instagram.com archyvo nuotr.

ĮSPĖJIMAS! Šis straipsnis neskirtas jaunesniems kaip 18 metų skaitytojams.

Jau kurį laiką egzotiškų šokių šokėjos reiškia nepasitenkinimą ir nerimą dėl draudimo naudoti vienokias ar kitokias grotažymes (hashtags) tokiuose socialinių tinklų platformose, kaip antai Instagram.

Šiandien Instagrame ieškant tokių grotažymių, kaip, pavyzdžiui, #Stripper, vietoje populiarių nuotraukų ar vaizdo įrašų, socialinis tinklas nurodo, jog tokių įrašų nėra. Ieškant medžiagos su šia grotažyme „Naujausių“ sekcijoje, Instagramas praneša, kad ji yra slepiama dėl turinio, kuris galimai neatitinka socialinio tinklo nuostatų.

Andži Andžison, šokėja kilusi iš Keiptauno, yra viena iš aktyviausiai bandančių kovoti su susiklosčiusia padėtimi. Jau dešimtmetį industrijoje praleidusi šokėja teigia, kad dėl tokių socialinių tinklų draudimų, gali tiesiogiai nukentėti ir jos verslas. Andži keliauja po pasaulį ir valdo agentūrą, padedančią šokėjoms ir klubams bendradarbiauti tarpusavyje.

Viename paskutinių jos pranešimų Instagrame, ji ne tik atkreipė dėmesį į naują problemą, bet ir nurodė, kad dar daugiau grotažymių, susijusių su jos profesija, yra uždraustos. Kaip pavyzdžius ji išskyrė #yesastripper, #stripperlife, #stripperstyle, #ilovetoseestripperswin.

Tuo tarpu Fancy S. Baby, šokėja dirbanti Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau negu 14 metų, taip pat viešai reiškia savo susirūpinimą naujaisiais draudimais. Baby anksčiau buvo aktyvi, kuriant su žmonių prekyba ir išnaudojimu susijusius įstatymus, kurie šalyje žinomi, kaip SESTA-FOSTA (The Stop Enabling Sex Traffickers Act – Allow States and Victims to Fight Online Sex Trafficking Act).

Striptizo sokeja bare

Nors ir pati prisidėjo prie šio įstatymo įsigaliojimo, šiandien Fancy S. Baby tiki, kad būtent jis yra priežastis, neleidžianti egzotinių šokių šokėjoms pilnavertiškai išnaudoti socialinių tinklų.

Jai antrina Andži Andžison, mananti, jog šitas draudimas prasidėjo ne be JAV įstatymyno įsikišimo.

Nors SESTA-FOSTA įstatymas buvo sukurtas naikinti prekybą žmonėmis ir žmonių išnaudojimą, jo kuriama internetinė cenzūra tapo nukreipta ir prieš savanoriškai tuo užsiimančias.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodantys pakankamai nedideliais, tokie veiksmai, kaip grotažymių su atitinkamais išsireiškimais draudimai, gali skaudžiai paveikti egzotinių šokių šokėjų gyvenimus.

striptizas

instagram.com archyvo nuotr.

Po to, kas atsitiko vos praėjusį mėnesį, mes praradome patogiausius būdus susisiekti vieni su kitais (aut. past. šokėjos ir striptizo klubai), o tai ne tik gąsdina, bet potencialiai sudaro situaciją, kurioje mes nukenčiame“, – kalbėjo Fancy S. Baby.

Patys Instagram platformos atstovai komentuoti susidariusios padėties ir savo veiksmų nebuvo pernelyg linkę. Kaip pranešama, jie apsiribojo atsiųsdami svarbiausią informaciją apie grotažymes ir jų naudojimą, o taip pat pabrėžė, jog stengiasi apriboti bet kokią medžiagą, kuri pažeidžiama jų bendruomenės standartus.

Striptizo sokeja

instagram.com archyvo nuotr.

Tiesa, tai jau nebe pirmas kartas, kuomet Instagram draudžia vienokias ar kitokias grotažymes.

Dar 2015-aisiais buvo uždrausta #EDM (electronic dance music – elektroninė šokių muzika), nes šia grotažyme žymėta medžiaga buvo pernelyg atvira. Tai pačiais metais buvo uždrausta naudoti ir grotažymę #Curvy, nes pastaroji, neva, pažeidė platformos nuostatus.

Vildamosis, kad viskas netrukus pasikeis, egzotinių šokių šokėjos vis dar neslepia savo rūpesčio ir nerimo.

Ši cenzūra pakankamai baisi. Jaučiamės taip, lyg nesame pilnavertė visuomenės dalis. Jaučiamės taip, lyg mums derėtų slėptis pakampiais“, – sako Andži Andžison.

Taip pat skaitykite: Moterų kūnai iš niekada nematytos perspektyvos [FOTO] (N-18)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: