Nuo Lietuvos istorijos ir pasaulio išnykimo scenarijaus iki uždraustos meilės paslapčių Paryžiaus skersgatviuose – meile skaitymu garsėjantys žinomi Lietuvos žmonės šiemet rekomenduoja rinktis iš plataus knygų spektro.

Baltų lankų“ leidykla pakvietė dešimtis kūrinių kasmet perskaitančius Paulių Ambrazevičių, Dovilę Filmanavičiūtę ir Dominyką Vaitiekūną peržvelgti savo knygų lentynas ir vaizdo įrašų serijoje rekomenduoti tris šiemet didžiausią įspūdį palikusias knygas.

Mano draugai iš manęs tyčiojasi, kad turiu per daug knygų, tačiau visas, kurios man iš tiesų patinka, stengiuosi kaupti“, – sakė Dominykas Vaitiekūnas.

Mėgsta laužyti nuostatas

Kai pirmąkart paėmiau šią knygą į rankas knygyne, truputį pavartęs padėjau atgal – nusprendžiau, kad ji skirta ne man. Bet suklydau – ji nuostabi ir skirta būtent tokiems žmonėms kaip aš, mėgstantiems laužyti turimas nuostatas“, – apie žinomos žurnalistės Elizabeth Kolbert kūrinį „Šeštasis išnykimas“ sakė D. Vaitiekūnas.

Pasak aktoriaus, ši knyga – tai galimybė palyginti per milijonus metų jau įvykusius ir planetą visiems laikams pakeitusius gyvūnų rūšių išnykimus su šeštojo – žmogaus rankomis organizuojamo ir savo dydžiu dinozaurų eros pabaigai prilyginamo – išnykimo ženklais.

Nepaprastai informatyvioje knygoje Pulitzerio premijos laureatė Elizabeth Kolbert pasakoja, kaip ir kodėl keičiasi planetos gyvybė. Į vieną audinį ji supina skirtingų mokslo disciplinų tyrimus, nuostabių jau dingusių rūšių aprašymus ir pačios išnykimo sampratos istoriją: kaip, pažindami pasaulį, ėmėme suprasti jo kaitą, patį išnykimo faktą, jo priežastis ir padarinius.

Rašydamas lygiuojasi į knygos autorių

D. Vaitiekūno įsitikinimą, jog po legendinio kūrėjo Levo Tolstojaus niekas daugiau taip ir nebeparašė nieko tikrai vertingo, sugriovė Philippo Claudelio alegorinis romanas „Brodekas“.

Šį rudenį ir pats nemažai rašiau – ir monologų, ir dainų. Rašydamas dažnai pagalvodavau: o kaip šią mintį užrašytų Philippas Claudelis? Mane įkvėpė jo talentas sutalpinti tiek daug į tokius trumpus sakinius, pasakyti tiek mažai, o kartu – ir tiek be galo daug“, – apie masių psichologiją atskleidžiantį, žmogiškumą, siaubą, karą, meilę ir ištikimybę itin tapybiškai atspindintį išskirtinį kūrinį atsiliepė Dominykas, knygos sakinius pavertęs saugomomis citatomis.

Rekomenduoja visiems, kurie myli per stipriai

Trečioji knyga, kurią šiemet rekomenduoti pasirinko D. Vaitiekūnas, – tai paranojiškas pavydaus ir įtaraus vyro monologas pavadinimu „Griovys“, kuriame, tikina aktorius, save pažins tie, kurie myli labai stipriai ir net siekia kontroliuoti mylimus žmones. Pažvelgti į save iš šalies, panagrinėti savo mąstymo vingius, sakė D. Vaitiekūnas, iš tiesų naudinga kiekvienam.

Knygos autorius, žinomas Nyderlandų komikas, aktorius Hermanas Kochas, išleidęs jau trečiąjį romaną, kaip vienas mėgstamiausių rašytojų įvardijamas ir išskirtinės literatūros klasiko – Stepheno Kingo.

Taip pat skaitykite: Dovilė Filmanavičiūtė: knygų herojų keliamus klausimus nejučiomis imu užduoti pati sau

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: