© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Holivudo aktorius Leonardo DiCaprio antradienį kreipėsi į Jungtinių Tautų (JT) viršūnių susitikimo dėl klimato kaitos dalyvius, ragindamas pasaulio lyderius nebelaikyti pasaulinio atšilimo tik “prasimanymu”.

“Aš esu aktorius, aš apsimetinėju, kad užsidirbčiau. Aš vaidinu pramanytus personažus, dažnai sprendžiu pramanytas problemas”, – kalbėjo jis 120 pasaulio lyderių susitikime.

“Esu įsitikinęs, kad žmonės taip pat žiūri į klimato kaitą – lyg tai būtų prasimanymas”, – sakė jis.

Kostiumuotas, kaklaraištį pasirišęs ir plaukus į uodegėlę susirišęs L. DiCaprio vienos dienos viršūnių susitikime dalyvavo JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono (Ban Kimuno) kvietimu.

“Volstryto vilko” (The Wolf of Wall Street) žvaigždė kalbėjo, kad klimato atšilimas yra tikrovė, atkreipdamas dėmesį į “neginčijamus” meteorologijos reiškinius, kurie, pasak jo, yra pasaulinio klimato atšilimo įrodymas.

Aktyviai klimato kaitos klausimais per savo fondą “Leonardo DiCaprio Foundation” pasireiškiantis aktorius paragino nustatyti kainą už anglies dvideginio emisiją ir panaikinti vyriausybės subsidijas naftai, anglims ir dujoms.

“Tai būtina kuo skubiausiai, ir ši žinia aktualiausia. Pasaulio lyderiai, aš apsimetinėju, kad užsidirbčiau, bet juk jūs – ne”, – kalbėjo jis.

“Dabar jūsų eilė, dabar laikas atsakyti į didžiausią žmonijos iššūkį. Maldaujame jį priimti drąsiai ir garbingai”, – ragino L.DiCaprio.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: