Pexels/com archyvo nuotr.

Baltarusijai supaprastinus įvažiavimą į Gardino sritį, į šalį plūstelėjo rekordiškai daug turistų, ypač aktyviai kaimynine šalimi domisi lietuviai. Ateityje mūsų pietinei kaimynei susiklostys dar palankesnės aplinkybės plėtoti turizmą.

Praėjusių metų lapkričio 10 d. įsigaliojo atnaujinta bevizio režimo tvarka: ankščiau kaip atskiros bevizio režimo zonos egzistavusios Bresto ir Gardino sritys sujungtos į vieną Bresto–Gardino teritoriją, o viešnagės terminas pratęstas nuo 10 iki 15 dienų. Dar viena naujovė: į Minsko oro uostą atvykę turistai gali keliauti be vizų net 30 dienų, todėl nėra abejonių, kad šalis sulauks dar daugiau užsienio svečių.

Baltarusijos valdžia yra pasiryžusi žengti dar toliau. Apie tai buvo kalbėta vasario 27-28 dienomis Kaune ir Kauno rajone vykusiame Lietuvos – Baltarusijos darbo grupės turizmo klausimais pasitarime.

Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas kolegas baltarusius pirmiausiai pakvietė į viešosios įstaigos „Kaunas 2022“ biurą Laisvės alėjoje.

Pasitarime dalyvavo ne tik politikai, vadybininkai, bet ir verslininkai, kaimo turizmo asociacijų vadovai.

Baltarusijos Sporto ir turizmo ministerijos Turizmo departamento direktorė Irina Voronovič kalbėjo apie galimybes sukurti naują patrauklų turizmo maršrutą, kuris nusidriektų per tris valstybes.

Kol kas dar tik kuriama jo vizija. Turistai pirmiausiai galėtų atskristi į Vilnių, po to užsuktų į Trakus, Kauną, vėliau keliautų į Gardiną, Brestą ir baigtų kelionę Lenkijoje.

Planuojamo maršruto teritorijoje yra daug Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos kultūros paveldo objektų, Belovežo nacionalinis parkas. I.Voronovič pabrėžė, kad Baltarusijos vyriausybė skiria vis daugiau dėmesio paveldo objektams atnaujinti ir turizmo infrastruktūrai kurti.

Organizatorių archyvo nuotr.

Pasitarime dalyvavęs Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas pasiūlė į maršrutą įtraukti ir atgimusi Raudondvario dvaro kompleksą, su kuriuo siejasi kelių šimtmečių Lietuvos istorija. Šio dvaro erdves svečiai galėjo apžiūrėti ekskursijos metu.

Regiono patrauklumą didina tai, kad Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine 2022.

Stiprių kozirių turi ir baltarusiai. Baltarusijos sporto ir turizmo ministerijos Turizmo departamento Rinkodaros ir turizmo paslaugų kokybės skyriaus vadovė Liya Stoma įsitikinusi, kad didžiulis proveržis turizmo sektoriuje įvyks 2021 metais, kai Baltarusija kartu su Latvija organizuos Pasaulio ledo ritulio čempionatą. Tais metais Baltarusijos vyriausybė ketina suteikti bevizį režimą daugiau kaip 40-ties valstybių piliečiams.

Jau šiandien Baltarusija didžiuojasi tarptautiniais įvertinimais. Žurnalas „National Geographic Traveler“ Belovežo nacionalinį parką įtraukė į 25 patraukliausių turizmo krypčių grupę, o kitas įtakingas žurnalas „Le Figaro“ Baltarusiją pavadino miegančiąja Europos turizmo gražuole ir įtraukė į patraukliausių turizmo šalių dvidešimtuką.

Pasitarimo dalyviai konstatavo, kad visas Europos turizmo sektorius pastaruosius trejus metus labai stipriai plėtėsi. Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Lidija Bajarūnienė sakė, kad pernai 2,8 mln. gyventojų turinti Lietuva sulaukė daugiau kaip 4 mln. turistų. Ne mažiau įspūdingi ir keliaujančių lietuvių skaičiai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: