Mantas Strautnikas

Artimiausiu metu Lietuvoje turėtume pamatyti daugiau biometriniais duomenimis pagrįstų kontrolės ir kitų sistemų. Mūsų šalies bendrovei „Spectra Baltic“ tapus pasaulinio šios srities milžino „ZKTeco“ oficialiais atstovais mūsų šalyje, šios technologijos turėtų tapti pigesnės ir labiau prieinamos daugeliui Lietuvos įmonių.

Nuo 1985 metų visame pasaulyje dirbančios „ZKTeco“ kompanijos biometriniai sprendimai dažniausiai naudojami įėjimo kontrolei, darbo laiko apskaitai, lankomumo statistikai, ar, kas vis dar aktualu besitęsiančios pandemijos fone – nuotoliniam temperatūros matavimui.

Paprasčiau tariant, vietoj asmens atpažinimui naudojamų kortelių, kurias reikia braukti per specialų įrenginį arba skenuoti, pakaks unikalių žmogaus biometrinių duomenų: veido bruožų, piršto, delno atspaudo, akies rainelės ar netgi venų rašto.

„Tai didelis privalumas, nes nebereikia nešiotis kortelių, nekyla problemų, jei jos pametamos. Sutaupoma ir laiko, nes viskas vyksta greičiau: tereikia prieiti ir pažiūrėti ar ištiesti ranką. To pakaks, kad sistema atidarytų duris, vartus, turniketus, užregistruotų žmogų ar panašiai. Tokios sistemos aktualios didelėms įmonėms, įstaigoms, didelių renginių organizatoriams. Be to, „ZKTeco” turi pilnai integruotas sistemas su kelio užtvarais, turniketais, skaitytuvais, programine įranga, kas šiaip yra retas dalykas rinkoje“, – pasakojo „Spectra baltic“ Produktų grupės vadovas Mantas Strautnikas.

Šių sistemų naudotojai gali būti ramūs dėl savo asmens duomenų, nes jos atitinka aukščiausią biometrinių duomenų apsaugos lygį pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR). Nuskenavus unikalius žmogaus biometrinius duomenis, sistemos parinkti identifikaciniai taškai konvertuojami į biometrinį šabloną (tam tikrą skaitmeninio kodo formą). O prieš išsaugant šie duomenys dar kartą papildomai užkoduojami.

Pasak M. Strautniko, pasaulyje šie sprendimai naudojami jau pakankamai plačiai. Tuo tarpu Lietuvoje jų yra dar labai nedaug.

„Tokia situacija mūsų šalyje greičiausiai susiklostė todėl, kad iki šiol įsirengti tokius sprendimus buvo brangu. Tačiau tikimės, kad dabar situacija ims smarkiai keistis ir mūsų verslas galės įvertinti biometriniais duomenimis pagrįstų sistemų privalumus. Nes tapę „ZKTeco“ oficialiais atstovais Lietuvoje, šias sistemas galime pasiūlyti už kur kas konkurencingesnę kainą. Procesas jau pajudėjo, nes mūsų siūlomus sprendimus jau pasirinko keletas žinomų Lietuvos įmonių“, – teigė M. Strautnikas.

„Spectra Baltic“ dabar gali pasiūlyti didžiąją dalį viso pažangiausiomis technologijomis pagrįsto „ZKTeco“ asortimento.

„ZKTeco“ yra pasauliniu mastu pripažinta ir įvertinta korporacija, nuolat patenkanti tarp geriausiųjų savo srityje. Kompanijoje dirba apie 3 600 darbuotojų, ji veikia daugiau 100 pasaulio šalių.

UAB „Spectra Baltic“ priklauso „Arevita“ įmonių grupei, kuri jau daugiau kaip 25 metus sėkmingai veikia elektroninių saugos sistemų rinkoje. Bendrovė siūlo labai platų apsaugos, įeigos, priešgaisrinių, kompiuterinių tinklų, automatikos ir kitų sistemų komponentų pasirinkimą. Įmonė atstovauja pasaulyje pripažintus prekinius ženklus: „Paradox”, „InnerRange“, „Videofied“, „Uniview“, „Nice“, „Elan“, „Wi-Tek“, „Hanwa“ ir kitus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: