© Linos Fridrikaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Vaikai, savo miegamuosiuose turintys prieigą prie planšetinių kompiuterių ar išmaniųjų telefonų, miega mažiau nei tie vaikai, kurie naktį su savimi neturi tokių prietaisų, rodo JAV atliktas tyrimas, kurio rezultatai buvo paskelbti pirmadienį.

Žurnalo “Pediatrics” sausio 5-osios numeryje rašoma, kad vadinamojo “mažo ekrano” pasiekiamumas yra kiek blogiau už televizorių, kalbant apie miego trūkumą 2 tūkst. vidutinio mokyklinio amžiaus vaikų grupėje.

Bendrai tie, kas turi prieigą prie išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, naktimis miega vidutiniškai po 21 minutę trumpiau nei tie, kas tokios prieigos neturi, ir dažniau sako, kad jaučia miego trūkumą.

Tie vaikai, kurių miegamuosiuose yra televizorius, miega 18 minučių trumpiau nei tie, kurių kambariuose televizoriaus nėra.

“Mažo ekrano, bet – ne televizoriaus, buvimas aplinkoje, kurioje miegama, ir prie ekrano praleidžiamas laikas buvo susiję su jaučiamu nepakankamu poilsiu ar miegu”, – sakoma tyrimo, kuriam vadovavo Jennifer Falbe (Dženifer Falb) iš Kalifornijos universiteto Berklyje Visuomenės sveikatos mokyklos, išvadose.

“Šie rezultatai perspėja dėl nevaržomos prieigos prie ekranų vaikų miegamuosiuose”, – sakoma straipsnyje.

Tyrime nuo 2012 iki 2013 metų dalyvavo 2 048 ketvirtokai ir septintokai.

Panašu, kad kokybišką poilsį garantuojančioje aplinkoje turėtų būti tik labai gerai apgalvoti daiktai, žinoma, svarbiausi – patogios lovos, ergonomiški vaikiški čiužiniai ir pagalvės, hipoalerginė patalynė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: