Kino filmo "Angel A" kadras

Lietuvoje sušmėžavęs tik „Snobo naktyje“, bet pasaulyje pastebėtas Luco Besono (Luc Besson) filmas „Angelas A“ (2005m.) pasižymi netikėtumais. Pirmas ir ryškiausias – koncepcija. Antras – panašumas tarp autoriaus biografijos ir filmo pasakojimo. Trečias – sąsajos su biblija. Ketvirtas – meilė.

Taigi, pagrindinis filmo herojus Andrė yra tipiškas nevykėlis. Jis geraširdis, bet žioplas nemokantis derėtis, nuolat pakliūnantis į bėdą, o prasiskolinti sugebėjo net pačiai mafijai. Dažniausiai Andrė iš keblių situacijų išsisukinėja melu, taip dar labiau pablogindamas situaciją. Todėl, kai jis pagaliau sako tiesą, juo ima niekas nebetikėti. Susiklosčiusių aplinkybių smaugiamas Andrė nusprendžia nusižudyti. Tam pasirenka tilto atbrailą, bet kol jis ilgai svarsto „būti ar nebūti“ pastebi nuostabaus grožio merginą šokačią nuo tilto  ir leidžiasi jos gelbėti.

Ji vardu Andžela. Neieško žodžio kišenėje. Charakteris tiesmukumo ir suktumo mišinys. Keikiasi, rūko kaip kaminas, geria ne ką mažiau, problemas sprendžia grubumu bei smurtu. Pasižymi ilgomis kojomis ir šviesiais plaukais. Tad, tikrai traukia akį.

Kino filmo “Angel A” kadras

Kartu jie atrodo itin keistai – tarsi itin modernizuota „Gražuolės ir pabaisos“ versija. Taigi, savais metodais Andžela stengiasi padėti Andrė kovoti su problemomis. Pamilti save tokį kos yra. Tapti laimingu. Andžela, pasižyminti visomis imanomomis nuodėmėmis, tampa savotišku jo angelu sargu.

Tačiau, kaip ir gyvenime ne viskas idealu. Paklydusios avies (Andrė) gražinimo į doros kelią misija priverčia Andžela suabejoti pačia savimi. Ir tikėjimu.  Gal iš to, o gal ir ne gimsta keista sunkiai suvokiama, bet itin tikra meilė.

Kino filmo “Angel A” kadras

Ši žaisminga Luc Besson romantinė komedija nufilmuota per pritamsintą filtrą, o vaizdas pateikiamas juodai baltas. Originalo kalba prancūzų. Titrai angliški. Visa tai gerokai vargina žiūrint filmą, bet kartu verčia susikoncentruoti. Tiesa, lietuvių vertėjai padirbėjo ir filmą įgarsino lietuviškai.

Filmas apgaubtas prancūžiška elegancija ir amerikietišku brutalumu. Šie du komponentai atskleidžia kiekvienam žmogui aktualias ir artimas vertybes. Todėl, nors ilgokas, nufilmuotas neįprastu būdu ir reikalaujantis pastebėti smulkmenas „Angelas A“ vertas jūsų dėmesio.

Taip pat skaitykite: „Golgota“ – kai kenčia nekaltieji

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: