Prieš keletą mėnesių interneto platybėse pradėjo plisti įvairūs paveikslėliai sukurti dirbtinio intelekto (AI). Viena populiariausių publikacijų internete tapo Popiežiaus Pranciškaus nuotrauka, kurioje esą jis vilki „Nike“ žieminę baltą striukę. Tuo metu, internete atsirado nemažai meninikų, kurie nusprendė pabandyti savo fantaziją perteikti pasinaudojant dirbtiniu intelektu. Vienas iš jų – Str4nge Thing vardu prisistatantis interneto menininkas ir kūrėjas.

Internete garsus menininkas neidentifikavęs savęs ir pasivadinęs pseudonimu „Str4nge Thing“ (liet. „Keistas daiktas“) socialinių tinklų profilius vos ne kasdien papildo savo kūrinių nuotraukomis, prie kurių sukūrimo yra prisidėjęs dirbtinis intelektas.

Str4nge Thing Renesanso avalynės kolekcija. Twitter nuotr.

Tačiau avalynės kolekcija, kurioje atgyja Renesanso epocha, tapo tikra interneto sensacija, ypatingai prisidėjusi prie menininko išgarsėjimo.

Str4nge Thing. Instragram nuotr.

Pats menininkas sako, kad ši avalynės kolekcija, liudija dizaino galios ir naujovių suderinamumą, naudojant dirbtinį intelektą.

Str4nge Thing. Instragram nuotr.

Kūrėjas technologines naujoves mato kaip šiuolaikinį Renesansą ir mano kad žmonės, kurie domisi menu ir žavisi Renesanso epocha supranta jo kūrinių esmę.

Str4nge Thing. Instragram nuotr.

Str4nge Thing avalynės kolekcija atspindi Renesanso architektūrą, kuri garsėja nišomis, kolonomis ir įvairiais dekoratyviniais raštais.

Str4nge Thing. Instragram nuotr.

Jie, pasak kūrėjo, mus sugrąžina į praeitį. Be viso to, ši avalynės kolekcija yra pavyzdys, koks galingas yra dirbtinis intelektas ir gali būti atspirtis menininkams savo darbus paversti dar kūrybingesniais.

Pristatęs avalynės kolekciją meninkas pradėjo kurti ir daugiau kūrinių Renesanso tematika, tokių kaip: džemperiai, kuprinės, lagaminai, telefonų dėkliukai. Yra rašoma, kad šią kolekciją inspiravo garsioji prekybininkų ir bankininkų Medičių giminė (Medici Family), kuri XIVa. valdė Florenciją. Kuriant šią kolekciją Str4nge Thing įterpė menininius elementus užsakytus garsiosios Medičių šeimos dailininko.

Str4nge Thing. Instragram nuotr.

Interneto vartotojus ypač nustebino menininko sukurtas automobilis „Mustang“, dvelkiantis Renesanso epocha. Kūrėjas dirbtinio intelekto sukurtą automobilio modelį patalpino savo „Instagram“ paskyroje, kur susilaukė beveik 3 tūkst. patiktukų, po nuotrauka kūrėjas pakomentavo „PAGAMNINTA DIRBTINIO INTELEKTO: gal kam nors Renesanso stiliaus automobilį?“

Str4nge Thing. Instragram nuotr.
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: