode”. Jų koncertas surinko daugiatūkstantinę minią Vilniaus Vasaros estradoje, kuri lyg pamišusi atmintinai skandavo legendinius grupės hitus.

Pirmieji “Depeche Mode” gerbėjai aplink Vasaros estradą rikiavosi dar prieš 17val., nors tik tada turėjo būti atidaryti vartai į patį koncertą. Vos tik vartai atsidarė, gerbėjai pasileido bėgti link scenos, kad užsiimtų vietas arčiausiai savo dievukų. Grupę “apšildę” latvių kolektyvas “Instrumenti” ir vokiečių elektronikos duetas “Diamond Version” išjudino publiką ir privertė trumpam numalšinti gerbėjų jaudulį prieš pačių “Depeche Mode” pasirodymą.Po2val. nerimastingo laukimo, į sceną įžengė taip ilgai laukti Da­ve’as Ga­ha­nas, Mar­ti­nas Lee Go­re’as ir And­rew Flet­che­ris.

Koncertą „Depeche Mode“ pradėjo nauja „Welcome to my world“ daina, kuria jie pristatė savo albumą „Delta Machine“. Grupės vokalistas Dave‘as Gahan‘as lakstė nuo vienos scenos pusės, iki kitos. Nors jau ir įkopęs į šeštąją dešimtį, atlikėjas energijos nestokojo. Sudainavę keletą naujų savo dainų, „depešai“ grįžo prie klasika tapusių „Personal Jesus“, „Precious“, „Enjoy the silence“, kuriai užgrojus grupės vokalistui beliko tik džiaugtis tuo, jog už jį dainavo susirinkusi publika.

© Haroldo Bakaičio nuotr.

M. Gore‘as šiame koncerte nustebino savo gitarų gausa, kurių buvo apie tuziną. Nepaisant to, kad atlikėjai į koncertą „investavo“ ne tik savo energją, bet ir stebino instrumentų gausa, už jų esančiuose  ekranuose, vyko tikras spalvų ir vaizdų „teatras“ – su kiekviena daina keisdavosi vaizdai. Skambant dainai „Precious“, ekrane pasirodė vaizdai, susiję su šunimis. Užgrojus naujai dainai „Should be higher“, ekranuose pasirodė liepsnos. Taip pat, labai nustebino tai, kad keletą dainų vokalistas D. Gahan‘as perleido sudainuoti M. Gore‘ui. Publika pritarė vokalistui dėl šio sprendimo ir tik dar labiau „pašėlo“.

Grupė, rodos simboliškai, atsisveikino su publika atlikdami savo dainą „Goodbye“, tačiau gerbėjams to neužteko, tad „depešai“ grįžo į sceną ir atliko dar porą dainų. Publika juos išlydėjo iškėlę rankas į viršų, vėliau skambėjo aplodismentai, kurie netilo dar keletą minučių. Visus apėmusi euforija tęsėsi dar ilgą laiką ir niekas neskubėjo išsiskirstyti namo. Pasak gerbėjų, tai nebuvo tik koncertas, tai buvo kažkas daugiau, ko neina apsakyti žodžiais – tai reikia pajausti.

Susitikimas su gerbėjais

Kaip žinia, prieš koncertą „Depeche Mode“ fanai turėjo galimybę laimėti asmeninį susitikimą su grupe. Laimingųjų buvo vos keliolika ir po koncerto pakalbinau vieną iš laimingųjų. Haroldas Bakaitis, vaikinas, kuris iš Airijos grįžo į Lietuvą vien tam, kad pamatytų savo, kaip jis vadina, „dievukus“. Uždaviau keletą klausimų, į kuriuos vaikinas man atsakinėjo su žibančiomis akimis, nes kaip jis teigė „išsipildė didžiausia svajonė“.

© Haroldo Bakaičio nuotr.

 

1.      Haroldai, papasakok, kaip gavai galimybę susitikti su „Depeche Mode“? 

Tokią galimybę gavau sudalyvavęs “Lietuvos ryto” rengiamame konkurse. Reikėjo nufotografuoti save ir ką nors bendro, susijusio su “Depeche Mode”. Taip pat, reikėjo parašyti keletą sakinių, kuo man ši grupė yra brangi ir ypatinga. Tapau vienu iš dviejų laimingųjų. Kaip supratau iš “Lietuvos ryto” straipsnio, labiausiai juos “užkabino” tai, kad įkūriau dabartinį lietuviškąjį” Depeche Mode” gerbėjų tinklapį, dėl ko ir laimėjau.

2.      Kada pirmą kartą susižavėjai “Depeche Mode” kūryba ir ar tai pirmas jų koncertas kuriame lankeisi? 

Pirmą kartą juos išgirdau būdamas 12 metų, o “grynu” fanu patapau būdamas 14. “Fanizmą” dar labiau sustiprino 2006 metais Vilniuje vykęs “depešų” koncertas, man tada buvo 15 ir tai man buvo pirmasis jų koncertas . O šis koncertas man ketvirtas, tačiau dar turiu 4 bilietus į skirtingus jų koncertus (Mančesteryje, Londone ir t.t.). Be šių koncertų tikrai planuoju apsilankyti ir kituose.

3.      Kokios emocijos užplūdo spaudžiant rankas savo “dievukams”? Jei ne paslaptis, apie ką šnekėjotės visą skirtą laiką su “Depeche Mode” nariais?

Emocijos buvo keistos, buvau pavargęs, nes vos grįžau iš Airijos, iškart važiavau į koncertą. Tačiau, kai įėjo pagrindinis grupės narys Dave’as Gahan’as, viduje, rodos, viskas užvirė. Jis atrode visiškai kitaip, nei internete, sunku net paaiškinti tą skirtumą. Pats susitikimas vyko gal apie 3 minutes, jie su mumis pasisveikino ir visi pasidarėme bendrą nuotrauką atsiminimui. Pokalbių su jais nebuvo, turbutdėlto, kad visi buvom tokioj euforijoj, kad nieko nesugebėjom paklausti, nors to niekas nedraudė. Neperdedant, tai buvo didžiulis įvykis mano gyvenime ir tai išliks amžinai.

4.      Kaip vertini “Depeche Mode” šiandieninį koncertą?

Vertinu ypatingai gerai, lyginant ne vien tik su jų pačių koncertais, kuriuose teko pabuvoti. Publika buvo labai nuostabi, juos pačius tai “užvedė” dar labiau. Tai matėsi iš jų veidų, jie šypsojosi lyg  maži vaikai. Per jų koncertinius video, kuriuos gali pamatyti internete, labai mažai kada pastebėjau, kad jie būna tokie laimingi . Galiu drąsiai sakyti – tai buvo vienas iš geresnių jų koncertų dabartiniame jų ture po Europą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: