© E. Kurausko nuotr.

Vilniaus universitetas (VU), praėjusiais metais pirmąkart patekęs tarp 500 geriausių pasaulio universitetų, ir toliau kopia į naujas aukštumas. Naujausiame tarptautiniame universitetų reitinge „QS World University Rankings 2018“ VU pasistūmėjo į viršų net per 80 pozicijų ir įsitvirtino 401–410 vietoje iš 26 tūkst. pasaulio universitetų. Tai – didžiausias universiteto rezultatas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Geriausiai VU įvertintas reputacijos tarp darbdavių, akademinės reputacijos bei studentų ir dėstytojų santykio srityse. Jose VU rodikliai buvo aukščiausi tarp visų šalies universitetų.

„Šie pasiekimai per pastaruosius dvejus metus yra sunkaus visos mūsų akademinės bendruomenės darbo rezultatas, demonstruojantis moksleiviams, kad Lietuvoje, Vilniaus universitete, galima įgyti aukštos kokybės, tarptautiniu lygiu pripažįstamą išsilavinimą. Kartu tai ženklas, kad aukštojo mokslo reformos kontekste privalome ieškoti sprendimų, kurie dar labiau sustiprintų mūsų stiprybes, ir pagaliau pradėtume kalbėti apie lyderystę ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – džiaugėsi VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Anot rektoriaus, universitete vykdomi kokybiniai pokyčiai brėžia naujus standartus šalies aukštojo mokslo sistemoje ir atspindi valstybės siekius turėti pasauliniu mastu konkurencingą aukštąją mokyklą.

„Esame tarp 1,5 proc. pasaulio geriausiųjų. Tai – džiugi žinia visai šaliai, siekiančiai didesnio matomumo ir tarptautinio konkurencingumo. Kartu su Tartu universitetu Estijoje tapome aiškiais Baltijos šalių regiono lyderiais, aplenkėme Lenkijos universitetus. Akivaizdu, kad universitetas žengia tinkama kryptimi ir jame dirba pasaulinio lygio mokslininkai, jau dabar glaudžiai bendradarbiaujantys su garsiausių pasaulio universitetų tyrėjais“, – teigė rektorius.

„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas, sudaromas kasmet nuo 2004 m. Šiemet iš viso svarstytos daugiau nei 4 tūkst. universitetų paraiškos, beveik tūkstantis universitetų buvo įvertinti.

Galutiniai rezultatai sudaromi vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių. Praėjusiais metais VU pasauliniame reitinge užėmė 481–490 vietą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: