Rita Aleksandrovienė / Organizatorių archyvo nuotr.

Įprasta manyti, kad asmeniškai pasiūtus drabužius dėvi tik garsenybės ir turtuoliai, tačiau audinių prekyba užsiimanti Rita Aleksandrovienė sako, kad tai netiesa. Audinius tokiems drabužiams siūti perka ne tik žinomi rūbų kūrėjai, bet ir namie sau bei artimiesiems drabužius siuvantys žmonės. Ir tokių – vis daugiau.

Pagrindinės klientės – mamytės

Kaune audiniais prekiaujanti R. Aleksandrovienė pastebi, kad didelę dalį klientų sudaro moterys, kurios nori pasisiūti išskirtinius drabužius sau ir savo vaikams. „Žmonės renkasi medžiagas norėdami išsiskirti iš kitų, pasisiūti drabužį, kurį turės tik jie ir kuris idealiai atitiks jų formas ir stilių. Beje, tarp klienčių – nemažai ir tokių, kurios dar tik mokosi siūti“, – sakė prekybos miestelio „Urmas“ Geltonojoje galerijoje veikiančios audinių parduotuvės „Kašmyras“ savininkė.

Kaunietė Rita Aukštuolienė sau ir savo vaikams, o kartais – ir draugėms – drabužius siuva jau daugiau kaip dešimtmetį. Ji pastebi, kad dabar vėl yra daugiau moterų, norinčių išmokti siūti.

„Pirmoji didesnė banga buvo maždaug prieš dešimtmetį, per ekonominę krizę. Daug kas neteko darbo, tai nemažai moterų laisvą laiką išnaudojo siūdamos arba besimokydamos tai daryti. Po to buvo šioks toks atoslūgis. O dabar tiek savo aplinkoje, tiek socialiniuose tinkluose vėl pastebiu po truputėlį augančias siuvančių moterų bendruomenes. Vis daugiau yra prašančių patarimų, besidalinančių savo darbų nuotraukomis.

Tik jei anksčiau tai buvo daugiau aplinkybių nulemtas bumas, tai dabar moterys tiesiog taip leidžia savo laisvalaikį, įgyvendina kūrybines idėjas. Iš tiesų, tai labai geras užsiėmimas, nes yra ne tik erdvės kūrybai, bet ir gali pasirinkti tikrai kokybiškas medžiagas ir viską pasidaryti, kaip tau pačiai norisi“, – pasakojo R. Aukštuolienė.

Išsiskiria ypatingai plačiu audinių pasirinkimu

Parduotuvės savininkė R. Aleksandrovienė taip pat akcentuoja, kad kurdama parduotuvės asortimentą didžiausią dėmesį skiria klientų norams ir audinių kokybei.

„Tiekėjų ieškome nuolat, lankomės audinių parodose, siekiame tiekti kokybiškus, mados tendencijas atitinkančius audinius. Per ketverius gyvavimo metus turime nusistovėjusį tiekėjų sąrašą, tačiau vis išbandome naujus. Šiuo metu mus labiausiai tenkina itališki audiniai“, – teigia pašnekovė.

Moteris, atrinkdama asortimentui audinius, taip pat didelį dėmesį skiria audinių spalvų paletei.

Klientės užsuka pasidžiaugti savo siuviniais

Parduotuvės savininkė pastebi, kad skirtingais metų laikais populiaresni skirtingi audiniai. „Vasarą daugiau dėmesio sulaukia labiau proginiai, lengvai krentantys audiniai. Tokie kaip tiuliai, gipiūrai, šifonai, lengvi ploni trikotažai. Vėsesniais orais klientai labiau ieško šiltesnių audinių. Populiaresni tampa trikotažai su pūkeliu, kilpiniai trikotažai, striukiniai ir paltiniai audiniai, veliūrai“, – tendencijas vardino parduotuvės savininkė.

Nepaisant to, kad sezoniškumas lemia audinių populiarumą parduotuvės savininkė pabrėžia, kad parduotuvės asortimento pagal tai nekeičia.

„Turime audinių viskam, nuo patalynės, flanelės, merliukų iki apatinių ar viršutinių drabužių. Viskas yra prekyboje visus metus, nesandėliuojam prekių, kad klientai galėtų įsigyti prekes bet kada prireikus“,- teigia Rita Aleksandrovienė.

Ji džiaugiasi, kad klientės ateina ne tik nusipirkti, bet ir pasikonsultuoti, neretai grįžta ir parodyti savo siuvinius.

„Klientės visada pasako ką sius, tuomet galime patarti kuris audinys tinkamesnis, gražiau kris ar kaip tik geriau stovės. Smagiausia kai moterys grįžta su nuotraukomis ir pasidžiaugia ką pasiuvo, padėkoja už patarimus“, – teigia pašnekovė.

Reklama: Kaunas jūsų gyvenamasis miestas? Įsigykite kokybiškų medvilninių, vilnonių, šilkinių, viskozės, lininių audinių Have.lt parduotuvėje, internetu. Audiniai Kaune žemomis kainomis!

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: