Kai 2006 m. buvo išleistas filmas „Nacho Libre“, jis iš karto tapo klasika tarp lotynų amerikiečių, kad net nebuvo svarbu, jog Jackas Blackas vaidino meksikietį. Tai filmas, dėl kurio lotynų amerikiečiai masiškai būriuojasi prie televizoriaus.

Tačiau filmo įkvėpimo šaltinis gali būti ne toks išgalvotas, kaip jums atrodo. Paaiškėjo, kad filmui įtakos turėjo tikra meksikiečių kunigo, vardu Sergio Gutiérrez Benitezas, geriau žinomo pagal priimtą ringo vardą, Fray Tormenta. Jis dirbo imtynininku, kad galėtų užsidirbti papildomų pinigų ir išlaikyti našlaičių prieglaudą.

Sergio Gutiérrezas Benitezas, gimė 1945 m. José Gutiérrezo Garcos ir Emilijos Benítez šeimoje. Jis augo Hidalge ir buvo antras jauniausias iš septyniolikos vaikų. Jo tėvas perdirbdavo degintą medieną į medžio anglis ir ją parduodavo netoliese esančiame Pačuka mieste.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sergio Gutierrez Benitez (@fray_tormenta._)

Po dėdės nužudymo jo šeimai persikėlus į Meksiką, būdamas devynerių metų Tormenta jau buvo narkomanas ir gaujos narys. Būsimasis kunigas ir imtynininkas dirbdavo tai vienur, tai kitur. „Kai man sukako 18 metų, jau buvau tapęs nusikaltėliu ir vagimi. Dirbau, kad galėčiau nusipirkti narkotikų. Dariau viską, net dirbau aktoriumi ir klounu cirke, bet viską išleisdavau savo dozėms, man reikėjo daugiau, todėl pradėjau vogti“, – prisiminė jis.

Būdamas 20 metų Benitezas kreipėsi į bažnyčią patarimo, tačiau kunigas pranešė, kad jis nėra gydymo įstaigoje ir išmetė jį į gatvę. Nusivylęs Benitezas priėmė sprendimą stoti į kunigų seminariją, pradėti reabilitaciją ir galiausiai tapti tokiu kunigu, kokio nerado, kai jam reikėjo. Savo pasiryžimo dėka jis net tęsė mokslus Romoje ir Ispanijoje, o galiausiai įstojo į pijorų ordiną.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mi Coleccion De Lucha Libre (@instaluchamexico)

Grįžęs į Meksiką Benitezas savo darbą paskyrė žmonėms, kovojantiems su priklausomybėmis. Po to, kai vienas žmogus mirė ant jo rankų, jis prisiekė visada padėti likimo nuskriaustiesiems, ir tai jį paskatino įkurti našlaičių prieglaudą. Vėliau jis tapo kunigu Teksaso vyskupijoje.

1976 m. Bentezas pastatė prieglaudą, tačiau netrukus suprato, kad jos išlaikymas bus labai brangus. Į galvą atėjo prieš daugelį metų matytas filmas „El seor Tormenta“. Jame kunigas tampa profesionaliu imtynininku, kad išlaikytų savo našlaičių prieglaudą. Tada jis užsibrėžė tikslą tapti milijonieriumi, kaip Muhammadas Ali.

Kad pasiektų savo tikslą, kasdien anksti ryte keturias valandas treniruodavosi sporto salėje ir baigdavo tik 7 val. ryto, kad spėtų į mišias. Kartais į išpažinties kabiną jis ateidavo nusiminęs ir su mėlynėmis. Po metų pasiruošimo jis debiutavo, iš pirmosios kovos uždirbęs apie 15 dolerių.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by México Antiguo (@_mexicoantiguo_)

Įkvėptas filmo, jis pasirinko ringo vardą „Fray Tormenta“. Saugodamas savo tapatybę, dėvėdamas raudonos ir auksinės spalvos kaukę, jis keliavo iš miesto į miestą. Tikrasis Fray Tormenta vardas buvo atskleistas atsitiktinai.

Tormentos gyvenimą galbūt sunku atskirti nuo tikrovės ir fikcijos, tačiau svarbiausių įvykių užtektų dešimčiai romanų. Tai, kad Tormenta gyveno tokį gyvenimą, kuris paprastai matomas tik filmuose, paskatino Džaredą ir Jerušą Hesus nuspręsti sukurti apie jį filmą. Filme „Nacho Libre“ yra išsaugomas Tormentos geranoriškas charakteris ir nesavanaudiškas būdas, jis tiesiogine prasme kovojo už našlaičius, kuriuos mylėjo ir kuriais rūpinosi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @gransatan

Iš pradžių jis ketino kelerius metus būti imtynininku, bet galiausiai ringe išbuvo 23 metus, kol 2000 m. išėjo į pensiją. 2020 m. Benitezas pardavė dalį savo kaukių, kad gautų pinigų našlaičių prieglaudai po to, kai patyrė sunkų COVID-19 atvejį. Jis vadovauja katalikiškoms mišioms, nors jam jau per 70 metų. Jis kartais pasirodo rungtynėse ir yra žinomas dėl to, kad į bažnyčią eina su savo kauke.

Benitezas labai didžiuojasi savo našlaičių namais. Jis suteikė pagalbą maždaug 2 000 vaikų, iš kurių kai kurie tapo teisininkais, gydytojais, buhalteriais ir, žinoma, kunigais bei imtynininkais.

 

 

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: