Pixbay.com srchyvo nuotr.

Nuo seniausių laikų šunys yra apibūdinami kaip artimiausi ir geriausi žmogaus kompanionai. Iš visų pasaulyje egzistuojančių gyvūnų būtent šie augintiniai geriausiai atitinka humaniškas vertybes: jie yra ištikimi, sargūs, mylintys, altruistiški ir atsidavę savo šeimininkui. Nenuostabu, kad šuo laikomas pačiu geriausiu žmogaus draugu, o jų tarpusavio ryšys yra itin artimas ir gilus.

Savaime suprantama, kadangi jaučiamės artimi su savo keturkoju, norisi pasakyti, kokius jausmus jaučiame jam, tačiau kaip tai padaryti, kad jis tai suprastų? Galbūt reikia pasistengti kalbėti „šuniška kalba“, parodyti elgesiu, o galbūt paprasčiausiai galima jam tai pasakyti žmonių žodžiais?

Turbūt dauguma esate girdėję, kad su šunimis meiliai kalbėti, žodžiais išreikšti savo meilę, yra beprasmiška, mat sakoma, kad šie augintiniai nesupranta žmonių kalbos ir komunikuojamą turinį vertina tik pagal balso toną. To pasekoje internete galima rasti įvairių „patarimų“, kuriais paaiškinama, kaip šunims pasakyti, kad juos mylime neverbaline kalba: masažuoti ausis, prisiglausti, įdėmiai žiūrėti į akis, linksmai leisti laiką kartu ir pan. Tokiais veiksmais mylimam augintiniui rodomas dėmesys, jis jaučiasi svarbus ir rūpimas, o savo meilę ir atsidėkojimą išreiškia ištikimybe, veido laižymu, uodegos vizginimu.

Pexels.com archyvo nuotr.

Vis dėlto mes, prie socialaus ir bendraujančio pasaulio pripratę žmonės, vis tiek stengiamės su savo šuniukais komunikuoti žodžiais ir sakyti, kad juos mylime, slapta besivildami, jog mažasis keturkojis draugas viską kuo puikiausiai supras.

Kiekvieno savo augintinį mylinčio žmogaus laimei, naujausi tyrimai parodė, kad šunys visiškai supranta ir net gi fiziškai sureaguoja į meilę reiškiančius žodžius. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios šunų sanatorijos/viešbučio “Canine Cottage“ darbuotojai betirdami šunų kūno reakcijas pastebėjo, kad, sakant keturkojams frazę: „Aš tave myliu“, jų širdies ritmas padažnėdavo vidutiniškai net apie 46,2%.

Pexels.com archyvo nuotr.

Darbuotojai, naudodami pulso matuoklį, stebėjo, kaip keičiasi šunų širdies ritmas užsiimant skirtingomis veiklomis. Analizės metu jie pastebėjo, kad, būtent šeimininkams savo augintiniams sakant: „Aš tave myliu“ jie susijaudindavo, o širdies ritmas ženkliai padažnėdavo. Tuo tarpu beglostant šuniukus buvo pastebėta, kad tai jiems daro atvirkštinį poveikį – keturkojai nusiramindavo ir atsipalaiduodavo, o jų širdies ritmas vidutiniškai paretėdavo apie 22,7%. Negana to, tyrime buvo ištirta ir tai, kaip, užsiimant su savo augintiniais, keičiasi pačių šeimininkų širdies ritmas. Gauti duomenys parodė, kad tiek šunys, tiek žmonės tarpusavyje vienas į kitą reaguoja panašiai – vos tik pamatęs savo augintinį, žmogaus ritmas padažnėjo maždaug 10,4%.

Remiantis šiuo tyrimu tik dar kartą galima pagrįsti faktą, jog šuo – tai geriausias žmogaus draugas. Dabar galėsime drąsiai ir su ramia širdimi savo nuostabiausiems keturkojams kasdien tūkstantį kartų sakyti tuos tris žodžius ir žinosime, kad jie tai ne tik supranta, bet ir jaučia.

Taip pat skaitykite: 10 dalykų kurie būtini įsigijus naują augintinį

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: