Youtube archyvo nuotr.

,,Gorillaz” išties unikali muzikinė grupė, įkurta 1998 metais, Londone, kurią sudaro keli muzikantai ir animuoti personažai. Jos įkūrėjas ir pagrindinis narys yra muzikantas Damon Albarnas, ir menininkas Jamie Hewlettas. Kartu su Albarnu grupėje dalyvauja daugybė kitų talentingų muzikantų, o animuotais veikėjais įsivaizduojami grupės nariai. ,,Gorillaz” yra pripažinta už savo inovatyvią muziką, unikalų stilių ir vizualų pristatymą.

Grupės personažai yra animuoti vaizdai, kurie atlieka grupės narių vaidmenis. Pagrindiniai veikėjai yra 2D, vokalistas ir klavišininkas, Murdoc, boso gitaristas, Noodle, gitaristė ir Rass, būgnininkas. Kiekvienas iš jų turi savo charakteristikas ir savybes, kurios atsispindi jų veikloje, tiek muzikinėje arenoje, tiek ir įvairiuose medijos projektuose, kuriuose dalyvauja ,,Gorillaz”.

Šios grupės muzika yra sudėtingas mišinys skirtingų stilių, įskaitant alternatyvų roką, elektroninę muziką, hip-hopą ir daug kitų. Jų debiutinis albumas ,,Gorillaz” pasirodė 2001 metais ir sulaukė didelio pasisekimo. Jame įrašyti hitai, tokie kaip ,,Clint Eastwood”, ,,19-2000” ir ,,Tomorrow Comes Today”, kurie tapo simboliu grupės unikaliems darbams.

Grupės išleistas albumas ,,Gorillaz” tapo dvigubai platininiu, o visai netrukus grupė sumušė Gineso rekordą kaip sėkmingiausia ,,Virtuali grupė”.

Grupė išsiskiria ne tik savo muzika, bet ir inovatyviu būdu, kaip jie pristato savo kūrybą. ,,Gorillaz” dažnai naudoja animaciją ir vaizdo klipus, kurie papildo jų muziką ir suteikia jai papildomą kontekstą. Animacija leidžia sukurti išskirtinį pasaulį, kuriame gyvena grupės personažai, ir leidžia grupės nariams išreikšti save savo individualiais būdais.

Antrasis grupės albumas buvo ,,Demon days” (2005), kuris tapo net šešis kartus platininiu. Šis albumas pasižymi įvairiapusiu muzikinių stilių spektru, kuriame derinami rokas, elektroninė muzika, hip-hopas, alternatyva ir kitų žanrų elementai. Jis taip pat buvo išleistas tam tikru istoriniu laikotarpiu, kai kritiškai vertinama popmuzika, o ,,Gorillaz” grupė buvo pripažinta kaip inovatoriška ir šviežia jėga muzikos industrijos peizaže.

Albumas ,,Demon Days” garsus dėl tokių sėkmingų dainų kaip ,,Feel Good Inc”, ,,DARE”, ,,Dirty Harry”. Šios dainos tapo didžiuliais hitais ir padėjo albumui užsitikrinti aukštą poziciją tarptautiniuose muzikos toplistuose.

Vienas iš įspūdingiausių dalykų apie ,,Demon Days” yra albumo tematika. Albumas pasakoja istoriją apie pasaulį, kurį užpuola įvairios katastrofos ir problemos, įskaitant karą, prastovas ir visuotines nelaimes. Šios tematikos subtiliai persmelkia visą albumą ir suteikia jam gilią prasmę, tuo pačiu metu skatindama klausytojus galvoti apie pasaulio būklę ir problemų sprendimą.

,,Demon Days” pasižymi ir gražiu albumo dizainu. Jame galima rasti Jammie Hewletto sukurtus ,,Gorillaz” grupės narius – animuotus personažus, kurie pristatomi įvairiuose albumo dainų videoklipuose. Visa tai padeda sukurti ypatingą atmosferą ir stiprina albumo vizualinę išraišką.

,,Gorillaz” taip pat išsiskiria ir savo unikaliais ir įspūdingais gyvais pasirodymais. Jie kuria unikalų vaizdą koncertams, kuriuose naudojami unikalūs vizualiniai efektai. Grupė dažnai kviečia ir bendradarbiauja su kitais žymiais muzikantais ir atlikėjais, tokiais kaip Snoop Dogg, De La Soul, Bobby Womack, Lou Reed ir daugelis kitų.

Socialinė veikla ir politinės nuostatos:

Be muzikos ,,Gorillaz” aktyviai dalyvauja ir visuomeninėje veikloje. Jie dažnai išreiškia savo nuomonę dėl aktualių visuomeninių ir politinių problemų per savo dainų tekstus ir socialinius tinklus. Grupė taip pat inicijavo įvairias labdaros veiklas ir renginius, siekdama remti labdaros organizacijas ir kovoti su socialiniais bei aplinkosauginiais iššūkiais. Grupės dainos dažnai perduoda politines žinutes ir atspindi pasaulio aktualijas.

Reklamos ir prekių linijos:

,,Gorillaz” pasižymi komerciniu potencialu. Jie bendradarbiavo su įvairiais prekių ženklais ir sukūrė daugybę prekių linijų. Tai apima drabužius, aksesuarus, komiksų knygas, muzikos leidimų specialius leidimus ir daug daugiau. Jie taip pat dalyvavo daugelyje reklamų, įskaitant ir automobilių reklamas.

Televizija ir filmas:

,,Gorillaz” kūrė televizijos laidas bei filmus. 2001 m. išleista ,,Gorillaz: Phase One – Celebrity Take Down” DVD rinkinys, kuriame buvo dokumentinis filmas apie grupės kūrimąsi, muzikos vaizdo klipai ir animacija. 2006 m. išleistas animuotas filmas ,,Gorillaz: Phase Two – Slowboat to Hades”. Be to, ,,Gorillaz” turėjo savo televizijos laidą ,,Gorillaz: Reject False Icons”.

Po debiutinio albumo sėkmės, ,,Gorillaz” išleido dar ne vieną albumą, įskaitant ,,Plastic Beach” (2010), ,,The Fall” (2010), ,,Humanz” (2017), ,,The Now Now” (2018), ,,Song Machine” (2020) bei patį naujausią ,,Cracker Island” (2023).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: