Turistinis autobusas Skandinavijoje / Kautros nuotr.

Kiekvienais metais užsienio turistus veždavę milijonus kilometrų Baltijos ir Skandinavijos šalyse šiemet vežėjai prasidėjus karantinui nepristabdė darbų, o visiškai sustojo. Apie planuojamą atsigavimą, turizmo sektoriaus tendencijas ir investicijų atidėjimą pasakoja keleivių vežėjos “Kautros” atstovas.

“Galima sakyti, kad nuo kovo mėnesio mums kaip buvo užtrauktas rankinis stabdis, taip jis neatleidžiamas iki šiol. Turistiniai autobusai visiškai sustojo kartu su apribojimais judėti tarp šalių ir šalių viduje. Dabar po truputį judesio atsiranda, ateina vasara, šiek tiek padidės vietinis turizmas, prasideda kelionės tarp Baltijos šalių. Bet viskas kol kas vangiai ir atsargiai. Turime apie 70 turistinių autobusų, kurie šiuo metu yra be darbo. Įprastais metais tokiu metu jau nebūna laisvų autobusų, būna jaučiamas trūkumas.

Kiek situaciją gelbėja vietinis turizmas, prasideda sporto komandų pasiruošimas čempionatams, vežame kareivius NATO pratyboms, vyrų krepšinio rinktinės stovykla vyks liepos mėnesį, kuri be transporto nebūtų stovykla. Situacija nelengva, bet bandome pozityviai žiūrėti į priekį”, – pasakojo “Kautros” autobusų nuomos vadovas Karolis Kairaitis.

Vežėjai tikisi kad turizmo rinka Baltijos šalyse ir Skandinavijoje turėtų atsigauti nuo vasaros pabaigos.

“Palaikome ryšį su kelionių agentūromis. Kai kurios jų tikisi bent kažkokio didesnio judėjimo Pabaltyje nuo rugpjūčio, o Skandinavijoje – anksčiausiai nuo rugsėjo. Kitais metais grupių bus, bet didelis klausimas kokios bus konkurencinės sąlygos”, – minėjo K. Kairaitis.

Karantinas sustabdė ir vežėjų autobusų parko atnaujinimo planus.

“Įmonėje planavome įsigyti 15 naujų 50 vietų turistinių autobusų, kurie vienaip ar kitaip būtų naudojami ir turizmo dalyje. Įsigijimas pristabdytas, bet nėra nutrauktas. Ruošiamės pasitikti atsigaunančią turizmo rinką naujais autobusais”, – pasakojo “Kautros” atstovas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: