Pexels.com archyvo nuotr.

39-erių italė, turinti ryšių su nušalintu Romos katalikų kardinolu, buvo areštuota dėl paskutinio Vatikano finansinio skandalo, praneša Italijos policija ir Vatikanas.

Cecilia Marogna dirbo pas kardinolą Angelo Becciu, buvusį aukščiausią Vatikano pareigūną, kurį praėjusį mėnesį atleido popiežius Pranciškus, apkaltindamas jį grobstymu ir nepotizmu. Becciu neigė visus neteisėtus veiksmus.

Italijos finansų policijos pareigūnas sakė, jog Reuters Marogna buvo areštuota Milane. Šalies žiniasklaida pranešė, kad ji buvo areštuota pagal Vatikano magistratų išduotą tarptautinį orderį.

Vyresnysis Vatikano šaltinis teigė, kad Šventojo Sosto magistratai įtarė Marogną grobstymu ir apsunkintu pasisavinimu bendrininkaujant su kitais,

Pastarosiomis dienomis Italijos žiniasklaida paskelbė interviu, kuriuose Marogna teigė iš Becciu gavusi 500 000 eurų (587 350 USD) „paralelinės diplomatijos“ vykdymui padėti misionieriams konflikto zonose. Ji neigė neteisėtus veiksmus.

Jos tariamas darbas Vatikano valstybės sekretoriate, kur Becciu iki 2018 m. ėjo Nr. 2 pareigas, ankščiau nebuvo žinoma.

Becciu advokatas Fabio Viglione sakė, kad kardinolas pažinojo Marogna, tačiau jo santykiai su ja buvo „išimtinai susiję su instituciniais reikalais“.

Marogna, kuri, kaip ir Becciu, yra kilusi iš Sardinijos, teigė, kad lėšos, kurias ji tariamai gavo iš Becciu, buvo perleistos per Slovėnijoje įsteigtą įmonę.

Becciu taip pat pakliuvo į Vatikano skandalą, susijusį su Bažnyčios pinigų panaudojimu investuojant į prabangų pastatą Londone.

Vatikano valstybės sekretoriate dirbdamas antruoju vadovu, šis departamentas kaip investiciją įsigijo prabangų pastatą Londone.

Vatikano tyrimas dėl šio sandorio, kuriame dalyvavo keli italų tarpininkai, pernai sustabdė penkių Vatikano darbuotojų buvimą, Vatikano policijos vadovo atsistatydinimą ir buvusio Vatikano finansinės informacijos tarnybos vadovo pasitraukimą.

Becciu neigė visus neteisėtus sandorio padarinius ir gynė pirkimą teigdamas, jog turto vertė išaugo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: